Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 31 от 31

Тема: Отново за измервателен микрофон

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    59
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Най-тънко ще минеш ако си направиш фантомно захранване и ползваш вградената звукова карта.
    Една, или повече/до 4 свързани серийно/, също вършат работа. Предимството е липса на проблемите, които може да възникнат, ако се прави мрежово захранване. Недостатъкът е ясен.
    Редактирано от berov; 6 December 2018 в 14:00.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    48
    В линка от OLX-а , който е дал sandy в първия пост, туй може и да ви прилича на кабел, но всъщност се явява външна звукова карта. Добре е, като се дава акъл , поне да се поглеждат линковете.
    Сега, дали ще свърши работа и колко ще върши като качество на резултатите, е съвсем друг въпрос. Трябва да се провери и дали този преходник/звукова карта има фантомно захранване, като нищо може и една бръмчилка за това да са сложили вътре.

Иначе , вариант е да се ползва Superlux ECM888B , този микрофон има вградено фантомно захранване с батерия - това даже ми се струва един от най-удобните варианти - може да се ползва с каквато и да е звукова карта, с лаптоп , таблет и т.н.

Калибрационният файл е желателен, но и да го няма не е болка за умиране - неточността не е голяма ...
    Редактирано от DIMM; 6 December 2018 в 15:38.
    Kris Dimitrov написа:
    Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от DIMM Покажи мнения
    Иначе , вариант е да се ползва Superlux ECM888B , този микрофон има вградено фантомно захранване с батерия - това даже ми се струва един от най-удобните варианти - може да се ползва с каквато и да е звукова карта, с лаптоп , таблет и т.н.

Калибрационният файл е желателен, но и да го няма не е болка за умиране - неточността не е голяма ...
    Много благодаря!
    Този вариант, като за мен мисля, че е идеален и цената на това устройство напълно ме удовлетворява!
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    В този вариант ще събереш 106dB микрофон с 80dB звукова карта. Това ще свали лимита на възможностите на цялата система.
    Хубавото е, че няма да ти трябват преходници.

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    В този вариант ще събереш 106dB микрофон с 80dB звукова карта. Това ще свали лимита на възможностите на цялата система.
    Хубавото е, че няма да ти трябват преходници.
    Преходник мисля, че ще ми трябва ето такъв:
    https://www.musicworld.bg/bg/m_24000...oel_AT100.html

При положение, че ползвам този кабел:
    https://www.musicworld.bg/bg/c_2258/...one_Cable.html

Ако нещо, не бъркам това би трябвало да са кабелите за връзка към микрофонния вход на звуковата карта, който е 3.5мм.
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

А колко хубави бяха 6-левовите капсулчета на Панасоник...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени