Резултати 1 до 13 от 13

Тема: Замяна на батерии АА с Li-ion 14500

dedo pop's Avatar
    Членува от
    Sep 2007
    Възраст
    47

Замяна на батерии АА с Li-ion 14500

Безжичните микрофони.
    Хубаво нещо, дори евтините вършат приемлива работа, обаче проблемът с батериите е перманентен. Ползвам микрофони, захранвани с два броя АА батерии. Слагам нови батерии, от маркови до най-евтините лидълски, след час и половина вече няма никой. Проблемът с презареждаемите АА е в по-големия им размер и цената на качествените, примерно Eneloop.
    Дали ще стане вместо АА да ползвам li-ion 14500, с подходящ DC-DC конвертор. Примерно https://ru.aliexpress.com/item/High-...2-52c522a6233b

Мисля да напъхам два броя паралелно вързани 14500 в леглата на АА батериите. И конвертора някъде из микрофона.
    Зарядно за 14500 имам.
    Това е.
    Православни филми http://www.vimeo.com/album/82354

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Микрофонът как ще се държи при напрежения 2.8-4,2V? Ако не му пречи можеш да го захраниш само през takowa https://www.aliexpress.com/item/1PCS...e-47482097f259 за защита от преразреждане.

Най-добри резултати при нормална консумация 50-100mA от АА батериите по магазините са ми давали тези от IKEA.

Не разбирам кое е по-голямо, след като всички АА в света са еднакви?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

С акумулаторни батерии АА "някакви" и същите по етикет, eneloop - разликата е огромна. Ползват се във фотоапарат. С първите издържа 2-3 "излизания", другите "забравям кога съм ги зареждал" .

Колко харчат микрофните?
    Мога да ти дам elenoop от фотоапарата за проба.
    Редактирано от stef; 18 November 2018 в 13:58.

dedo pop's Avatar
    Членува от
    Sep 2007
    Възраст
    47
    Не знам какво ще стане с микрофона при напрежение на стандартен 3,7V li-ion елемент. Имам един микрофон, който мога да жертвам, но дори да издържи, няма гаранция другите модели да се повредят.
    Тарамбуки, то хубаво са "еднакви" всички АА батерии, ама не са. Това установих по най-неприятния начин преди години, когато реших да се изфукам с новозакупените АА Imedion, а те не се побраха в микрофона, купен от Динакорд. Същата история последва и с другите микрофони, които постепенно купувах с времето, но вече само китайци.
    Освен имедиона, който се оказа прехвалената работа и отдавна заминаха в специалното кошче, имам и Енелууп, ползвам ги в светкавицата на фотоапарата. Също не се побират в микрофоните. А и както казах, цената е много неприятна. При наличието на 11 микрофона с по две батерии, 22 батерии по 9 лв. бройката плюс необходимия брой подсигуряване става много неизгодно. И при NiMH си остава проблемът с падането на заряда във времето, студа и дозареждането. И редките използвания на системата.

Чак сега научих, че Енелууп вече не са Саньо, а Панасоник.

@L.K. - тези ли имаш предвид https://www.ikea.bg/lighting/Batteri...0495/70303876/
    Редактирано от dedo pop; 18 November 2018 в 15:30.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53

За цената - сменяш с миши стъпки, един по един

За големината - дай линк към продукта, защото няма такива положения, вероятно не са АА...

Действително понякога презареждаемите имат незначително по-голям диаметър, но никога не съм имал проблеми да влязат някъде. Китайците много често правят отделенията за батерии нестандартно малки, където ми се е случвало и стандартни алкални АА да не влизат. Така че не това е показателно. Пък с литиево-йонни по-добре ли ще е като цена? Съмнявам се. За напрежението - един полупроводников диод последователно ще реши проблема и без преобразуватели. Така или иначе да вкараш щракалка в микрофона си мисля, че е всичко но не разумно, още повече от към ефективност при тези напрежения и тоци.

dedo pop's Avatar
    Членува от
    Sep 2007
    Възраст
    47
    Едно бързо видео - https://photos.app.goo.gl/3trR7nPw9TuH25EH6 за батериите.
    Ще поръчам Ladda, за пореден път чувам добри отзиви и вместо в църквата, ще се пазят у дома, на топло.
    Най-неприятно е на Йордановден, особено ако е хубава зимата и след половин час батериите падат. Явно китайските микрофони нямат хубави стабилизатори, защото ако напрежението падне под 1,4 V на батерия, почват да губят обхват и шумят. А предупреждението за слаба батерия идва доста след това. Най-дорият чикрофон, който имам е Hed, взет от Динакорд за 240 лв. преди доста години. Там държи до края и изведнъж спира да работи, без шумове, загуба на обхват и т.н.
    Supraphon, под щракалка имаш предвид стабилизаторите, които може да шумят?
    В един микрофон успях да напъхам два броя пресно заредени Имедион, но въобще не тръгна, явно иска повечко напрежение. Защото с лидълските Aerocell, на цена 3,70 за 8 броя, заработи.

Имам предвид импулсен (ключов) преобразувател на напрежение. Възможно е ако не е направен както трябва да започне да прави смущения или да влоши обхвата на микрофона. От тока му на празен ход също ще имаш големи загуби, колкото и да е малък, ще е съизмерим с консумацията на микрофона.

Ако не сте използвали зареждаеми NiZn - батерии - опитайте .
    Аз използвам такива от тази година .
    Цената в китайските магазини е колкото тукашните Ni-Mh + зареждащо устройство .

Номинала им е 1.6V ( но зарядното спира на 1.92V )
    Другата разлика е че при NI-MH енергията в mAh , а NiZn в mWh

Използваме ги за машинка за кръвно налягане - с Алкални изкарваме 36 дни ( моите родители използват машинката много пъти на ден ) , а NiZn - достига 45 дни . батериите които ползвам са 1000mW

Използвам от 3 месеца този уред на батерии 2 х ААА
    моторчето при 3.84 V консумира 1.5 A = 5.76 W
    Батериите имат енергия 1000 mWh
    Така че имам доста време да го използвам ( при моите сметки в най-добрият случай имам 10 мин )
    Използвал съм алкални - но много по-скоро се изтощават .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Ямбол

https://www.gearbest.com/chargers-ba...ml?wid=1433363
    UltraFire 14500 1200mAh 3.7V Li - ion очень легкие и не дорогие!
    Поставляются в пластиковом прозрачном боксе.
    На этом достоинства заканчиваются.
    Реальная емкость оказалась на уровне 1/3 от заявленной.
    Редактирано от morandis; 28 November 2018 в 11:45.
    Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

А цялата работа е в някакви 10-15 стотни от милиметъра!
    Шкурката е евтина...

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени