Страница 3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 83

Тема: Bluetooth portable speaker 12v

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Нито едните, нито другите. За захранването са двата под чипа.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Добре, ще ги сменя с тези добре ли е https://store.comet.bg/Catalogue/Product/5749/
    Или да взема 2бр. х 2200uf. На червените ще им измеря крачетата за да се ориентирам какви да взема. Пак ще са от комет.
    С тези манипулации ще се оправи ли брума?
    Все пак мисля да взема изолиран преобразувател.
    Платката за зареждане на 9v ли ще прекъсва захранването или 10.8v?

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от a.nikolov Покажи мнения
    С тези манипулации ще се оправи ли брума?
    За първи път споменаваш брум.
    Цитат Публикувано от a.nikolov Покажи мнения
    Платката за зареждане на 9v ли ще прекъсва захранването или 10.8v?
    Това не го разбрах. Нарисувай схема.

В Експроджект има едни интересни говорителчета http://www.exproject-bg.com/index.php?id=1042 за твоя проект.

За брума или неприятния шум бях споменал.
    Говорителите няма да ги сменям, благодаря за инфото.
    Схемата на свързване си я има в линка на обявата на платката, нямам възможност сега да чертая. В описанието и не пише на колко волта платката прекъсва за да предпази батериите. Има една таблица в която е описано всяка батерия до колко волта се зарежда и разрежда и след простите сметки излиза, че от 9-12.6 реално ще работи батерията. Просто питах за да съм сигурен, тъй като днес ми звъняха от batterycenter и споменаха от 10.8 до 12.6 и се обърках.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Брум, шум и изкривявания на звука са различни явления, породени от различни причини. Ти писа за изкривявания при по-голяма мощност. Най-честата причина е, че кляка захранването. В малка степен се оправя с по-голям кондензатор в захранването, а ако е недостатъчно - с по-мощен източник на захранване. Батериите дават повече ток от твоята платка, напр.

10.8-12.6V е добре за теб.

Има шум като декодера и усилвателя са на едно захранване. Шума е постоянен, слаб без значение дали се увеличава силата/нивото на звука. Свързах ги с две отделни захранвания и шума изчезна.
    Относно клякането(припръцкването) или както и да се нарича се получава само при максимум усилване и песен с по нисък бас, и то само при удара на баса. При леко намаляне от декодера или усилвателя изчезва.
    Не съм слагал потенциометър, май ще го пропусна.
    Предполагам че с този преобразувател ще се избегне шума, а със смяната на захранващите кондензатори ще оправя проблемите с клякането.
    Пуснах линк към един кондер от комет дали върши работа. Като идеята е да взема два броя и да сменя сегашните.
    Редактирано от a.nikolov; 7 January 2019 в 16:41.

Явно не е шум, а брум.
    И не е "като", а "когато"
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

и при моите опити в тази тема: https://bgaudioclub.org/showthread.p...325#post562325
    се получи този шум/брум, щом захраня блутут приемника и усилвателя с едно захранване или батерия/ии и не успях да го отстраня
    Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Hum (брум) - https://www.dictionary.com/browse/hum
    10. Audio . an unwanted low-frequency sound caused by power-line frequencies in any audio component
    За нашите нужди - шум с честота 50 или 100Hz.

Благодаря за уроците.
    Имам два въпроса.
    1. С какви кондензатори (захранващи) да сменя тези на усилвателя?
    2. Някой знае ли работния режим на bms платката?
    9v-12.6v или 10.8v-12.6v?
    Платката я има в началото на темата + линк.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Ако ще слагаш по-голям електролитен кондензатор в захранването, напр. https://vikiwat.com/kondenzator-elek...-f13-25mm.html, не е необходимо да бараш електролитните кондензатори на платката.
    Работният режим на платката съвпада с този на отделен li-ion елемент 2.8-4.2V, но умножен по 3.

Добре ще взема кондензатор със същите стойности от комет. Може ли да го свържа на входа на усилвателя, като единият крак е на + идващ от батерията, а другия на - ? Или не се връзва по този начин.
    Редактирано от a.nikolov; 8 January 2019 в 14:12.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Изтървах нишката за кой (коѝ) кондензатор(и) говориш.

Захранващи кондензатори

...
    Редактирано от a.nikolov; 8 January 2019 в 14:58.

Предложихте ми да сложа още един електролитен кондензатор към захранването за да не сменям/разпоявам двата на усилвателя.
    Уточнихме стойност 4700uf, но не разбрах как и къде да го свържа - към усилвателя (на входа на захранването при клемите) или батерията? Или другаде.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    На клемите за захранване на платката.

По този начин?
    Screenshot_20190109-133923_Drive.jpg

Взех батериите от batterycenter. Доволен съм, привечер ще кача снимки.

Да.

Здравейте,
    Днес ходих до комет. Взех 1бр. https://store.comet.bg/Catalogue/Product/5749/ и 1бр. https://store.comet.bg/Catalogue/Product/45538/# .
    Преобразувателя го пробвах и шума изчезна. Кондензатора ще го запоя уикенда.
    Прикачвам снимки на батерията. Пичовете няколко пъти ми звъняха за допълнителна информация, като накрая ми предложиха и да надпишат волтажа на клемите. Дадоха ми и термошлаух ... абе супер
    20190109_202738.jpg
    20190109_202821.jpg
    20190109_202847.jpg

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    За 10 лева можеха да ти ги донесат лично. Добре е станало. Вместо термошлаух може да се ползва РЕТ шише от 0.5л кола, 1л. бира, 2л. кола или нещо по-голямо.

Здравейте,
    Днес свързах кондензатора към захранването и "припръцкването" изчезна, което е супер. След това запоих bms платката към батериите и я пуснах към усилвателя и декодера. Всичко беше супер, работеше си нормално, докато не реших да я пусна и към зарядното да се зарежда. И тогава започна проблема, зарядното шуми ... доста. Откачих усилвателя и приемника и пак я пуснах към зарядното и пак шуми. Самото зарядно ако е пуснато само към усилвателя и декодера без да минава през bms и батериите няма шум, но пуснат ли се през тях има. Утре ще звънна на пича от който го взех, ако се навие да пробвам друго зарядно или да сподели, ако знае дали шуми. Другото е да взема пак от него нова платка за зареждане и да я пробвам да не би да е от нея. Ще споделя при разрешаване на проблема.

Нали ако идеята беше да виси на тока нямаше да се казва Bluetooth portable speaker 12v

Здравейте,
    Поради лични причини (приятелката ми ме дари с момченце), и нерви по кутията (събирането на всичко в малък обем), бях оставил, но не и отказал се от започнатото.
    Промених дизайна на кутията, и дадох скицата на фирма за разкрояване (CNC).
    Като резултат от работата им съм доволен.
    Финалният размер на кутията е 200х110х102 (включително предния и задния панел).
    Ето и снимки без панелите, които не са готови още (ще ги правя сам).

1.jpg - един слой-пласт или както и да е от мдф 18мм.

2.jpg - залепени 5бр. (взех лепило за дърво на момент - водоустойчиво, цената с нормалното беше една и съща)

3.jpg - временно сложени компоненти (имам да презапоявам и сменям кабели за да са с правилната дължина). USB, слота за картата и бутоните няма да се ползват, има дистанционно. (Дистанционното веднага се "сдвои" с приемника вкъщи, което е минус). Проблем с AUX-а имам при включването към компютър работи, но при допир на панела на компютъра се получават смущения - предполагам от масата нещо, но засега съм оставил този проблем. Дисплея е откачен от платката тъй като ще е на предния панел.

4.jpg - поглед отзад (ще сменя този грозен бутон с някои по "джиджан" и малък)

5.jpg - поглед отпред. Говорителите се събират просто така са сложени - нямаше как да ги закрепя за снимката. (Тя е направена веднага след като си взех изрязаните парчета, затова имат "мустаци")

За преден панел намислих да изрежа тънки ивици от шперплат, които ще е с дебелина 21мм(самия материал). Ивиците от своя страна ще са 4мм тънки които ще завъртя и залепя на парче шперплат 2мм които имам наличен. Така панела ще е ±6мм дебелина, което целя. След което ще мина панела с масло за дърво за да изпъкнат "жилите". Надявам се да сте разбрали идеята Останалата част от кутията ще е боядисана в бяло. Мат или гланц ще преценя след направата на предния панел.

Това ще се случи при налично време и сили.
    Поздрави!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Честит наследник! Да те радва до старини. Поздрави и на приятелката!

Сигурно има и по-труден начин да се направи тази кутия, но и този си го бива. Ако ще се ползва CNC по-лесният начин беше да ти изрежат плоски елементи, включително със сглобките. Тази сандвич технология си заслужава ако се търси някакъв по-изкривен външен и вътрешен контур. За тези прави линии не си заслужаваше. Ако сега почвам такова изделие ще потърся подобие с ретро радиоапарат.

Обемът на цялата колонка ми се вижда ненужно малък. То портабъл, портабъл, ама в повечето време ще стои на някоя мебел и ще те дразни с тънкия си гласец. Поне по литър чисто на говорител имаше смисъл да има. Нищо - и така може да се трупа опит.

Благодаря!
    При тестовете на 0.5л на говорител свириха добре за мен, обемът в момента е същият. Не съм пробвал в 1л. Исках всичко да е от едно парче, затова ползвах cnc.

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени