Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 110

Тема: Mark Levinson dual monaural power amplifier №335

Това ме кара да мисля, че си над 50 годишен. Оставам с впечатлението, че само хора, които са съзерцавали с очи предмети, които са за слушане, а не за гледане имат по-изтънчено, почти естетско отношение вида им. Нещо като да възприемат индустриалния дизайн като произведение на изкуството. Казвам го с уважение и умиление. Но да не цапаме хубавата тема. и да не влизаме в глупави спорове.

Току що създадох една нова тема, в която може да се вихрим
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Нещо му се нахвърлихте на този ML335...
    Просто е най-добрия
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Аз смятам че, е трудно да се дават обобщени оценки за даден усилвател. Все пак тези продукти са създадени да носят печалба на производителя, и според това ги прави малко или много компромисни или да бъдат ползвани точно по предназначение.
    Например един отлично звучащ и безкомпромисно направен,но по маломощен 20ватов усилвател може да звучи много по добре от мощен и много по скъп амп. на тонколони с 90дб чуствителност, но същия на ОТ с 82дб ще ,,потъне,,. и тогава единствения вариянт ще е моща.
    И друго, обръща се внимание на конектори-сребро,злато,контакти разклонители ала бала и не знам си кво,
    а в същото време опроводяването на захранването на въпросния ML ми изглежда че е пълно с железни и алуминиеви шини и болтове, кабелни обувки и т.н ,а пък за опроводяване на масата май може доста да се поговори.
    Редактирано от kaloian; 23 February 2019 в 14:16.

Всеки един от нас в хобито си на база мнение от прослушване е изградил свое собствено мнение и виждане за своите предпочитания . При реализацията на тези виждания всеки един от нас се съобразява с приоритетите в живота си , съобразява се с пространствените възможности - жилищните , финансовите си въжможности , семейно положение , съседи и други подобни.

На тази база , (за мен лично , без да налагам на някой друг мнението си ) при изграждането на системата ми за стеро съм реализирал тези свой предпочитания :

- предпазител на захранващата линия AHP Klangmodul с прeдпазители Hi FI Tuning
    - захранваща линия Neotech UP OCC ( ...в процес... )
    - предпазители за устройствата Hi FI Tuning Supreme³
    - захранващи конектори и контакти Furutech
    - захранващи кабели ,високите модели на Wireworld
    - захранващи филтри на IsoTek
    - конектори , високите модели на Chord и Nordost ( избрал съм Chord )
    - кабели за ОТ от средните ( успешно могат да се използват за вътрешно окабеляване на ОТ ) до високите модели на Chord и високите модели на Nordost ( избрал съм Chord )
    - вътрешно окабеляване на компоненти - Neotech , Mundorf и Cardas
    - отделно независимо заземяване

При избора ми на краен усилвател съм имал възможност да прослушам системи на приятели ( които не членуват и не пишат във форуми ) с които ме свързат игра на бридж , лов , бизнес партньори и др. В голям процент ситемите са им изграждани от външни фирми в отделни помещения - зали . И за тях това е едно хоби носещо наслада на сетивата им , релакс след напрегнат ден . Според разбиранията ми ,това са много "пипнати" и свирещи системи .

В търсенето си бях заложил параметри и критерий , примерно - изискване за мощност , дъмпинг фактор , превключване между XLR и RCA ( не използвам пред и също крайния усилвател е част от кино система ) , изходен брой терминали за ОТ , да няма вентилатор и други подобни .

Моделите които желаех бяха следните :

Accuphase P 700
    http://www.accuphase.com/cat/p-700en.pdf

Accuphase P 800
    http://www.accuphase.com/cat/p-800en.pdf

Accuphase P 600
    http://www.accuphase.com/cat/p-600en.pdf

Mark Levinson 335 & 336
    https://www.stereophile.com/solidpow...142/index.html

http://www.audioreview.com/product/a...on/no-335.html

https://www.stereophile.com/content/...date-kit-no331

McIntosh MC 352
    http://www.berners.ch/McIntosh/Downloads/MC352_bro.pdf

CLASSE CA 2300 ( CA 2200 )
    https://classeaudio.com/ca-2300/

В полезрението ми като резервна опция бяха и Yamaha MX-10 000 и два модела на Krell.

Най-предпочитани за мен бяха Accuphase и Mark Levinson 335 & 336

ОТ - EGGLESTONWORKS ANDRA

http://www.krispyaudio.com.au/catego...gglestonWorks/
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    Редактирано от Angel's; 23 February 2019 в 18:18.

Между спама и аз да вмъкна един пост ако може, не точно по темата.

От преди много години получих един подарък от проф.Вълчев . Около 90та година с първата ми фирма получих поръчка ел.част на линия за изпичане - исушаване на акустични пана от перлит . Лабораторията се намираше на ул.Будапеща в София срещу КАТ (стария офис на КАТ ).Производствената линия беше в кв.Дървеница зад картинг писта (тогава още нямаше картинг писта ) , сега новото Фантастико - два говорителя ВЛД . До сега не бях ги използвал и реших да ги чуя как ще звучат в подкрепа на основните ОТ. По съвет на приятел сложих по един кондензатор 0,47 мф на 250 в или 400в , по един метър Chord Rumour (https://www.chord.co.uk/product/rumour-speaker-cable/ ), без други добавки поради разликата в чуствителноста на основните ОТ и въпросните говорители. Положих ВЛД на високо технологични абсорбиращи поставки и свирнаха . Малко напрад ,назад да им намерим местенце . Добре се получи. Явно ще им направя стойки подобни ( от снимките ) на Fostek
    Редактирано от Angel's; 26 February 2019 в 19:28.

Това са много елитни високоговорители, вероятно си чел темата? Или две теми...
    Всичко зависи от начина на използване!

Естествено бих препоръчал мерене и при възможност FIR файлче

tarambuki , не съм наясно и съм на "вие" с направа и изработка . За мене като потребител е важно да ми харесва как звучи . Седяха много години в кутиите и сега им дойде времето. Нека да се убедя ,че ще са ми полезни и ще доразвия започнатото с помощ от форума .

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Еми супер, това наистина са отлични говорители.
    Въобще няма да е пресилено да се каже че са едни от най-добрите високочестотни.
    Това е HRA 531 външно прилича на ВЛД 80 но не е баш
    Щом ти ги е подарил проф.Вълчев, най-вероятно е и ранна версия на NDRL 81, като са ползвани шасито и магнитната alnico система на ВЛД 80, иначе сегашните NDRL 81 са с неодим.
    Инфо за тях има много.
    Внимавай с волумето все пак са с първи ред, вярно 0,47mf но си е първи ред.
    п.п
    Ей, не трябваше да пиша ама забравих че нищо не разбирам, ще си послушам малко музика на респромките.
    Редактирано от kaloian; 26 February 2019 в 21:58.

Цитат Публикувано от ivos Покажи мнения
    Пичове, вярно ли ще дадете 110 лева за лустер клема.

Здравей ivos , от 3-4 дни се опитвам да направя свързването с лустер клема (6мм2) и едножилен проводник от 6 мм2 - ухо за захващане ( кукичка ) към ампа , но нещо не ми се получава , може ли да направиш една за пример , да я снимаш и да я качиш . Така ще спестя по 110 - 130 лева на клема.( общо 4 броя )
    Редактирано от Angel's; 27 February 2019 в 19:26.

Здравей! Ампа е супер, честито!
    Не виждам нищо сложно, по въпроса, дето зададе.
    Поздрави!

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Angel's Покажи мнения
    Здравей ivos , от 3-4 дни се опитвам да направя свързването с лустер клема (6мм2) и едножилен проводник от 6 мм2
    Е това не е за този форим. Обърни се към екектротехник, занимаващ се с рекордоман

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Здравей ivos , от 3-4 дни се опитвам да направя свързването с лустер клема (6мм2) и едножилен проводник от 6 мм2 - ухо за захващане ( кукичка ) към ампа , но нещо не ми се получава , може ли да направиш една за пример , да я снимаш и да я качиш . Така ще спестя по 110 - 130 лева на клема.( общо 4 броя )
    Колко милиметра е резбата на терминала?

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Колко милиметра е резбата на терминала?
    Не е важно колко мм е резбата, а това че е навита в пластмаса, макар и поликарбонат. И тази проста лустер клема е за многожилен проводник, не за рекордоман. Като ги стегне тези 6 квадрата с две винтчета има две възможности - да скъса резбата в пластмасата или да има лош контакт с високо и най-важното променливо съпротивление, многократно надвишаващо това на дебелата тел. Колко е скин слоя в този рекордоман няма да споменавам.

п.п.
    Прав е Санди за аудиофилите, извинявам се че го намесвам.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Това http://krepel.bg/index.php?route=pro...roduct_id=1119 може да се прореже и ще свърши работа.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Все пак, да се върнем на темата. Подозирам, че Angel's има известни затруднения да си набави тези "джаджи":
    http://krepel.bg/index.php?route=pro...roduct_id=1119
    ...
    Тези джаджи се продават във всеки по-приличен магазин за електро-материали...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Тези джаджи се продават във всеки по-приличен магазин за електро-материали...
    Приемаш написаното от мен в буквалния смисъл?
    "Няма начин да не се е запасил/Деспотов/, ако не точно с такива кабелни уши като препоръчваните от Людмил и Бисер, то с някакви аналогични ​/като цена/."

В последните "екстременти" се набляга основно на цени и имидж.
    Чудя се просто, никой ли от обсъждащите цените на кабеляка, не е купувал на жената/партньорката си луксозно бельо, или бански, състоящо се от малко парцалче и връвчица, със себестойност около "лев-два" за 100-тина, че и 500лв., та толкова ги стресира "кабелната" ситуация.

Здравейте , Честита Баба Марта !

Mark Levinson №335 отдавна е свързан правилно и по начин който аз искам и смятам за правилен за да се разкрие напълно потенциала му. Поставен е между двата суба , при работа не загрява , отделен е от пода на около 5-6 см. за по-добра вентилация. Относно свързването към източника ще бъде с XLR с някой от тези конектори ( Chord Sarum , Chord Indigo или Chord Signature ) .

Лентовите HRA 531 ( ВЛД 80 ) се вписаха отлично и подобриха още повече сцената , забелязах ,че най-добре се усещат при нива на около 40- 50% от усилването. kaloian ти какво мислиш ?

Цитат Публикувано от DIMM Покажи мнения
    Този е 333 , но почти всичко е същото

Ами схемотехнично и конструктивни е направен на тоталния макс, според мен. Не съм виждал по-добре, по-разточително, без да се икономисва нищо, направен фабричен усилвател.
    А и нефабричен май също ... Много е мислено.

Бях го намразил, ...... но след първото слушане , веднага ми премина.

Много е добър ! Ънлимитид пауър, който не се среща или поне не съм срещнал в друг усилвател.
    А звука ... еххх
    DIMM , е абсолютно прав относно изработката и звука- всичко е на тотален макс !!! Приятели който са върли фенове на лампите го оценяват най ,най-високо .

Между двете серий (331,332 и 333 ) и ( 334,335 и 336 ) има достатъчно голяма разлика в звука .
    Поради следните промени направени в моделите ( 334,335 и 336 ) от 3та серия .

Линк към разликите : https://www.stereophile.com/content/...date-kit-no331

".........Madrigal claims that the two cyanate-ester voltage-gain boards account for most of this cost. Besides these PCBs, the kit supplies a new black-anodized...............................
    However, the 331.5 kit did not transform my amplifier into a full-blown No.334. While certainly improved, deep synthesizer notes did not growl, shock, or surprise as they did when played over a gain-matched No.334—which produced a wider, deeper soundstage, greater dynamic contrasts, more headroom, and more transparent midranges than did the No.331.5. Owners who like the sonic performance of their No.331 but would like improved bass response will benefit most from this upgrade................."

.

Ще добавя ,че всеки един от нас има право на избор и подбор на всеки един детайл от системата която изгражда ! Всеки един детайл е важен , стига да се вписва във възможностите и разбиранията на дадения потребител . Даже и най-малките и пренебрегвани детайли носят подобрение стига да се прецени от потребителя ,че те задоволяват , вписват и покриват неговите изисквания за реално подобрение и също тези подобрения са чуваем и в други системи освен неговата .

Към всички потребители които искат да развиват системите си : надграждането го правете с проби и въпроси , поставяйте всички свои действия и желания под съмнение . Не се доверявайте на 100% на изказвания на тролове и модератори .

Относно въпроса ми за лустер клемата ............мнозина от вас може би сте ме разбрали правилно други ..ivos

Мнозина от вас имат знанията и могат да бъдат полезни да разкажат какво виждат в схемата на въпросната машина . Какво им харесва и какво не . Това бих го нарекъл конструктивно и ползотворно общуване .

Лека е приата вечер.
    Редактирано от Angel's; 2 March 2019 в 22:51.

Както обикновено пак познах

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Този кабел с метална оплетка ли е или е някаква декоративна?

Аз бих ползвал горните конектори към ОТ. Твърде близо са ми до захранващия кабел... Па макар и супер-дупер.
    Относно входа... моя скромен опит сочи, че балансираното свързване от доста "по-прощаващо" към модела кабел, т.е. там може спокойно да минете с нещо по-обикновено.
    То и в това му е смисъла Един от тях, ако трябва да съм по-точен.
    Конекторите нека са си HighLevel...
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Здравейте , Честита Баба Марта !

Mark Levinson №335 отдавна е свързан правилно и по начин който аз искам и смятам за правилен за да се разкрие напълно потенциала му...
    На средната снимка е показан конектор запоен към кабел. Разпоява се сегашния конектор, запоява се / кримпва се новия, лустър-клемите посещават близката кофа за боклук, с което въпросът може да се смята за решен.

Ако някога се наложи кабелът да се върне в оригинален вид, това може да бъде направено от всеки който има дясна ръка.
    Във фабриките за подобни изделия не работят факири, които правят неземни спойки с ултра-специални поялници. Дори много често е обратното - желателно е да не се оглеждат детайлно производствените процеси, за да не се развали общото впечатление от продукта.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    На средната снимка е показан конектор запоен към кабел. Разпоява се сегашния конектор, запоява се / кримпва се новия, лустър-клемите посещават близката кофа за боклук, с което въпросът може да се смята за решен.

Ако някога се наложи кабелът да се върне в оригинален вид, това може да бъде направено от всеки който има дясна ръка.
    Във фабриките за подобни изделия не работят факири, които правят неземни спойки с ултра-специални поялници. Дори много често е обратното - желателно е да не се оглеждат детайлно производствените процеси, за да не се развали общото впечатление от продукта.
    Честит празник! Точно така е!
    Но нали се сещаш, какво ще им се случи на супер-дупер накрайниците? Няма да се преживее!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Най-добрият конектор е липсващият!
    Какъвто и да е, от каквото и да е направен, от който и да е изработен, това е изкуствено създадена връзка.
    Липсата на такава е винаги по-добре.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Този кабел с метална оплетка ли е или е някаква декоративна?
    Здравейте на всички !
    Честит 3ти март на всички които се чувстват българи !

L.K ще приема въпроса ти в два аспекта.

Темата е за тех.част и отзиви за въпросния Mark Levinson №335 , но обикновено фокуса на темата се измества към лустер клеми и други подобни . Не съм споменал спикър кабела какъв модел е , имаше само снимка и това може да е нормален въпрос .
    Относно другия аспект на въпроса - декоративната оплетка ще отговора шеговито : служи да прадпазва кабела ,след като се пъхне под килима, когато са премистват столове , фотьоили и шкафове краката им да не увредят проводника - жилото/а . Не ми е останало време да обеля - премахна оплетките на едната двойка за да проверя дали има разликата в звученето , ако някой го е правил ще бъде ценно да сподели опита си с нас .

Спикър кабела който използвам в тази система е 2 x 3м Chord Signature Reference .

Технически данни , описание и повече инфо от приложените линкове ( може би в тези линкове ще има повече инфо за оплетката и фолиото - Двойна екранировка - с плътна оплетка и фолио ) :

1.
    https://theaudiophileman.com/signatu...-review-chord/

2.
    https://www.chord.co.uk/wp-content/u...-HFW_Oct18.pdf

3.
    https://www.chord.co.uk/product/sign...speaker-cable/
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове
    Редактирано от Angel's; 3 March 2019 в 14:29.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    По въпроса за HRA531, щом резултата е полжителен значи е добре и нормално да е така тъй като са подходящи за супервисокочестотни. При тях минималната честота на срез е 6khz и то с трети ред. С 0,47mf е първи ред но честота та на срез е висока така че пак може да се получи като супервисок.

Страница 3 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени