Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 37

Тема: Моята зле изглеждаща система

Моята зле изглеждаща система

Провокиран от темите за "моята ситема"в раздела реших да покажа и аз на какво слушам. Зле изглеждаща е ,но напълно в духа на форума.

С-ма : Некави Ламбета + Лаптоп + DAC+Asio +BEHRINGER DCX2496 + ОТ - гаражен збирщайн = на Голем Кеф !

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Разкажи какво си навързал?

Вързани са 3 ампа, по 1 за всяка честотна лента ДАК и Ultra-High Precision Digital 24-Bit/96 kHz Loudspeaker Management System.
    С-ма : Некави Ламбета + Лаптоп + DAC+Asio +BEHRINGER DCX2496 + ОТ - гаражен збирщайн = на Голем Кеф !

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Процесора го видяхме/прочетохме. Лампите на кой канал са? На какви честоти разделяш? Един или два суба?

Лампите са на средите , ГДН ите по 1 на канал са модвани от Радо използвам случая да му благодаряq кутиите са настроени на 60Hz ,честотите на срез са 800-3000 Hz при стръмност 24db

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Аха, не били събове. Някакви мерки за фазово изравняване взимал ли си? Говорителите напред-назад или през процесора?

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    Много добре!
    Изцяло съвпада с личните ми виждания за честотно разделяне и ламповия си е точно на мястото в средите.
    Аз лично бих разширил СЧ диапазона максимално колкото ми позволява СЧ говорителя , но да кажем поне до 7-8kHz - пробвал ли си такава заигравка и какви впечатления имаш ако да!?
    Поздрави и успехи!
    Митака.
    Редактирано от fenkiller; 2 December 2018 в 14:31.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

За момента съм се спрял на тези настройки , но определено ще експериментирам .

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Пробвал ли си приближиш СЧ-ВЧ секцията към ГДН-а? Според мен би имало положителен ефект.
    Иначе поздравления за избора на активна концепция! Аз също провеждам едни такива експерименти и към момента съм категорично на мнение, че няма да се върна към пасивни разд. филтри.
    Успех!
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

dedobot's Avatar
    Членува от
    Jul 2014
    Възраст
    45
    Евала Павка - и аз така ги виждам нещата,че трябва да стават, при дигитален източник. Цифрови корекции->Мултиамп. Преполагам, на процесора ползваш цифровия вход ?

Поздравления и от мен за избора на концепция . Едно сближаване на сч и вч е добра идея със сигурност , както и избягване на стърчащи болтове около високочестотния, обработката на панела около него с абсорбер и заобляне на външните ръбове на панела с радиус поне 2 cm. Гледам стойка за микрофон - може би измервателен ? Ако имаш документирани измервания , би ли споделил ? Можем да дадем някой и друг акъл , стига да го искаш .
    DCX 2496 подлежи на сериозно модване от към захранване , клок , смяна на опампове - има доста из нета , че и готови китове .Процесора има ресурс и за корекция на стайната акустика, евентуална системна еквализация и времево напасване .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Много добре си изглежда, ако не броим талавизора...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    Поздравления и от мен за избора на концепция . Едно сближаване на сч и вч е добра идея със сигурност , както и избягване на стърчащи болтове около високочестотния, обработката на панела около него с абсорбер и заобляне на външните ръбове на панела с радиус поне 2 cm. Гледам стойка за микрофон - може би измервателен ? Ако имаш документирани измервания , би ли споделил ? Можем да дадем някой и друг акъл , стига да го искаш .
    DCX 2496 подлежи на сериозно модване от към захранване , клок , смяна на опампове - има доста из нета , че и готови китове .Процесора има ресурс и за корекция на стайната акустика, евентуална системна еквализация и времево напасване .
    Съгласен съм със всички забележки, за болтовете направо се засрамих Измерванята съм планирал за по- късен етап, цяла зима е пред мен.Определено ще пусна резултати.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Вместо захващане с болтове залепи говорителите с 3-4 капки силикон. И без това не се търси херметичност.

То това си е тестова постановка не е ясно дали тези говорители ще останат , нещо се ме тегли към рупори

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Дотук повтаряш концепцията на някоя трилентова колона. Тя си има и плюсове, и минуси. С твоята постановка не ѝ заобикаляш всички минуси.
    Така и така си наредил 90% от апаратурата сега е моментът да експериментираш с истински средночестотен говорител в обхвата 200-3000Hz. Според мен най-добре ще свири в open baflle. Радо ще те ориентира да избереш говорител с лека мембрана и окачване. Басът ще го свиеш надолу, където му е силата.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Дотук повтаряш концепцията на някоя трилентова колона. Тя си има и плюсове, и минуси. С твоята постановка не ѝ заобикаляш всички минуси.
    Така и така си наредил 90% от апаратурата сега е моментът да експериментираш с истински средночестотен говорител в обхвата 200-3000Hz. Според мен най-добре ще свири в open baflle. Радо ще те ориентира да избереш говорител с лека мембрана и окачване. Басът ще го свиеш надолу, където му е силата.
    Благодаря ти за съвета! Точно в тази посока мисля да вървя.

Здравейте отново!
    Мойта зле изглеждаща ситема, вече е в този вид . Може би изклежда по - зле но, звукът е убйствен Сигурно сега някой ще каже - ми то къвто вида такъв и звука .
    Използвам случая да поконя тези които искат да я чуят!
    Контакт на лични и тел 0898466415
    Павел Величков
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMAG0266.jpg
   Показано: 235
   Обем: 82.9 KB
   ID: 112156  

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Bate_Pavka Покажи мнения
    Здравейте отново!
    Мойта зле изглеждаща ситема, вече е в този вид . Може би изклежда по - зле но, звукът е убйствен Сигурно сега някой ще каже - ми то къвто вида такъв и звука .
    Използвам случая да поконя тези които искат да я чуят!
    Контакт на лични и тел 0898466415
    Павел Величков
    Поздравление за усилията и труда, който си положил! Външния вид е последната грижа, преди това всичко трябва да се изпипа като звучене максимално

PS. един съвет от мен - махни тази секция,която е зад системата ти и ще си подобриш сцената многократно! И без това, както виждам, не можеш много много да я използваш
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Секцията е абсолютен пътник , ремонта това лято чукна на вратата и на тази стая

Щом ремонта чука, значи след 2 години идвам да чуя
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Ами като се има предвид кога го почнах, май това ще е срока

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Bate_Pavka Покажи мнения
    Секцията е абсолютен пътник , ремонта това лято чукна на вратата и на тази стая

Тогава отсега мисли как ще я третираш акустически, без това не ще минеш Разбира се, ако искаш да знаеш как може да свири системата ти в действителност, а не стаята
    Не се прави на юнак и не бъди глупак! - Доналд Тръмп

Чудех се къде да пиша, тук или в Акустика - реших да е тук защото явно помещението си е естествен компонент на системата. Бързите промени и опитите за акустична обработка се оказаха "фантастични"

Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMAG0296.jpg
   Показано: 132
   Обем: 49.8 KB
   ID: 112592
    Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMAG0278_1.jpg
   Показано: 166
   Обем: 137.9 KB
   ID: 112593

Поздравления . Били споделил какво точно си направил и субективно какво се промени в звученето ?
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени