Резултати 1 до 20 от 20

Тема: Wi-Fi repeater като LAN връзка към мрежата

Wi-Fi repeater като LAN връзка към мрежата

Здравейте,

Някой във форума ползва ли wi-fi repeater?
    Това е устройство, което усилва и увеличава обхвата на безжична мрежа.

Ето няколко ибейски:

1. https://www.ebay.com/itm/N300-Wirele...a/162861311710
    2. https://www.ebay.com/p/Wireless-Repe...er/12017167235
    3. https://www.ebay.com/itm/300Mbps-Wif...r/292806945552

Ето и точния случай на приложение, който имам предвид:

- устройството е в режим на рипийтър (усилвател на wifi мрежата)
    - към него с лан кабел е свързан мрежов принтер (всички имат някаква лан букса - в общи линии през нея се настройва устройството).
    - едновременно усилва сигнала на wifi рутера и свързва мрежовия принтер към домашната мрежа

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Естествено няма проблем, но защо домашната мрежа трябва да е бай-вай и защо принтерът трябва да е на стотици метри от компа?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Репийтъра е нужен заради тъпия айфон 5, който е прекрасен малък телефон, с изключение на невероятно анемичния обхват на wifi и bluetooth адаптерите му.
    Абсолютно всеки друг телефон го мачка като обхват, откриване брой мрежи и стабилност на връзката.
    Изобщо не се базикам, от епъл са се постарали да направят възможно най-най-най насраното устройство в това отношение.

Лан безжичната връзка с принтера е нужна, защото принтера няма фиксирано място.
    Има масичка на колелца, която бива навряна в някой ъгъл да не пречи, когато не се ползва.
    Т.е. в огромната част от времето когато трябва да стои някъде и да заема място.

Целта е да се избегне всякаква плетеница и простори от кабели.
    Нещо, на което съм отделял огромни и невероятни количества време - да мисля какви кабели, откъде да минават, как да ги навирам под пода, да копая канали в стените, после да шпакловам и боядисвам.
    Въобще да избегна лайняните цигании с кабелите, до които задължително се достига, когато не помислиш по въпроса.
    Редактирано от emosms; 16 December 2018 в 18:50.

Аз ползвам такова у-ство, горе в спалнята. Вързани към него с кабел, са две у-ства, Fusion на Булсатком и PS4.
    Нямам забележки към представянето на у-ството. Всичко си работи нормално.
    Гледах, има подобни у-ства, които ползват Ел. мрежата, за транспорт на Интернет сигнала. Та се чудих, дали няма да е по-добре?

Даа, интернет по ел. мрежата. ОК той може и да не ползва средни и къси вълни, но защо трябва да ощети и съседите си по този начин, и то без да ги е питал?

Би ли разяснил, с какво ги ощетява, за съседите става въпрос?

Не ги ощетява, а им вдъхва надежди, че се възраждат средните вълни. Засега само като як шум, после и в други квартали...

А кой го е бил по тиквата да си купува афоня, няма да питам...

По рождение повторителя е с мощен предавател. За N стандарт някои ползват 2, други 3 антени - около теб всичко това ще излъчва и ще се рита за надмощие. В гъсто населен блок на всеки канал имаш по 3-4 рутера, като те автоматично търсят по-тих канал.
    В твоя "ефир" виж какво става - колко са "маймуните" и ако са много - заложи на кабел. Ако сложиш повторител като че ли ще ти свърши работа, но разните рутери и този повторител ще започнат да се "надвикват" пък каквото стане!

За пореден път човекът не пита за съвет, а да се похвали с афоня!

Другото ще го направи както си е решил още от лятото

Добре де, някой да обЯсни, какъв е проблема по транспортиране на Интернет сигнала по Ел. мрежата на къщата/апартамента? Демек, не с WiFi.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Няма да може енергото да ти го таксува...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Жоре, нищо не е проблем ако ръчичиките не са ти отзад дълбоко

Сега той вече е замазал кабеляка и финито.
    Аз под пода съм си пуснал 4 и си кютя...

Говорят ми в hardware bg, че с рипийтъра падала скоростта наполовина.
    Като се ползва една и съща честота, като на основния рутер, не разбрах точно.
    Пада наполовина реалния трансфер на данни, или хипотетичната максимална скорост на безжичната връзка?

Вероятно пада ефективната скорост на трансфер, поради по-дълго търсене на свободен канал. Но дали е точно на половина не знам .
    Относно преноса на интернет по ел. мрежата - проблем няма, ако не използваш радио с амплитудна модулация в това число SSB и CW. Проблема е, че този пренос е съчетан с генериране на достатъчно количество радиосмущения в диапазона от 100к до няколко мегахерца. То не казвам, че жичната LAN мрежа с UTP също не генерира досадни смущения. Проблема се явява когато се опитваш да приемаш сигнали в тези обхвати намиращи се около нивото на шума. Тогава нямаш сметка да си вдигаш умишлено нивото на шума.
    Идеята ми е, че не е хубаво да се пречи на дадена дейност ако може и да не се пречи. И сега ако някой възрази, че никой не се възползва от тези обхвати, ще дам пример и за едно приложение което е много полезно, и съм сигурен че се ползва от доста повече хора:
    https://en.wikipedia.org/wiki/DCF77
    Иначе, ако радиото за теб не съществува като технология, проблем няма никакъв! Но ако се замислим по-дълбоко, и ефект върху аудиото може да се открие!
    Редактирано от Supraphon; 17 December 2018 в 11:44.

Устройствата за пренос по мрежата изглежда да са доста скъпи, отпада.

Интересно ми е, когато едновременно в обхват са основния рутер и екстендъра (рипийтъра), дали може да избера към кое да се включа ??
    Проблем с обхвата има само и единствено айфоня.
    Забавяне на скоростта, доколкото съм разбрал нещо, ще има през екстендъра.

А идеята да ползвам рипийтъра като лан връзка за мрежов принтер ми дойде после - оптимизация на разходи за различни устройства, кабели и т.н.

Също, ако се ползва двубандов екстендър (рипийтър), как ще стои въпроса със скоростта?
    Както има двубандови рутери (на 2.4 и 5 гхз), така има и екстендъри.
    Не че разбирам точно как работят де (предполагам трансфера в едната посока е по другия канал), но за стрийминг на видео и аудио в реално време били за препоръчване.
    Редактирано от emosms; 17 December 2018 в 11:50.

Не мисля, че ги делят каналите по пренос в едната и другата посока, а просто поддържа двата стандарта. По тази логика е добре, защото горния обхват е по-малко натоварен мисля. Следователно няма да има конфликти с други такива рутери. Естествено, за да има смисъл, и от двете страни на линията трябва устройствата да поддържат горния обхват.

В зоната на обхват на 2-те устройства - рутер и повторител - и едно трето WiFi устройство ще ползват един и същи канал с пропускателна способност в двете посоки общо от 54 Mbit !
    При устройства само в обхват на повторителя, едно от двете - рутер/повторител изчаква другото да свърши сесията си. Така ефективната скорост след повторителя пада наполовина.
    Рекламираните 150Mbit /300Mbit ги забрави в реален блок! Тези скорости са постижими при положение, че рутера ти и устройството "клиент" могат да "надвикат" всички останали за поне 3 не съседни канала.
    Редактирано от stef; 17 December 2018 в 22:55.

stef, виждам истинската ти загриженост да помогнеш, но ела на мене си (мой любим култов израз)!

На афоня или на принтера му трябват изобщо някакви скорости?
    То и на смс-са нищо не му трябва, ама...

Цитат Публикувано от stef Покажи мнения
    В зоната на обхват на 2-те устройства - рутер и повторител - и едно трето WiFi устройство ще ползват един и същи канал с пропускателна способност в двете посоки общо от 54 Mbit !
    При устройства само в обхват на повторителя, едно от двете - рутер/повторител изчаква другото да свърши сесията си. Така ефективната скорост след повторителя пада наполовина.
    Рекламираните 150Mbit /300Mbit ги забрави в реален блок! Тези скорости са постижими при положение, че рутера ти и устройството "клиент" могат да "надвикат" всички останали за поне 3 не съседни канала.
    Значи ако евентуално репийтъра, но И основния рутер, са двубандови, могат да оптимизират дата трансфера по между си, и да няма пад в скоростта?

Като цяло, изглежда по-добре е да има втори рутер с нова мрежа. Или той също ще замърси банда (2.4 gh) и ще забави скоростта ?

С втори рутер, предимството на подвижната точка за свързване на принтера, която пести лан/usb кабел, се губи.
    Или ще трябва отделно устройство, за access point на принтера.
    Редактирано от emosms; 18 December 2018 в 08:14.

Не, почти всички повторители "повтарят" като папагал получения трафик на същи канал, на който са го получили.
    За добър трафик по между им - кабелна връзка. Второто WiFi устройство се конфигурира като AP за същата мрежа и може да ползва самостоятелен радио канал /обхват.

За удобство -използваш WiFi принтер
    .
    С телефона проблема е, че той излъчва слабо и в този твоя замърсен ефир партньора му не го "чува".
    Виж на някой "тих" канал как се държи връзката.
    Изнеси антената на рутера на по-добро място...
    Виж рутера и ТЛФ да са с еднакви "регионални настройки"....

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени