Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 75

Тема: Bluetooth portable speaker 12v

Може би ще пробвам с 10к и 100к линейни или логаритмични (ако намеря).

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Имаш ли някаква скица кое как ще бъде?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Точно от Елимекс не бих се доверил на читав потенциометър, но в Комет се продават с прилично качество за цената си китайски:
    https://store.comet.bg/Catalogue/Product/27217/

Работят безшумно и безпроблемно с години. Обаче при запояването внимавай - при малко по-голямо нагряване се влошава контакта между пиновете и резистивния слой и може да започне да прави проблеми. Съвета ми е да купиш 2-3 бр. и да си подбереш читав, понякога се случва да не са идеални в това отношение. Сега баш за потенциометър да поръчваш от някъде си е направо абсурд. Препоръчали са го вероятно просто като пример, а не че е единствения предоставящ магически свойства.

Скица на кутията имам, която не е финална тъй като ще се пробвам да отделя електрониката в отделна кутия. По късно може да я кача, ако има интерес. А по този начин ще свържа потенциометъра като in ще е от декодера а out усилвателя, gnd от потенциометъра на 1 пин, а gnd усилвател на 1' пин ?image_37885.jpg

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Всички маси - на приемника, на потенциометъра и на усилвателя, трябва да са свързани заедно, по възможност до големия кондензатор на захранването.
    За по-сложните усилватели има по-сложни правила.

Тоест да ги свържа заедно пин 1 и пин 1' както масата на сигнала на декодера и масата на сигнала (ако правилно се изразявам, ако не извинете) на усилвателя ги свързвам заедно с пин 1 и 1'. Като ще използвам максимално къс проводник излизащ от усилвателя около 1см. По късно ще кача и схема на свързването на всичко.

Здравейте,
    Прикачвам скица на свързването, което мисля да изпълня (ако е вярно естествено):
    1.pdf
    И скици на кутията която не е завършена и ще търпи промени (за информация фен съм на ауди и се опитах да копирам формата на решетката на бронята, мисля за преден панел/предпазен които да прилича на нея):
    2.pdf
    Около 23-25см ще е ширината на кутията.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Захранѝ плеъра от клемите на усилвателя. Аз бих сложил там един по-як електролит от порядъка над 2000uF.

Допълнително между декодера и усилвателя или да отпоя някой на усилвателя? Потенциометъра предполагам, че е свързан правилно както съм нарисувал. Тези дни ще отскоча до комет да взема 2бр. х10к и 2бр. х 22к за проба.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Откачаш декодера от захранващата платка и го закачаш на захранването на усилвателя. Един потенциометър е достатъчен. Гледай да е логаритмичен,

Ще използвам този който го поста колегата както и същия но 22к ето линк: https://store.comet.bg/Catalogue/Product/27218/

Сигналната маса между усилвателя и мп3 модула вероятно ще се наложи да я прекъснеш, понеже ще се появи брум. Но пробвай все пак така ако искаш. При мен като правих подобно устройство имаше непоносим брум, докато не прекъснах въпросната маса.
    The Real Sound is Horn Subwoofer !!!

Здравейте,
    Днес пристигна и усилвателя (най после), остана да взема батериите и зарядното.
    Тъй като говоритилите и мембраните пристигнаха преди 20-тина дни, скалъпих тестова кутия. Пуснах я и ... се оказа че високите честоти липсват (или на мен ми липсват).. Купих и едни пищялки, свързах ги паралелно, сложих един кондензатор 3.3uf, не ми хареса, смених го с 2.2uf, като че ли беше една идея по добре. Сетих се за усилвателя който чакам че при товар 4 ома грее доста и трябва охлаждане, пък аз съм ги свързал на 2 ома. Превързах ги серийно и почнаха мъките къде и как да сложа кондензатора за да въздейства само на пищялката, а не и на двата говорителя. И до тук го докарах. Някой малко помощ със свързването, може и аз да съм объркал нещо.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Правилно си свързал двата говорителя паралелно, но единия през кондензатор. Това не прави 2 ома. Импедансът (комплексното съпротивление) е честотно зависим и почти няма как за определена честотна област импедансът да падне до 2 ома. Не и в твоя случай.

Все още не знаеш колко високи ще ти пуска усилвателя. Рано е за изводи.

Притеснявам се като пусна усилвателя към колоните паралелно + кондензатора, да не замине чипа .... Ако трябва пак да чакам за нов усилвател ще се откажа направо. То не пречи да пробвам. Може ли да измеря колко ома е при паралелно с кондензатора на изхода на усилвателя (домашния на който пробвам за момента), ще покаже ли реално, или ще влияе усилвателя?

Не можеш!

Но за да получиш помощ поне на ръка нарисувай схема!

Здравейте,
    Прикачвам схеми на свързването което направих. Като двата канала ги свързах по тези два начина за да ге сравня.
    Прикачване 106830
    Прикачване 106831
    Пояснение: голямата черна точка е говорителя от али-то, а малкия пищялката.
    Като цяла ми хареса повече звученето на варианта на 2.2 ома отколкото на 7.6 ома. За да измеря съпротивлението ги откачих от усилвателя и от кондензатора.

Пояснение: Прикачването е невалидно?

Извинявам се прикачвам ги от телефона и може да не се получава.
    20181222_124255.jpg

След като си изкривих врата, 2.2 ома е правилно.
    Можеш още да намалиш кондерчето и внимавай с усилването!

Здравейте,
    ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
    Купих зарядното и батериите, които ги смених с този модел: https://m.olx.bg/ad/li-ion-litievo-y...page=undefined
    Батериите ги оставих при batterycenter.bg за да ги заварят точково като цената е 10лв с ддс без да запояват/заваряват BMS. Като ги получа ще кача снимки на изработката им. Усилвателя и декодера ги пуснах само през зарядното за проба, и както един колега беше написал по горе се появи неприятен шум. На максимум от декодера и телефона/през bluetooth или aux припукват говорителите - явно тези 2А които дава са малко, след намаляне от декодера с 2-3 позиции надолу (от 30 макс) е ок. При пускане на усилвателя без декодера зарядното е достатъчно, освен ако не пускате някакъв dnb, тогава пак се получава същото.
    Купих едно радиаторче за чипа и термо лепило, но не съм го залепял, тъй като не съм наясно колко дебел трябва да е слоя - милиметър, два, или по малко. Както и е малко по широк (радиатора) и ще трябва да презапоя кондензаторите (червените) за да се вмести. Може би ще ги обърна отдолу на платката. Чипа не загрява много (не мога да преценя температурата, но не пари/гори), но при пробите свири 10мин. на максимум и се включва защитата (предполагам) след което след 2-3мин. отново тръгва. Пробвах усилвателя без да пускам пищялките, но говорителите продължават да свирят по същият начин - липсват ми високите. Затова остава варианта с пищялките. Кондензатора си оставя 2.2uf.
    Относно шума гледам че използват dc-dc конвертори(изолирани) като този: https://www.amazon.com/B0505S-1W-Sup.../dp/B01GERGVY6 за да избегнат шума. Мисля да опитам този вариант като първо ще пробвам дали декодера ще сработи на 5V. По спомен беше от 7v до 12v. Гледам, че е около 6-7лв. и го има на едно място само в България. Някой може ли да предложи заместител? Както и решение ли е на проблема с шума - от клипове в youtube виждам че върши работа.
    Редактирано от a.nikolov; 4 January 2019 в 12:39.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Лепилото трябва да е максимално тънко. Ако радиаторът опира можеш да го срежеш. Не мести кондензаторите от другата страна - ще доведе до нови проблеми. Ако можеш купи нови с по-голям капацитет и дъги крака и ги сложи отстрани. Мисля, че вече писах да се слага допълнителен голям кондензатор на захранването.

Добре за смяната сйъм съгласен, но за рязането на радиатора не толкова. Ако ще ги сменям ще ги зяпоя отстрани не отдолу. Какви кондензатори предлагате - нямам идея с какви (какъв тип/модел) да ги сменя.
    Ако говорим за червените.(май те са на захранването)

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Aко платката е тази

червените кондензатори са 1uF/400V MKP. Не намирам разумен довод да слагат такъв огромен корпус. Могат да се заменят с това https://vikiwat.com/search.html?phra...CategoryID=952 и да се монтират по-встрани или по-нагоре (на снимката).
    Ако ще слагаш по-голям електролитен кондензатор в захранването, напр. https://vikiwat.com/kondenzator-elek...-f13-25mm.html, не е необходимо да бараш електролитните кондензатори на платката.
    Можеш да ползваш кондензатори и от други доставчици.

Да точно тази е. Не разбрах обаче тези червените ли са за захранването или тези малките при изводите за aux/in ?

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени