Страница 1 от 7 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 152

Тема: Помощ при направата на усилвател

Помощ при направата на усилвател

Здравейте.Искам да си направя усилвател ще използвам частите от стария техникс.Само да уточня че досега не съм се занимавал с усилватели и ще ми е малко трудно но затова пиша тук във форума който може да помогне.Каквото не разбирам и имам въпроси ще бъдат задавани тук.

Разполагам с трансформатор от technics su-z22 с напрежение 2x30v, два кондензатора HITANO 22000UF 50V и стъпало от български усилвател.

IMG_20181206_142429.jpg IMG_20181206_142235.jpg IMG_20181206_142333.jpg

Та искам първо да свържа трансформатора и кондензаторите но разбрах че ми трябва схема грец преди кондензаторите мисля да използвам диодите от техникса затова съм ги извадил но не знам как да ги свържа.

Първия ми въпрос е как трябва да свържа диодите към захранването ?

IMG_20181206_144122.jpg

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от koko4630 Покажи мнения
    ...Първия ми въпрос е как трябва да свържа диодите към захранването ?
    Така:
    brrr (2).jpg
    Какво му е на Техникса, не работи ли?
    Ако си работи, моят съвет е да не го пипаш. Вместо ъпгрейд е много вероятно да направиш даунгрейд, а като гледам и какви въпроси задаваш е много вероятно всичкия чарколяк да се възнесе към вечните силициеви полета върху облаци пушек.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Свързах усилестеля тръгна свири нормално.

IMG_20181206_185343.jpg

Браво! Изглежда много по-добре от който и да било модел на Техникс...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Сега трябва да подредя малко нещата.Мисля да добавя копче за усилване и тонкорекций.
    Редактирано от koko4630; 6 December 2018 в 20:52.

Дааааа, друго си е когато има Грец и копче за тонкорекций!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Дааааа, друго си е когато има Грец и копче за тонкорекций!
    нямам тъпрение да го свържа за компютъра и да вида какво може

Представи си да прави палачинки, чекии...

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Представи си да прави палачинки, чекии...
    Забелязах че като постоя 30-тина минути включен със слаба музика единия радиятор беше пареше а другия беше студен от какво може да е.Свири нормално без шумове.

Цитат Публикувано от koko4630 Покажи мнения
    Забелязах че като постоя 30-тина минути включен със слаба музика единия радиятор беше пареше а другия беше студен от какво може да е.Свири нормално без шумове.
    Със включена колона към канала без никакви отклонения свири но загрява.Проблем ли ще е да го оставя така

Проблем си е.
    Виж токовете на покой и провери за самовъзбужадне.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Ти все едно му каза да измери колко грама СО2 има в стаята. Той човека искаше да махне половината джунджорийки от платката.

Коко има ли тример на платката (едно такова с три крачета, дето се върти)? Или дай ясна снимка.

… Имаш само за офсета май...
    Редактирано от Rumb@ta; 7 December 2018 в 22:26.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Цитат Публикувано от SandyTodorov Покажи мнения
    Проблем си е.
    Виж токовете на покой и провери за самовъзбужадне.
    Забелязах че тези оградените резистори са почернели вече на тях пише 2k om мисля че проблема идва от тях.Преди да сложа платката не бяха черни вижда се на снимката сега по-средата са леко почернели.Най-вероятно защото подавам на платката 42-волта а на нея пише 30-волта идва им леко в повече .Като ги пипна докато работи парят яката.Искам да ги сменя но не знам, ако сложа същите със същите параметри дали няма пак да почернеят може би трябва да са с други параметри.

Дали проблема със загряването на единия канал идва от тях? Според мен да
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Ти все едно му каза да измери колко грама СО2 има в стаята. Той човека искаше да махне половината джунджорийки от платката.

Коко има ли тример на платката (едно такова с три крачета, дето се върти)? Или дай ясна снимка.

… Имаш само за офсета май...
    Имам нещо което се върти може да се настройва не съм го барал.Тези двете дето са точно до оградените резистори за тях говоря.
    Редактирано от koko4630; 7 December 2018 в 22:46.

Не, не идава от тях. Идва от ненастроени неща и използване на по-високо от проектното напрежение!

Т.е. няма да стане така!

Не, не идава от тях. Идва от ненастроени неща и използване на по-високо от проектното напрежение!

Т.е. няма да стане така!
    Да за напрежението съм съгласен.Но какво трябва да настроя за да няма такива отклонения.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Тези резистори трябва да са за ценерите. Какъв е този усилвател? Схема нямаш ли?

Иначе ето траф от Цецо, ако искаш с по-ниско напрежение - http://www.skrap.org/products/view/22378 , http://www.skrap.org/products/view/12995

Издумкалия кондер смени ли го?
    Редактирано от Rumb@ta; 7 December 2018 в 22:56.

Тези резистори трябва да са за ценерите. Какъв е този усилвател? Схема нямаш ли?

Иначе ето траф от Цецо, ако искаш с по-ниско напрежение - http://www.skrap.org/products/view/22378 , http://www.skrap.org/products/view/12995

Издумкалия кондер смени ли го?
    Какви са тези ценери какво правят?

Ами човека от който взех стъпалото каза че е от поръчков български усилвател 2x50W друго не знае.
    Нямам схема на платката.Не искам да сменям трансформатор.
    Редактирано от koko4630; 7 December 2018 в 23:03.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Подмени ли кондензатора?
    Ценерите са за стабилизация на напрежението на входящата част на усилвателя. Прегрялите резистори ги подмени с по-мощни, че си на по-високо напрежение в момента.

Подмени ли кондензатора?
    Ценерите са за стабилизация на напрежението на входящата част на усилвателя. Прегрялите резистори ги подмени с по-мощни, че си на по-високо напрежение в момента.
    Да гръмналия кондензатор е подменен.

Добре какви да сложа сега са 2-кило ома ? И като ги подменя дали ще има някаква промяна в звука или нещо ?
    Редактирано от koko4630; 7 December 2018 в 23:13.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    При толкова форумници от Казанлък - до днес да бяхте разпратили 4-5 лични съобщения и за 4-5 кафета време , на място, да бяхте приключили казуса , ако не е провокация .
    Преди време тук разказах за млад бургазлия опушил стаята си , следвайки форумни съвети на сляпо .
    Като имате работещ Техникс 4-ка недоумявам този филм...
    Редактирано от hifiresearch74; 7 December 2018 в 23:21.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    При толкова форумници от Казанлък - до днес да бяхте разпратили 4-5 лични съобщения и за 4-5 кафета време , на място, да бяхте приключили казуса , ако не е провокация .
    Преди време тук разказах за млад бургазлия опушил стаята си , следвайки форумни съвети на сляпо .
    Като имате работещ Техникс 4-ка недоумявам този филм...
    Да така е.Да се бяхме срещнали да го обсъдим по-добре но нещата не винаги се случват така както искаме.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Пак сложи 2 кОма, но 1 Ват. Може да минеш на нормално захранващо някой ден. Звукът няма да се промени. Това се прави за да не дефектира поради по-високото захранващо. А другите транзистори греят ли? Средномощните имам предвид.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    за 4-5 кафета време , на място, да бяхте приключили казуса
    За толкова време спецовете цял усилвател ще налепят, барабар с ецването на платката.

Пак сложи 2 кОма, но 1 Ват. Може да минеш на нормално захранващо някой ден. Звукът няма да се промени. Това се прави за да не дефектира поради по-високото захранващо. А другите транзистори греят ли? Средномощните имам предвид.
    Добре значи ще ги сменя с нови 2 кОма 1ват.

Да за напрежението знам че не е хубаво да се превишава.Добре а няма ли някаква полза от това по-високо напрежение, не свири ли по-добре?

Другите транзистори бяха съвсем леко топли.Тези още докато включа усилвателя и почват да парят.

Страница 1 от 7 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени