Страница 2 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 110

Тема: Mark Levinson dual monaural power amplifier №335

Цитат Публикувано от simon Покажи мнения
    Точно така. Не са специализирани преходници, а стандартни клеми за кабел ( до 10мм2 ) на WBT.
    За ТОЗИ усилвател и при наличния спикер КАБЕЛ банани-банани , просто намерих лесно временно решение, за ПРОСЛУШВАНЕто, тъй като нямаше и време да се прави специален такъв с вилици ...
    LK , не знам как разбра че връзката е ненадеждна ? Не бих си позволил "ненадеждност" !

И според мен , това е един надежден начин да свържеш спикер кабел с накрайници банани ,без да променяш оргиналния вид на спикер кабела , към устройство използващо само вилица - спайдъри .
    Редактирано от Angel's; 25 January 2019 в 10:38.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Въпросът е принципен и е добре да му се обърне внимание. Оценката зависи от критериите за надеждност, които прилагаш. Какви са критериите, по които ти оценяваш такъв тип свръзка?

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Въпросът е принципен и е добре да му се обърне внимание. Оценката зависи от критериите за надеждност, които прилагаш. Какви са критериите, по които ти оценяваш такъв тип свръзка?
    Ами Angel's е собственика на усилвателя, щом такова решение го устройва, тези критериите вече нямат никакво значение

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Ами Angel's е собственика на усилвателя, щом такова решение го устройва, тези критериите вече нямат никакво значение
    На първо време според ситуацията , това е добро временно решение .

Мъника пристигна в къщи и вече е на мястото си .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Angel's Покажи мнения
    На първо време според ситуацията , това е добро временно решение .
    Ето това изчерпва въпроса. Честито, със здраве и безаварийно!

Nº 333:
    2 x
    2 450 VA transformers

Здравейте , имам следния въпрос :

- при ремонта извършен на Nº 333от DIMM се вижда ,че трафа е с 1925VA а в техническата документация е записано 2 450 VA ,
    според вас защо е тази промяна от страна на фирмата производител ?

1. ВСЕКИ ГРЕШИ ! (без оглед на това, дали е от глупост, или е ... целенасочено )
    2. Плитрон, които са произвели трафа, СИ имат ... някаква си методология, или "система" за измеране, или за означаване, или
    3. Левинсън, имат собствена си методология за ... измерване ? , ... писане на "менюъл" ? , ... начин на реклама ?
    4. ... вариант (под сурдинка) : нямали са траф като за "горния" модел и са сложили като за "долния" ...
    5. Това от т. 4 , не го очаквам от подобна фирма разбира се .
    ...
    Всеки (технически грамотен, а може би и не ) МОЖЕ да влезе в спорове, оправдания, доказателства и т.н.

На практика, в случая, това няма значение, или поне смсм, щото ако ни итересува ЗВУЧЕНЕТО, особено в ... нашата си стая/дом, то
    ВСЕКИ от горните усилватели покриват ВСЯКАКВИ ИЗИСКВАНИЯ ОТНОСНО МОЩНОСТ за в къщи !!!

Nº 333:
    2 x 2 450 VA transformers
    4 x 50,000 μF capacitors
    -300 w/ch rms power @ 8
    (68.2kg)

Nº 332:
    2 x 1 338 VA transformers
    4 x 50,000 μF capacitors
    -200 w/ch rms power @ 8
    (68.2kg)

Nº 331:
    2 x 801 VA transformers
    4 x 44,000 μF capacitors
    - 100 w/ch rms power @ 8
    (50.9kg)

Nº 333:
    2 x
    2 450 VA transformers

Здравейте , имам следния въпрос :

- при ремонта извършен на Nº 333 от DIMM се вижда, че трафа е с 1925VA а в техническата документация е записано 2 450 VA , според вас защо е тази промяна от страна на фирмата производител ?
    image031.jpg

Трансформаторът е 2372VA и е оразмерен за 50Hz.
    1925 е служебен номер.

Няма ли най-накрая да кажете какви колони ще движи този дзвер.
    Интересно ми е.

Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Няма ли най-накрая да кажете какви колони ще движи този дзвер.
    Интересно ми е.
    +1

ОТ са Cerwin Vega AT-100 , в помещение с квадратура над 200 кв.м. и обем около 800 куб.м. , общо помещение само с две носещи колони - дневния тракт на къщата .Обособена е част за музика и филми с приблизителна площ 50 кв.м. и височина около 3,30 -3,40 м.
    Редактирано от Angel's; 26 January 2019 в 16:43.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Мале, много им е висока чувствителността на тези Веги - 102db.
    Друго си е голямото помещение за слушане.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Това ще иска по хубави колони и аз съм с веги за джангъл стават.

Тази "операция" - ново пренареждане и подвързване на компонентите ми е много ,много " любима "
    • File Type: jpg 4.jpg (154.8 KB, 147 преглеждания)
    • File Type: jpg 2.jpg (91.7 KB, 142 преглеждания)

Членува от
    Nov 2007
    Тази "операция" - ново пренареждане и подвързване на компонентите ми е много ,много " любима "
    Това е неизбежна част от аудио хобито Освен това ръцете на аудиофила стигали до земята, знаеш ли защо?

PS. От постоянното мъкнене на големи тежести, и то само лично

Членува от
    Nov 2007
    И според мен , това е един надежден начин да свържеш спикер кабел с накрайници банани ,без да променяш оргиналния вид на спикер кабела , към устройство използващо само вилица - спайдъри .
    Ето едно предложение
    https://www.ebay.co.uk/itm/CARDAS-AU....c100008.m2219

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Поради наложената промяна трябваше да се променят накрайниците на кабела от Banana Plug към Spade Plug .
    Въпреки нежеланието ми , правилното решението в този случай е само едно .

При избора ми за Spade Plug се спрях на три модела :

1. WBT-0681 Ag Nextgen Sandwich Spades
    ( https://www.wbt.de/english/products/...w-version.html )
    с приблизителна цена за 4 броя - 420 лева.

2. Chord Ohmic spade
    ( https://www.chord.co.uk/product/spea...lugscrew-type/ )
    с приблизителна цена за 4 броя - 230 лева

3. AUDIOQUEST - 1000 -Spade Silver
    ( https://www.audioquest.com/accessori...i-spade-silver )
    с приблизителна цена за 4 броя - 460 лева

Единственото което не подлежеше на съмнение бе ,че ще използвам при свързването
    WBT-0453-Silver-sleeve-with-insulation-6-mm2 ( 9 AWG )
    ( https://www.wbt.de/english/products/...sleeves-1.html)
    с приблизителна цена за 4 броя - 75 лева

Избора ми се спря на WBT-0681 Ag & WBT-0453-Silver .
    Редактирано от Angel's; 21 February 2019 в 17:18.

Миналата седмица с един приятел замъкнахме у тях един МЛ, чистак нов, в кашона. Слушахме, въртяхме, чакахме да се разсвири, баяхме му...

Така и не свирна както подобаваше. Беше си добре, но нищо особено. Не знам дали френда не очакваше за тия пари не само да му суши чорапите, но и после да му ги сгъва... Накрая го върна разочарован

Не помня модела, някакъв моноблок беше, към 400вата на 8ома, но може и да греша с ватовете.

Всъщност, последните няколко седмици тоя френд превъртя половин дузина класни усилвачи и почти всички се представиха по-добре от въпросния МЛ, а той беше най-скъпият. Няма да им казвам марките или моделите, защото повечето са в продажба и да не изглежда като реклама.

Дано вашият да Ви радва много повече! А той продължава да търси нещо, което да му хареса
    Редактирано от jean-philippe; 22 February 2019 в 09:35.
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Ами по мои наблюдения , сегашните ML-и ( не говорим за Мерцедес , предполагам ?) , са бледи подобия на този , за който става въпрос в тази тема ...

Не знам дали изобщо в момента има нещо подобно на пазара...
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Миналата седмица с един приятел замъкнахме у тях един МЛ, чистак нов, в кашона. Слушахме, въртяхме, чакахме да се разсвири, баяхме му...

Така и не свирна както подобаваше. Беше си добре, но нищо особено. Не знам дали френда не очакваше за тия пари не само да му суши чорапите, но и после да му ги сгъва... Накрая го върна разочарован

Не помня модела, някакъв моноблок беше, към 400вата на 8ома, но може и да греша с ватовете.

Всъщност, последните няколко седмици тоя френд превъртя половин дузина класни усилвачи и почти всички се представиха по-добре от въпросния МЛ, а той беше най-скъпият. Няма да им казвам марките или моделите, защото повечето са в продажба и да не изглежда като реклама.

Дано вашият да Ви радва много повече! А той продължава да търси нещо, което да му хареса
    Да, не е това причината (подчертаното)?
    Както си го обяснил сте ползвали един моноблок с една колона - моно, а не 2 моноблока с 2 бр. колони?
    Какъв пред ползвахте?
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Прави си, лошо се изразих. Имах предвид крайно стъпало, не моно блок.

Пробвахме го с пасивен пред (галета), с преда на един интегриран крел, и с без пред - от вараъйбъл изхода на плеъра, всъщност другите крайни стъпала, ги прослушвахме по същия начин.

А той ми каза, че после е пробвал и някакви други предове (не МЛ), но аз не съм бил там.

Не искам да кажа нищо лошо за машинката, просто не отговори на очакванията. Дори и мен леко ме разочарова, който нямах никакви очаквания...
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Което още веднъж доказва тезата, която повтарям толкова години, че всичко е конкретика и индивидуален вкус и е безсмислено да се генерализира какъв бил точно звука от това и онова, или всеки да препоръчва така бясно любимите си изделия.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Може би вкуса е правилен, а написаното показва, че не винаги скъпия компонент е добре свирещ. Просто друга гледна точка.
    Да не беше от правите блокчета клас D?
    Редактирано от Rumb@ta; 22 February 2019 в 18:10.

Нещо му се нахвърлихте на този ML335 Или по-скоро на собственика

Някой да го е слушал (конкретния модел), че да прави заключения??? Аз не съм. Затова и не мога да кажа, свири или не, при какви условия да и т.н. и т.н......

btw, никога не съм имал ни най-малък интерес към Mark Levinson. Неясно защо, но факт.
    Виж, към McIntosh признавам си без бой - Да. Може би заради външния вид. Като младеж ги съзерцавах в някои клипове и филми и подскачах, като ги видех
    Както при HighFidelity с Джон Кюсак, се усмихвам при вида на Sansui AU-9500 и мога да гледам сто пъти началната секвенция...
    Редактирано от lordoff; 22 February 2019 в 20:17.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Не става въпрос за ML335.

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени