Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Проектиране на трансмисионна линия и софтуер за изчисляване?

Проектиране на трансмисионна линия и софтуер за изчисляване?

Здравейте, от известно време чета за този тип ОТ. В момента ми е много голяма каша в главата и не знам в крайна сметка от къде да започна.Имам 2 броя Tang band w5-2143, които в момента работят в 14л басрефлексна конструкция ,допадат ми като звучене ,но искам да експериментирам с TL. Според това което изчетох говорителите са подходящи за целта. Търсих да изтегля Mathcad на Martin King ,но без успех, всъщност само с тази програма ли може да се изчисли TL? Знам, че на повечето от вас ,ще им се стори доста разводнена темата, но ще се радвам да ми дадете насока.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Преди всичко трябва да разполагаме с актуални T/S параметри на говорителите.
    Аз мога да ти ги измеря безплатно и според резултата да ти дам идея за оптимална трансмисия.
    В София ли се намираш?

За съжаление се намирам на другия край на страната ,във Варна. Имам някакви идеи ,кой може да ми свърши работата с измерването на t/s параметрите,ако ударя на камък ще ти ги пратя на теб . Благодаря за отзивчивостта
    В моя случай те са най- малкия ми проблем ,понеже аз искам да разбера принципа на изчисляване на линията до последната част с размерите на тялото. Ако трябва да обобщя ,кое ми е ясно на този етап ,то е следното:
    Че има 3 типа линии, прави , намаляващи площа на изхода и увеличаващи площа на изхода.Подходящи говоритвли за TL са с висок Qts , висок Qms,
    нисък Qes , и нисък Vas. Частта от статията на Oceanman в другия форум до изискванията за самите говорители ми стана ясна. Това което не разбрах е защо оптимумът при избор на честотата трябва да е при -3 и -10 дб? Защо не при -6 и -12дб,явно има някаква причина? Освен това, ще се върна на МатКад-а, някой ако има идея от къде да го изтегля ще черпя Предполагам ,че като я имам програмата пред мен ,ще ми се поизаснят нещата с времето. Намерих една друга Hornresp ,заслужава ли си да и отделям време на нея?
    Редактирано от woofer; 10 November 2018 в 00:30.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Тук има някакви данни https://www.parts-express.com/pedocs...spec-sheet.pdf. За начало можеш да започнеш с тях.

Тези параметри са ясни,от това което изчетох по чуждите форуми е, че моите говорители се различават от споменатите на производителя.

Цитат Публикувано от woofer Покажи мнения
    ...някой ако има идея от къде да го ...
    Има го навсякъде, пия бири
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени