Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 77

Тема: Помощ за избор на грамофон.

Цитат Публикувано от powerpz Покажи мнения
    ...не хвърляйте момчето ако има бюджет към старите дуали и торенси. Те не са непременно панацея топ старт, а само най-добър компромис за качество и пари за хора, които не искат да дадат повече от 200лв...
    Де ги тия стари Тьоренси от 200лв., че да си напазарувам и аз...

btw, Той, момчето май вече реши, просто си бърборкаме по-скоро.
    Редактирано от lordoff; 25 November 2018 в 22:19.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Де ги тия стари Тьоренси от 200лв., че да си напазарувам и аз...

btw, Той, момчето май вече реши, просто си бърборкаме по-скоро.
    Торенси да не са, Дуал-и има. Всяка машинка може да се профилактира и ъпгрейтне откъм доза и да се пооправи захранване и преноса към риата. Както apm отбеляза, че и при съвеменните машини има значимо подпобряват саунда след ъпгрейт. Което сначи че човека с набиването на сума съвсем не печели автоматично и пропорционално високо качество, от което пък следява, че без четене на ревюта и ровене из форума няма да как да се направи точния избор ...

Цитат Публикувано от powerpz Покажи мнения
    Торенси да не са, Дуал-и има. Всяка машинка може да се профилактира и ъпгрейтне откъм доза и да се пооправи захранване и преноса към риата. Както apm отбеляза, че и при съвеменните машини има значимо подпобряват саунда след ъпгрейт. Което сначи че човека с набиването на сума съвсем не печели автоматично и пропорционално високо качество, от което пък следява, че без четене на ревюта и ровене из форума няма да как да се направи точния избор ...
    ъпгрейД! идва от upgrade, сиреч подобрявам, повишавам качеството

btw, "четене на ревюта и ровене из форума" могат да нанесат трайни и трудно излечими увреждания
    Искаш да кажеш, че тук сме все разбирачи, които пооправят работата на инженерите от Thorens (например)?... Нещо ни ми се връзва?

Някои пооправяме, други поразвалят...

А "момчето" да каже!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    ъпгрейД! идва от upgrade, сиреч подобрявам, повишавам качеството

btw, "четене на ревюта и ровене из форума" могат да нанесат трайни и трудно излечими увреждания
    Искаш да кажеш, че тук сме все разбирачи, които пооправят работата на инженерите от Thorens (например)?... Нещо ни ми се връзва?
    lordoff, трупаш си празни мнения ли?
    Всеки стар грамофон има някаква нужда от профилатиране, измиване, настройки. Apm по-надолу ти каза, че е сложил по тежка плоча на Pro-ject и е забелязал значимо подобрение. Това не е ли ъпгрейд ? И то на нов модел грамофон. По-нова и качествена доза, смяна на аудио кабели, изнасяне на сигнална маса навън какво е ?

С глупостите си уплашихте дядостар (или може би стардядо) и той не смее
    не само да си купи грамфон, но дори да напише три реда тук.

Здравейте отново!
    Още веднъж изказвам искрени благодарности на тези, които се опитаха да ми помогнат при избора на грамофон.
    Ще обърна внимание на Thorens.
    Сега за останалите:
    Още с поставянето на въпроса си давам да стане ясно, че нямам опит и познания по тази тема и това автоматично ми отнема възможността да участвам в тези писания на високо ниво. Ако не беше така , щях да си отговоря сам. Разбира се, че съм си направил труда да прочета доста ревюта, но както се знае, малко или много, те са платени и не дотолкова меродавни, а и в доста от случаите напълно противопоставени, което вече е адски объркващо. Ето защо реших да поставя простичкият си въпрос тук, на който някои колеги отговориха, други ме направиха на "ДЯДо или Бейби СТАР" ) и затвърдиха мотото за форумите на колегата "тарамбуки"))
    Е ясно ми стана, че за Pro-Ject ми трябва модерна секция или ъпгрейт на платера за още толкоз пари, че при AudioTechnica има някаква недомислица при проектирането платката му, кой къде си държи грамофона и т.н. Разбирате ли ме? Няма какво, свързано с тези неща да напиша.
    Поздрави

ОК

Тогава с думи прости - най-скъпият грамофон не може никой от тоя, че и от другите форуми да си го позволи. Почти същото се отнася и за дозата!

Затова моят съвет е да се започва от ниско ниво, после ако се наложи се качваш по стълбата нагоре...
    Междувременно минава и меракът за плочи, като така се спестяват едни хилядарки!

А хората пишат тези глупости единствено с цел да се поФалят

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Или казно с "прости" думи - е*ало си е ма*ата. Колкото по-свестен е грамофона, толкова по уверено проумяваш че плочите са гола вода. Ако искаш да имаш читав грамофон - прицелваш се в бюджет който ти стиска, после издирваш плоча с приличен запис и се фукаш пред съфорумци и приятели "колко ти е як".
    А понеже всички знаем че аналоговия звук размазва всички бездарни дигитални формати дружно ръкопляскаме, а през другото време си слушаме на слушалките на телефона...
    А по-сериозно казано - свестен грамофон е в състояние да възпроизведе запечатаното на винила със завидна достоверност, предвид недъзите на концецпцията. В смисъл да има наслада при слушането на музика. Човешкия слух е доста адаптивен, не му трябва много ако съзнанието не е прекалено вманиачено
    Като груб ориентир ми се струва адекватна формулировката, че инвестиция по-голяма от 0,5% от нетния годишен доход в грамофон е изхвърляне. Слушането на плочи едновременно не е спорт за сиромаси, има санитарен минимум и разумен максимум, и е безвъзвратна отживелица (макар да се наблюдава ренесанс).

Избор на грамофон

Последните две мнения според мене са най-смислените в темата. И още малко информация в тази връзка: http://www.myhifi.org/%D1%81%D1%82%D...B8%D1%82%D0%B5

Цитат Публикувано от dadastar Покажи мнения
    ...Ще обърна внимание на Thorens...
    Ако наистина успееш да "отидеш" към Thorens TD201/202,
    напиши тук (само ако ти се пише, разбира се) твоите впечатления.
    Аз съм много любоптен относно тяхното "модернизиране", или по скоро адаптация към пазара...
    Често инженерно, това се оказва доста по-трудно Да запазиш качество и ниво, но така че продукта да остане достъпен.

Винила наистина е в приятен ренесанс. Ясно е, че трудно може да бъде "всекидневен" източник,
    ясно е, че трябват много средства, докато бъде постигнат приличен звук, но докосването до тази технология на мен ми носи само положителни емоции.
    А всъщност не е ли това крайната цел на всяко хоби?

Желая Успех!

Кирил

След като досегашните му впечатления отсъстват, няма такива, none, nada...
    как да направи сравнение или да има каквото и да е впечатление?

Едно време на работа имахме почти идентичен случай - играем карти и до нас седнало
    едно миниатюрно девойче, вероятно под 1.50. Сложило си ръчичките на масата и един се обажда
    "Еееех, щастливка си ти. С тези ръчички каквото и да хванеш, все голямо ще ти изглежда!"

Но пък да опита човека...

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от ogromnii Покажи мнения
    Или казно с "прости" думи - е*ало си е ма*ата. Колкото по-свестен е грамофона, толкова по уверено проумяваш че плочите са гола вода. Ако искаш да имаш читав грамофон - прицелваш се в бюджет който ти стиска, после издирваш плоча с приличен запис и се фукаш пред съфорумци и приятели "колко ти е як".
    А понеже всички знаем че аналоговия звук размазва всички бездарни дигитални формати дружно ръкопляскаме, а през другото време си слушаме на слушалките на телефона...
    А по-сериозно казано - свестен грамофон е в състояние да възпроизведе запечатаното на винила със завидна достоверност, предвид недъзите на концецпцията. В смисъл да има наслада при слушането на музика. Човешкия слух е доста адаптивен, не му трябва много ако съзнанието не е прекалено вманиачено
    Като груб ориентир ми се струва адекватна формулировката, че инвестиция по-голяма от 0,5% от нетния годишен доход в грамофон е изхвърляне. Слушането на плочи едновременно не е спорт за сиромаси, има санитарен минимум и разумен максимум, и е безвъзвратна отживелица (макар да се наблюдава ренесанс).
    +1
    Напълно подкрепям мненията че е по добре да се започне с по бюджетни решения.Според мен хубавите плочи са най-големия проблем,те са трудни за намиране,като за сметка на това са скъпи
    На мен лично много ми допада аналоговия зук на винила.
    Грамофона и дозата са ми бюджетни -/LENCO L90belt drive/Ortofon om5e/, но след като започнах да търся плочи бързо разбрах че годни за слушане екземпляри трудно се намират и така си останах с 10тина бр.

Цитат Публикувано от kaloian Покажи мнения
    ...и така си останах с 10тина бр.
    А аз по хардовете имам над 8000 албума...

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    А аз по хардовете имам над 8000 албума...
    Меломанията и аудиофилията са 2 различни игри! И не вървят непременно ръка за ръка...

Цитат Публикувано от kaloian Покажи мнения
    +1
    ... по-добре да се започне с по-бюджетни решения....
    От финансова гледна точка - звучи разумно. Но!
    Бюджетното решение обикновенно води просто до едно разочарование и... нещата остават до там.
    Наистина, понятието "бюджетно" е твърде разтегливо, неточно и персонално, но съществуват някакви граници.
    При един приличен set-up, ако все още реакцията е: "Е това ли било?..." значи наистина плочите не са вашия носител.
    Това, което искам да кажа е, че да се започва с "боклучета" от OLX също е голяма грешка.
    Истината, както винаги, е някъде по средата

След като досегашните му впечатления отсъстват, няма такива,
    как да направи сравнение или да има каквото и да е впечатление?

Сравнение с това, което е слушал до момента. Най-добрия му източник до сега. Било CD, тунер или лента...
    Това имам пред вид. И това сравнение е неизбежно, подсъзнателно.
    Особено ако е зареден с големи очаквания...
    Редактирано от lordoff; 30 November 2018 в 12:15.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Бюджетно според мен не означава боклучиво,но наистина исчислено в стойност думата ''бюджетно''за всеки според възможностите е различно понятие.
    За да бъда разбран правилно ще поясня-
    за мен идеята на грамофона е да се слушат плочи,ако няма проблем с намирането на годни за слушане такива,че и по добри и ако не е и финансов проблем същото О.К.,тогава влагането на средства в грамофон и доза е оправдано,но ако не...?
    Редактирано от kaloian; 30 November 2018 в 15:06.

Трудно е да се каже кое е изгодно финансово, но читава плоча вече върви около 30лв. Не беше така преди години когато стари но все пак читави плочи вървяха по 3-4 лв.
    Какво пък означава да свири добре - ами не знам как е с високия клас дози, но съм сигурен, че във всеки случай нещо ще ти липсва при положение, че вече си свикнал на цифрово. С доза под 500лв. май няма смисъл да се пробва изобщо, ако се говори за качество а не просто слушане и чесане на крастата. Но пък читави плочи... трудна работа, особено ако искаш и да са с „твоята музика“.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от ogromnii Покажи мнения
    Предполагам си се изказал в обратния смисъл!? Да..., не е евтин аналоговия LP звук и е свързан с доста разходи, които с времето се увеличават, но такъв кеф от звука, човек може само един път в живота си, да си го позволи! Дигитала е измамен и измислен да удовлетвори голямата маса бедни хорица по широкия хоризонт! Лесно, удобно, мързеливо, напудрено, насочено към огромната ширпотреба, която се бълва от Изток...
    Обаче има ограничен кръг от ненормалници, които държат на качество при слушането и те малко, по-малко си набавят необходимите неща за слушане. Скъпо е, да! Всяко удоволствие е скъпо. Но!!!, в сегашно време може с допустими за живота средства, човек решил да влезе в аудиото, да си закупи необходимите компоненти за качествено слушане. Аз не съм правил сметка, но с моите грешки в инвестицията е около и над 25 000 лева. За аудио това е скромна сума!!! Има хора които инвестират по над 200 000 лева в аудио и после виждам как разпродават на парче... Нирваната в аудиото е човек да му харесва как сам си е построил лелеяния звук и го радва. Не мнението на Атанас, Спас или Гошо, а на него да му харесва и се радва. Разбира се, хубавия звук се нуждае от качествена техника и най-вече от озвучителни тела. Започва се от ОТ (озвучителни тела) и върху тях се гради с усилвателя, източниците и може би не на последно място помещението за слушане. Процесът е трудоемък, защото се търси оптималното разположение на ОТ-тата, разположението на слушателя, с кратки думи - акустиката. Грешки се допускат и то много, но ИДЕАЛНО слушане се постига САМО в СТУДИО (абе и там си имат кусури)! Така, че система се гради с цел на слушателя да му харесва звука! Всичко друго е тинтири-минтири.
    Грамофона е един от източниците, дето има малки изкривявания и реален звук (не измислен и напомпан). Оттук-нататък след като имаме един превъзходен източник, ни трябва подходящия усилвател с добра RIAA и отлични ОТ да възпроизведат този звук!

Поздрави: Вики

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Не знам какво точно чувате от плочите, но единствените неща, които стават за нещо при грамофонитв са 12" макси сингли. Ако сте сравнявали една и съща песен от MS и от LP, и не чувате разликите, не знам защо изобщо се нашивате с един чувал пари за разни екзотики?!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Не знам какво точно чувате от плочите, но единствените неща, които стават за нещо при грамофонитв са 12" макси сингли. Ако сте сравнявали една и съща песен от MS и от LP, и не чувате разликите, не знам защо изобщо се нашивате с един чувал пари за разни екзотики?!
    Ей сега ще ти пусна една на Драгана Миркович MS и ще забележиш разликата... Песента е "Мамина и татина"! 45 оборота...

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Ей сега ще ти пусна една на Драгана Миркович MS и ще забележиш разликата... Песента е "Мамина и татина"! 45 оборота...
    Ооо...нЕма нужда. Пък и на сръбска музика, от която се обривам.
    Аз разликите ги знам, но четейки отделни коментари, постоянно се удивлявам колко не са наясно хората и как робуват на разни стереотипи.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Не го отказвайте момчето от един страхотен звук. Моя съвет е да търси грамофон, независимо каква марка е, но платера да е тежък! Поне над 1 кило. Щото гледам много артисти които после поставят разни тежести върху плочата... Казват, че звукът бил голема работа, пък аз сложих шкембе чорба с тенджерата отгоре и не беше...
    Майтапа настрана, но избора на грамофон не е лесна задача и изискванията са много! Обикновено тези които търсят най-доброто се изръсват здраво!

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Ей сега ще ти пусна една....
    Вики, недей, моля те! Вярвам на всяка твоя дума, не ни подлагай на такова изтезание!
    Редактирано от berov; 30 November 2018 в 21:24.

emo-benji's Avatar
    Членува от
    May 2010
    Възраст
    55
    Много изчерпателен пост от Вики.Той се отнася за тези,които сега тръгват по трудния път на добрия звук.За "старите пушки "всичко е ясно-гледат от своята камбанария и се усмихват,защото те са достигнали желания за тях звук .Моя съвет е-купуваш бюджетен ,слушаш,ако звукът не ти харесва-надграждаш,ако ти допада -това е.Най-важни са озвучителните тела.

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени