Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 49 от 49

Тема: Стерео усилвател до 2000 лева

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от Mani Покажи мнения
    ........а цената му е такава, че с този бюджет можеш да си вземеш и сд от същата серия и да ти останат пари и за качествен дак.
    Вграденият дак в Marantz PM6006, който препоръчваш, не е ли достатъчно качествен?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Вграденият дак в Marantz PM6006, който препоръчваш, не е ли достатъчно качествен?
    Този със сигурност е по-качествен https://audioplatinum.com/продукти/1...-model-varna-5, ,но и дака в маранца си е добър ако не си от придирчивите.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Попа извади мазен курбан! (това в преносен смисъл)

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от koko_74 Покажи мнения
    За предусилвател този Парасаунд се справя добре и с пасивен такъв
    Аз го пробвах с P6 и не останах особено доволен - замазано някак и със странни призвуци на моменти.
    Четох мнения, че е от импулсното захранване.
    Пробвах го и директно със задните му потенциометри, но сякаш динамиката беше свита.
    Най-доволен останах с предусилвателя на Rotel, който споменах по-горе.
    Тествах три различни източника - CD Player, DAC и мрежово плейърче на Logitec директно.

Цитат Публикувано от koko_74 Покажи мнения
    най добре а атенюаторен /реглетен/ реглаж, не с потенциометър.
    Най-вероятно имаш предвид галетен (реглетата е друго нещо).
    Галетата е за предпочитане пред потенциометъра, само ако е качествена.
    Евтин галетен атенюатор най-често звучи по-зле от потенциометър.

Тоя маранц 6006 не си струва ! Имам подобни колонки на ОТЕ3 също правени от Румен ! Тествал съм ги c маранц 7005 не ми хареса ! Със sansui au 555a и с denon pma 1500 r denon pma 2000 свиреха чудно ! Румен ще каже дали моите и тези имат нещо общо ?IMG_20190102_133521.jpg
    Редактирано от gggng; 2 January 2019 в 13:37.

Аз лично не съм слушал Varna 5, нито дак-а на Маранц-а, но все си мисля, че поне по параметри Маранц-а има шансове да е по-добре. Естествено тук не взимаме под внимание подробности за входен интерфейс, галванично разделяне и други такива. Все си мисля, че колкото по-скоро се откаже Попа от използването на PCM2706 като приемник за аудио интерфейс, толкова по-скоро ще отлепи качествено от най-базовото ниво в цифровото аудио и от ограничението 48к. Този „безпроблемен“ чип, не е толкова безпроблемен, защото на някои компове не се разбира с USB драйверите и това води до непоправимо прекъсване и прескачане при възпроизвеждане. Иначе, останалата част от разработката му е на ниво и заслужава уважение! Личи си, че е проектирано с разбиране на нуждите за качествен звук, като галваничното разделяне е огромен плюс, дори апаратурата да е включена в един разклонител, и разликата е ясно и обективно чуваема!

Цитат Публикувано от gggng Покажи мнения
    Тоя маранц 6006 не си струва ! Имам подобни колонки на ОТЕ3 също правени от Румен ! Тествал съм ги c маранц 7005 не ми хареса ! Със sansui au 555a и с denon pma 1500 r denon pma 2000 свиреха чудно ! Румен ще каже дали моите и тези имат нещо общо ?IMG_20190102_133521.jpg
    Между 7005 и 6006 има разлики в захранването и в самата архитектура, които се изразяват и в различното звучене на двата усилвателя, като 6006 е обективно по-добре звучащият усилвател според много потребители. Аз му препоръчвам на човека, 6006 UK edition, който е различен от 6006 и крачка напред според мнозина.

Няма да е зле с маранца, но си мисля че няма да е оптимално. Rotel ra 1070 и onkyo a 9070 съм слушал с тях, и с тези по високите (стоящите blackswift ote 3 на Румен) пасваха отлично, най вероятно с тези ротели които спомена Румен ще пасне .
    Редактирано от gggng; 2 January 2019 в 16:04.

Цитат Публикувано от spearhead Покажи мнения
    Здравейте,

Търся стерео усилвател/ Стъпало до 2000 лева.

Ще се ползва в домашни условия с букшелфи ОТЕ-3 кевлар (каквото и да кажа за колоните ще е писано някъде)

Обмислям Parasound A-23 нов. Не се сещам за нищо друго.

Мога да обмисля и DIY, но не мисля за лампи на този етап.

Слушам тихо. Помещението е хипер-неправилно

Благодаря !
    Колоните са ми непознати и зависи какъв звук търсиш. Rotel,Primare са студено, клинично ориентирани, ако търсиш по-топло звучене sudgen a21и bat също са в бюджета. Има много усилватели в тоя бюджет втора ръка, особено ако не те е страх да купуваш от чужбина, но трябва да знаеш какво искаш.
    Редактирано от PIP; 2 January 2019 в 17:58.
    Classe CDP-10, BAT VK3i/VK200, Dynaudio 1.3SE, 2xREL B3

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    явно Бис е много зает с озвучаване/запиване и не се е намесил да ти обясни колко е грешно да питаш какъв усилвател биха ти препоръчали
    Бис не е зает...само гледа сеири.
    Бис знае, какво ще се случи и в тази тема (винаги и във всички се случва едно и също!) и колко ще се дообърка питащия. Накрая, ще вземе за най-меродавни мненията на тези, които е приел за някакви експерти и ще приеме крайния резултат (който в неговия случай ще е уникален и различен), за "семпъл", какъвто е на другите, чието мнение е приел...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.

Предвид приятното развитие на предишната такава тема, се чудя, дали да не се включа отново
    Силно се надявам, че Svetoslav не ме "благославя", все още, поне имаше варианти Та, ако човекът е сериозен, може да прослуша нещо, за под 2000 лв. Поне да натрупа опит безплатно.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от gggng Покажи мнения
    Румен ще каже дали моите и тези имат нещо общо
    ВЧ високоговорителят е същият, но мидбасът на твоите е 5", а ОТЕ3К са с 6".
    Звукът е сходен.

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Накрая, ще вземе за най-меродавни мненията на тези, които е приел за някакви експерти и ще приеме крайния резултат (който в неговия случай ще е уникален и различен), за "семпъл", какъвто е на другите, чието мнение е приел...
    Обикновено във форумите надделява мнението на най-приказливия.
    Не защото е прав, а защото никой няма излишно верме да се надговаря с него.
    Надявам се да не се получи така.
    Предложенията са, за да има питащият някаква отправна точка. Той не може да чуе всички усилватели на света, но може да чуе няколкото предложени. Не става дума за някакви екзотични марки с тиражи от по пет броя, а за масови усилватели.
    Какво точно ще хареса, и дали ще си купи, е въпрос на неговия личен вкус. В случая не вярвам spearhead да се довери сляпо на някое мнение, включително и моето.
    Редактирано от rutcho; 2 January 2019 в 18:32.

Затова имаме крака и коли и метро, за да се ходи и слуша.Има голям избор за този бюджет.Ето малко помощ:
    1.T+A Pulsar R2000AC
    2.MARANTZ PM-15S1
    3.Parasound HCA-1500A
    4.classé ca101
    5.Rega Elicit-R
    6.SONY N80es
    7.
    Pioneer A-A9 mk2
    8.Accuphase Е 302
    9.
    Sony TA-F 808 ES
    10.
    ARCAM A38
    11.
    Rotel RB-970BX mkII.
    Тово долу горе ориентировъчно втора ръка който заслужават внимание.Кото цени от окло 700лв. до 2500лв.

На мен Острието много ми харесва. Не се хвали, иска да си усъвършенства вкуса, харесва звук и без пред...

Сега някой да каже какво е ОТЕ-3 кевлар? С какъв калибър са прострелвани?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Сега някой да каже какво е ОТЕ-3 кевлар? С какъв калибър са прострелвани?
    Без бойне! Иди и ги чуй в студентски град !
    Редактирано от gggng; 2 January 2019 в 21:28.

Без бой най=много мога да отида до Лайното!

А по-сериоазно и конкретно?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Това са обсъжданите озвучителни тела:

OTE3 Ebony FS3.jpg

По-подробна информация:

OTE3K1.pdf
    Редактирано от rutcho; 2 January 2019 в 23:19.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    36
    Просто слушах парасаунд а23 директно без пред и много ми хареса и искам да се консултирам дали е добър.
    Да. Написал си само какви са ОТ в системата. С този усилвател и споменатите ОТ, ако имаш нужда от подобрение в сегашната система, ще трябва да продължиш подобренията при ОТ и/или източник. Ако източникът (дакът) има контрол на нивото е възможно да не ти трябва отделен пред с този усилвател. Сегашните ти ОТ може да са добри в сегмента си, но както и други колеги по хоби намекнаха, хубаво е да помислиш дали усилвателя, за който питаш е подходящ като цена откъм здрав разум за добре балансирана система спрямо цена на компонентите в нея. Предполагам, че е възможно да се купи дори и нов усилвател, на по-ниска цена, с който да е трудно доловима разликата между него и цитирания амп с тези ОТ.

Не си уточнил дали се интересуваш от нов или втора употреба амп и това разводнява много темата. Хубаво е да изясниш това за себе си и желаещите да ти дадат полезен съвет или мнение.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Това са обсъжданите озвучителни тела:

OTE3 Ebony FS3.jpg

По-подробна информация:

OTE3K1.pdf
    Ручо,черен абанос ли е фурнира,много им отива този цвят?
    caprihorn,rotel rb971,rotel rsrp-960ax,sony cdp-m12,mission cyrus one ,audio nirvana super8 castframe backloaded horn,cd philips cd480

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    един тъп въпрос - черните врати съхнат ли както другите електролитни или се изхабяват по друг начин или нищо не им става от експлоатация ?
    По производствени данни не превъзхождат останалите кондензатори, но наистина са държеливи - на мен досега не ми е попадал дефектирал по някакъв начин.
    Това, което ги прави ценни, са ниските нелинейни изкривявания.

Цитат Публикувано от slayer_8619 Покажи мнения
    Ручо,черен абанос ли е фурнира,много им отива този цвят?
    Да, Alpi 10.42 Ammara Ebony.
    Стои много добре, но е претенциозен от гледна точна на поддръжка - трябва да им се бърше праха всеки ден.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    По производствени данни не превъзхождат останалите кондензатори, но наистина са държеливи - на мен досега не ми е попадал дефектирал по някакъв начин.
    Това, което ги прави ценни, са ниските нелинейни изкривявания.

Да, Alpi 10.42 Ammara Ebony.
    Стои много добре, но е претенциозен от гледна точна на поддръжка - трябва да им се бърше праха всеки ден.
    От соларис ли купи фурнира.А спомняш ли си цената за кв.метър?
    caprihorn,rotel rb971,rotel rsrp-960ax,sony cdp-m12,mission cyrus one ,audio nirvana super8 castframe backloaded horn,cd philips cd480

За тихо слушане и бюджет 2000лв, аз лично бих взел от някой един лампов усилвател да пробвам как ще свири в конкретните условия. И не само - както pevtimov ти е казал - слушай, тествай и на финал избери това, което ти хареса най-много!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени