Резултати 1 до 13 от 13

Тема: Cerwin Vega CLS-12S

Cerwin Vega CLS-12S

Здравейте. Видях да се продава едно активно буферче, Cerwin Veg CLS12s за около 350лв.
    https://www.olx.bg/ad/cerwin-vega-cl...2-ID7FWWY.html Чудя се, дали ще мога да го използвам с моите трилентови колони (Canton LE 91).
    След като sub-woofer-a e активен, не би трябвало да се нуждае от усилвател. Само да му се подаде сигнал. Или усилвателя е само за ляв и десен канал.

Дали ще мога да вържа усилвателя (Philips FA- 880) към този sub woofer, или трябва да има специален изход за него.

За момента по-скоро си мисля че няма да стане, ама да питам все пак по-знаещите.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Ще можеш да го свържеш с усилвателя по високо ниво. Взимай го щом си го харесал.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Ще можеш да го свържеш с усилвателя по високо ниво. Взимай го щом си го харесал.
    "Ще можеш да го вържеш с усилвателя по високо ниво" ? Това не го разбирам.
    Но сега се сетих, че има специални усилватели за нискочестотно говорители.
    Въпреки че филтрите са за да "изолират" честотите които не могат да се възпроизведат от говорителя.

illusion's Avatar
    Членува от
    Sep 2015
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от m0nss7erKill Покажи мнения
    "Ще можеш да го вържеш с усилвателя по високо ниво" ? Това не го разбирам.
    Но сега се сетих, че има специални усилватели за нискочестотно говорители.
    Въпреки че филтрите са за да "изолират" честотите които не могат да се възпроизведат от говорителя.
    Чичо Гугъл знае доста
    Стр.5 фигура4 от инстр. за употреба https://www.manualslib.com/manual/22...?page=5#manual Кабелите от усилвателя до суба и от него до двете ОТ са стандартни кабели за тонколони.

Успех!

Недей! Няма да стане по-добре с тая пръчка!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от illusion Покажи мнения
    Чичо Гугъл знае доста
    Стр.5 фигура4 от инстр. за употреба https://www.manualslib.com/manual/22...?page=5#manual Кабелите от усилвателя до суба и от него до двете ОТ са стандартни кабели за тонколони.

Успех!
    Общо взето "обикновен" кабел от изхода на усилвателя към входа на съба. Прегледах инструкциите, ама толкова см и гледал. Пък и скъпи грешки не ми се правят
    Само ще ми трябва един кабел 3 метра.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Недей! Няма да стане по-добре с тая пръчка!

По принцип, нали я дават уж като хубава мамрка, и цените са им за такава. Предполагам че няма да вади малко бас този 12 инчов говорител, въпреки и със сравнително "малък?" ход.
    Другото което ми дойде на ум сега е усилвателя. До колкото знам, AIO озвучителните тела не са от най-добите избори, защото в повечето случаи, усилвателите са със сравнително ниско качесво + че вероятността от интерференция е сравнително голяма. Да не забравяме че ще ползвам изходите на вградения усилвател, за да свържа кантоните, което също е малко "нежелателно".

И ако този не е опция, по-добре ли ще бъде да си взема един пасивен, и да го вържа на "B", а кантоните двата на "А". Но това означава че ще е само на ляв или десен канал, което май пак не е много желателно.
    Редактирано от m0nss7erKill; 22 January 2019 в 14:49.

Общо взето "обикновен" кабел от изхода на усилвателя към входа на съба. Прегледах инструкциите, ама толкова см и гледал. Пък и скъпи грешки не ми се правят
    Само ще ми трябва един кабел 3 метра.

По принцип, нали я дават уж като хубава мамрка, и цените са им за такава. Предполагам че няма да вади малко бас този 12 инчов говорител, въпреки и със сравнително "малък?" ход.
    Другото което ми дойде на ум сега е усилвателя. До колкото знам, AIO озвучителните тела не са от най-добите избори, защото в повечето случаи, усилвателите са със сравнително ниско качесво + че вероятността от интерференция е сравнително голяма. Да не забравяме че ще ползвам изходите на вградения усилвател, за да свържа кантоните, което също е малко "нежелателно".

И ако този не е опция, по-добре ли ще бъде да си взема един пасивен, и да го вържа на "B", а кантоните двата на "А". Но това означава че ще е само на ляв или десен канал, което май пак не е много желателно.

След като потърсих малко мнения от собственици на въпросния съб, разбрах че не са лоши,но само когато работят. Загряват, горят и усилвателите не изключват се и прочие. Ама то кой знае как ги изнасилват с клипинг.
    Като цяло съм яко в грешния раздел, за което се извинявам.
    Да пускам ли тема в правилния раздел че си търся sub-woofer, или да карам с тая ?

едит: [FONT=Verdana]
    Цитат Публикувано от L.K.;573096[/FONT

Най-добрият начин е активен субуфер или пасивен със собствен усилвател.

Явно пасивният не е вариант както съм писал по-горе. Явно ще трябва да е активен с щипки или с Line in Line out, за да може усилвателя да се върже към него
    Редактирано от m0nss7erKill; 22 January 2019 в 16:42.

Няма нужда от Line out...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Няма нужда от Line out...
    Ако се използва само Line in и щипките за ОТ, няма да имам нужда от усилвателя. Което ще рече: източник -> съб -> ОТ
    Ако се използват само щипките.. еми, ще се използват само щипките Източник -> усилвател ->съб/ОТ
    Чудех се, дали има някаква разлика в качеството на звука в зависимост от това дали се използва line in-out, щипки или само line in. (Ако разбирам правилно де)

illusion's Avatar
    Членува от
    Sep 2015
    Възраст
    42
    Ако се използва само Line in и щипките за ОТ, няма да имам нужда от усилвателя. Което ще рече: източник -> съб -> ОТ
    Ако се използват само щипките.. еми, ще се използват само щипките Източник -> усилвател ->съб/ОТ
    Чудех се, дали има някаква разлика в качеството на звука в зависимост от това дали се използва line in-out, щипки или само line in. (Ако разбирам правилно де)
    Според мен субуфера няма усилвател за сателитни ОТ, а конекторите са само за удобство при връзване на кабелите към сателитите!

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Според мен субуфера няма усилвател за сателитни ОТ, а конекторите са само за удобство при връзване на кабелите към сателитите!
    Точно така е.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    За да е ясно на момчето, щипките са просто вход по високо ниво и входните и изходните са просто премостени вътрешно за удобство.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Ясно. Вероятно се бъркам, че може да има усилвател и за ОТ, защото компютърните 2/5/7.1 системи са с усилвател за сателитите. Просто ще трябва да реша къде ще е съба и ОТ, за да мога да си взема подходящ кабел. Сегашните мисля че бяха по 3 метра. (DALI Connect SC-F222C 2x2.20mm2). Някъде из форума бях чел, че мога да мина и с по-евтин кабел за съба, че 50лв само за кабел мъчна работа.
    За около 350лв едва ли ще намеря нещо много хубаво, ама за много неща имам да харча пак пари
    KEF 30B SP 3230 изглежда добре, 12ка говорител, но няма много ход, и казват че му липсва дълбок бас, което може да зависи и от акустиката на стаята.
    JBL E150P/230 10ка с повече ход. Може и двата да са пръчки, та за това питам вас какво да търся. Няма да го взема веднага, вероятно ако ще взема нещо, ще е след 15-ти, та има време за търсене и трупане на мнения от моя страна, че и аз не знам кво правя

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени