Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Резултати 126 до 150 от 153

Тема: Усилвателче за слушалки :)

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Имам DENON AH-D550, https://www.scribd.com/document/1625...H-C33-Brochure
    DENON_AH-D550_HL.jpg
    ...даже е 1.2 W max, ама това за ушите тъй и тъй хич не става... Иначе 35 Ома, не 32 Ома, ама то подобно.

Имам и една Аудиотехника, ама не знам модела, и ми е в офиса - та в понеделник мога да докладвам какво точно беше...
    Редактирано от sinigersky; 9 February 2019 в 00:36.
    Aut tace aut loquere meliora silencio...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Когато диодите за зашита са вързани като в последната схема максималния ток е тока на покой Iп + 0.7/Re
    При голям ток на покой обаче може да се окаже че ще почне да реже малко рано.
    Все пак при работа тока на всеки транзистор стига почти до 2 пъти тока на покоя.

Тогава, по аналогия с темите "Какъв усилвател да си купя/направя?",
    започни със закупуване на 2-3 чифта по-истинки копфкаквобеше...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Тогава, по аналогия с темите "Какъв усилвател да си купя/направя?",
    започни със закупуване на 2-3 чифта по-истинки копфкаквобеше...
    Виж пост #1, изречения #1-3 от тази тема!
    Не виждам проблем с наличните слушалки, след като с тях с лекота се чуват разликите между слушалковите усилватели (все мое дело), които съм пробвал.
    Редактирано от sinigersky; 9 February 2019 в 08:39.

Защитата по ток се прави все пак да защити усилвателя от късо в изхода, а не да ограничава напрежението върху товара.
    Ако искаш максималонто напрежение в изхода да не надвишава определено, или напарви активно ограничение в самия усилвател, или го захранвай с такова че изходнито при ограничеине да е колкото ти трябва за да не изгориш слушалките.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Така ще пострада универсалността и " всеядността" на усилвателя.

Слагаме енип потенциометър отпред разграфен във волтове и с него променяме прага на ограниечине според слушалките.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Разграфяваме скалата на потенциометър във ватове (миливатове). При включване на слушалки, се измерва импеданса им, определя се максималното напрежение за указаната мощност и автоматично се настройва лимита.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Това вече е висш пилотаж иска микропроцесорна мощт непосилна за възможностите ми.

Ама как се измерва импеданса с импулсен сигнал бе, момче?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Има ли причина да държиш на тея СМД-та за крайни, вместо да сложиш нещо като 2SA1930/2SC5171 на радиаторче и да облекчиш значително dT при различните изходни мощности & нискоомен товар и съответно да стабилизираш значително работния class B bias ?
    Не ти виждам пълната схема, но пак може да имаш проблемен клип .....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Има ли причина да държиш на тея СМД-та за крайни, вместо да сложиш нещо като 2SA1930/2SC5171 на радиаторче и да облекчиш значително dT при различните изходни мощности & нискоомен товар и съответно да стабилизираш значително работния class B bias ?
    Не ти виждам пълната схема, но пак може да имаш проблемен клип .....
    Пълна схема: https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post617070
    Според симулатора мерките при клип са достатъчни. Т.к. не смятам за си дъня слушалките (и съответно ушите) на клипващ слушалков усилвател, бих казал - предостатъчни.

В този си вид схемата удовлетворява заданието: свири при чист клас А мощност 200 mW на 32 Ohm слушалки. Причината да не се занимавам с радиаторчета е, че ме кефи зафомящият се "форм-фактор" на усилвателчето - компактно, при много порядъчни параметри. "По-нискоомни товари" не ми е приоритет.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Имам спомен че беше харесал алуминиева кутия. Ако под SMD транзисторите оставиш по-масивни медни полигони в двата слоя, с някоя и друга via, можеш да използваш подходяща като дебелина топлопроводяща подложка.
    На външен вид представляват дебела гума, мазна, мека, но много плътна. За мощности от порядъка на няколко вата вършат чудесна работа.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Mда, бива да се отведе топлината. Поврежда платки и елементи.

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Имам спомен че беше харесал алуминиева кутия. Ако под SMD транзисторите оставиш по-масивни медни полигони в двата слоя, с някоя и друга via, можеш да използваш подходяща като дебелина топлопроводяща подложка.
    На външен вид представляват дебела гума, мазна, мека, но много плътна. За мощности от порядъка на няколко вата вършат чудесна работа.
    От къде може да се набавят такива подложки?

Добавих възможност за такива:

HA_top.jpg

HA_bottom.jpg

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Трябва да видиш каква дебелина ще ти трябва. Насоки за търсене - 1, 2. Вторият линк е малко "на око", тъй като нямам представа какъв е българския термин.

Като гледам платките, може би ще им трябва лека корекция. Тия подложки са еластични, и за да правят добър контакт, трябва да са леко притиснати, което е свързано с някакво усилие. Не е кой знае какво, но трябва да има такова.
    Затова ми се струва че е хубаво да се предвиди някой и друг крепежен отвор около "топлите" чаркове, за да не се усуква платката.
    Редактирано от ittso; 11 February 2019 в 18:22.

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Като гледам платките, може би ще им трябва лека корекция. Тия подложки са еластични, и за да правят добър контакт, трябва да са леко притиснати, което е свързано с някакво усилие. Не е кой знае какво, но трябва да има такова.
    Затова ми се струва че е хубаво да се предвиди някой и друг крепежен отвор около "топлите" чаркове, за да не се усуква платката.
    Мерси. Това с крепежните отвори около крайните трудно ще стане без да разбъзикам цялата платка, и най-вероятно и размера й...

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Ако около транзисторите няма високи чаркове, може да помислиш за обща планка над всички транзистори, която да поеме механичното усилие.

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    "Ленив уъркараунд" е с големи вии, проблемът е, че ще са под напрежение, и трябват изолационни мерки после...
    HA_top_2.jpg
    Така поне не се прецаква хубавата ми маса
    Редактирано от sinigersky; 11 February 2019 в 18:44.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Има едни лепкави термоподложки. Те не искат притискане и са си самодостатъчни. Могат да крепят малко радиаторче. Срещат се по чипсетите.

душичка златна Lyubcho_88's Avatar
    Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    30
    Ползвал съм тия, добри са
    BGN 1.93 44% Off | 100 Pcs Blue 10mm*10mm*1mm GPU CPU Heatsink Cooling Conductive Silicone Pad Thermal Pad
    https://s.click.aliexpress.com/e/c5uExTB2

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от sinigersky Покажи мнения
    "Ленив уъркараунд" е с големи вии, проблемът е, че ще са под напрежение, и трябват изолационни мерки после...
    Не знам колко са големи "вии"-те но може да се опита с изолационни втулки за болтовете на TO-3.
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от galinvayov Покажи мнения
    Не знам колко са големи "вии"-те но може да се опита с изолационни втулки за болтовете на TO-3.
    Да, това и аз си го мислех. Като гледам, типично отворът на TO-220 е ⌀3,5..3,9 мм.
    Виите при мен без проблем могат да станат ⌀3.7 мм ... което ще позволи ползването на изолаторна шайба за TO-200.
    Тези отвори могат да се ползват и по друг начин - в тях да се запои тел за топлоотвеждане, или снопче телчета, които да отиват "нагоре" вместо под платката.
    Това за мен са резервни варианти, надявам се и без допълнителни мерки температурата да остане разумна. Новите падчета от долната страна на платката сами по себе си също би трябвало да помагат в охлаждането.

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от galinvayov Покажи мнения
    ... на TO-3.
    Упс, ТО-3, не ТО-220. Те са по-скоро > ⌀4 мм. Но за такива за ТО-220 съм се подготвил

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Виите ще станат на отвори, неметализирани. Медта ще се дръпне навътре за да не се изкушава да опира в болтовете и т.н.
    Като на всяка друга платка, и на тая и трябва време за да се избистрят идеите, и да изплуват проблемите както и решението им...

На тая платка и трябват 2 или 3 отвора, през които да минат винтовете на планката. В Бриколаж и подобните му магазини има нелош асортимент.

Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени