Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6 12 13 14 15 16
Резултати 376 до 380 от 380

Тема: Сумарни изкривявания на система НЧУ - ОТ

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Това е ясно. И на картинката е написано, а в нея е обяснено кой компонент какъв е.

Явно не съм разбрал добре предишния ти въпрос. Да пробваме отново?
    Питаш какви са били очакванията ми за подобно измерване? Нещо друго?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Питаш какви са били очакванията ми за подобно измерване?
    Да . Това питам . Аз примерно , за да измеря Le+Re , блокирам мембраната , за да елиминирам останалите компоненти и да знам какво меря всъщност .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    При горните измервания мембраната е свободна. Затова са две - свободно стоящ и в кутия.
    А съм го измерил по тоя начин, за да видя как "околния свят" вижда високоговорителя при нормалните му работни условия.

Твоят уред вероятно се опитва да определи индуктивността по фазовата разлика между тока и напрежението за дадена честота , за това показанията му са лишени от всяка логика около честота на механичния резонанс , когато въпросния трептящ кръг Cm - Mm е импедансоопределящ ( това може би ще изясни въпроса с индуктивността и ластиците ). Обикновено ИЧХ на говорителя е съпроводена от електрическа ФЧХ , която пък е доста различна от акустичната ФЧХ . Импедансният пик се отмества по-нагоре честотно при поставяне на говорителя в обем , тъй като това представлява поставянето на паралелна индуктивност на Cm (въздуха го играе пружина ) и от там повишаване на резонансната честота на кръга . Нелинейността на окачването Cm във функция от отклонението пък означава , че системата има параметрично зависима резонансна честота ( амплитудно зависима ) . За да се види това са необходими серия от измервания при различни мощности .https://movement.osu.edu/Courses/ME8...sPhenomena.pdf Импедансния пик при 550 Hz e възможно да е резонанса на долната трептилка .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    Твоят уред вероятно се опитва да определи индуктивността по фазовата разлика между тока и напрежението за дадена честота , за това показанията му са лишени от всяка логика около честота на механичния резонанс...
    Това е един от начините за измерване на индуктивност. Съответно, гледайки електрическата еквивалентна схема на високоговорител, е очаквано резултатът да е в пряка зависимост от движението на звуковата бобина, респективно, мембраната. Което и се наблюдава на практика.

Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6 12 13 14 15 16

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени