Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 77

Тема: Помощ за избор на грамофон.

Помощ за избор на грамофон.

Здравейте,
    от скоро гледам към аналоговия звук, имам прилични озвучителни тела и приличен усилвател.
    Почти нищо не зная за грамофоните, но за бюджета от около 1000лв. съм се спрял на следните:

ONKYO CP-1050
    Audio-Technica AT-LP1240USB
    Pro-Ject 1 Xpression III с MM доза ORTOFON 2M Red
    Audio-Technica Hi-Fi & Phono AT-LP5 с AT95Ex Dual Moving Magnet stereo cartridge .

Ще се радвам, ако ме ориентирате.
    Благодаря и поздрави!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Вожда Бромдън win95's Avatar
    Членува от
    Jun 2011
    Възраст
    24
    Посочените от теб не са лоши,но за тези пари е по-добре да потърсиш Rega Planar или Thorens(belt drive).Чуй и още предложения от другите,не бързай.

Първо се избира доза и то в зависимост от музиката, която ще се слуша.
    После чак се търси подходящ за дозата грамофон...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    ако си от Стара Загора мога да помогна - безкористно естествено

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Първо се избира доза и то в зависимост от музиката, която ще се слуша.
    После чак се търси подходящ за дозата грамофон...
    За Grado Prestige Gold например (Compliance CUs: 20) какво рамо, шаси?
    За дадения бюджет сякаш един Thorens TD320 му отива?...
    Макар че, аз ако сега трябва да избирам, бих отишъл към "другия лагер"
    Kenwood KD500/550 или още по-добре KD600/650 биха надсвирили всяка Rega или ProJect от този ценови клас. Според мен.

Още един вариант, за който се сетих наскоро:
    Ноември месец излиза на пазара Thorens TD202 (добре изглежда, рамо TP71), но!... с вградена RIAA и USB port
    Пазара не прощава

Очаквана цена 600EUR. Може да се окаже добро разрешение за първоначално влизане в света на винила

Мисля че вградените „екстри“ се заключават в една лесно премахваема платка. Така че освен че ще загубиш гаранцията, не виждам друг проблем да си изведеш читав изход направо от дозата.

Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Мисля че вградените „екстри“ се заключават в една лесно премахваема платка. Така че освен че ще загубиш гаранцията, не виждам друг проблем да си изведеш читав изход направо от дозата.
    Този конкретно модел май има "обход" на вградената РИАА.
    Thorens-ова работа!

Той и Audio Technica AT-LP120 има възможност за „директно“ извеждане на сигнала от дозата, но се оказа, че вътре на сигналния път остава една LC група с не съвсем известна функция, която малко обърква нещата, най-малкото не може да товариш външно дозата с капацитет по свой вкус. Да се надяваме все пак че Торенс са били по-предвидливи в това отношение и „директния“ изход е наистина директен.

Да оплюваш вградената RIAA на фирма като Тьоренс, при това без дори да си я виждал, си е доста глупаво

А ако грамофонът се продава с доза, то тази LC група със сигурност е по-подходяща, отколкото румбата да сменя кондери, щото нещо не звучало било...

До колкото чета постовете, далеч сме от оплюването.
    Напротив, изразих мнение. че за парите си, този модел може да се окаже много подходящ за начало на пътешествието
    Нещо, което предстои да разберем.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

И мен толкова си прочел. Искам да кажа, че по-скоро може да се окаже края на пътешествието

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    И мен толкова си прочел. Искам да кажа, че по-скоро може да се окаже края на пътешествието
    Ми да си призная, грях не грях, чета те Даже понякога си мисля, че те разбирам ... Имам пред вид тона.
    Що се касае за новия Thorens, с вградената РИАА... не знам какво да мисля. От една страна ми става тъпо, че фирма като тази
    "кляка" на капризите на пазара. От друга страна пък се радвам, че марката ще стигне до повече хора.
    Щото когато някой познат ме пита: Я, ама ти имаш грамофон?! Какъв?
    И аз като му кажа "Thorens" и той ме гледа умно и кима многозначително "Аха...".

Но гледайки проспектите, не бих го нарекъл "край на пътешествието". Знам ли, може пък да ни изненадат наистина.

btw, Днес е особено тъжен ден за Thorens! Rémy Thorens, the king of turntables has left us

Но това заслужава отделна тема...

Мили хора, благодаря за съветите. Със сигурност ще ми помогнат при избора.
    Поздрави

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    50
    +1 и от мен за Thorens, стар или нов, кой какъвто си хареса.
    Digital: Transport-ASUS G551JK, DAC - TEAC NT-505, Analog: Thorens TD318/ TP 21, Phono cartridge-Lyra Delos,
    Amplifier - Primaluna ProLouge Four ( KT88 ) , Speakers - WILSON AUDIO Sophia , Cable - Transparent MusicWave Super & Transparent MusicLink Super MM

Старото не е лошо, аз съм с Dual пълен автромат. Но ако си се засилил и имаш бюджет вземи си нещо красиво и нов дизайн като Pro-Ject , което ще ти стой добре на секцията, а не дърта кошница, понамирисваща на мухъл и да се чудиш къде да я вреш

Цитат Публикувано от powerpz Покажи мнения
    ... вземи си нещо красиво и нов дизайн като Pro-Ject , което ще ти стой добре на секцията,...
    може да няма "секция" човека, к'о правим тогава?... Па и Pro-Ject-и много. Кой за секция, кой за слушане...

Повечето са за секция...

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    ааа не, скоро слушах един със сменен утежнен диск - имаше чуваемо подобрение

Смяташ, че "утежненият диск" ще строши секцията?

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    не знам - този грамофон не стоеше на секция а се ползваше по предназначение ,а пък тежкия диск благотворно се отразяваше на звука

Не е ли ремъчен?

Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    не знам - този грамофон не стоеше на секция а се ползваше по предназначение ,а пък тежкия диск благотворно се отразяваше на звука
    apm, ти като го ползваш по предназначение го сваляш от секцията на специално подготвена масичка ли? Винаги един ъпгерйт било по-тежък диск, стабилизация от какъвто и да е род би била добре, но не хвърляйте момчето ако има бюджет към старите дуали и торенси. Те не са непременно панацея топ старт, а само най-добър компромис за качество и пари за хора, които не искат да дадат повече от 200лв...

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    не, стои си ми винаги на масичката надлежно нивелиран и винаги готов(като пионерче ) за работа. не мога да си представя някой да си прибира грамофона в секцийката и като реши да слуша 2-3 плочи да го вади и да почва половин час нивелации...
    с моя пост за тежкия диск исках да кажа че един много начален модел на проджект след изработката на нов, много по-тежък диск мина поне две нива нагоре като звук. естествено човекът, на когото е грамофона се погрижи да подсили основата на лагеруването. грамофона е ремъчен но двигателя се справя учудващо добре с новия диск, че и с 1кило клампа отгоре.
    търсенето на грамофон (освен по технически характеристики) е и личен избор - това включва визия(много важен фактор, пречупен през личните ни разбирания за естетика и красота) и начин на работа с него (също много важно нещо)
    аз например никога не бих си взел(не отчитам финансовите измерения) от тези новите съвременни с по 50см дебели акрилни платери, дето приличат на изправени стругове - това не е моята визия за грамофон.
    но хората са различни и с различни вкусове и това е добре - просто е хубаво да се обърне внимание на прохождащите в тази сфера какви фактори да отчетат за да се наслаждават на покупката си дълго време

От МДФ са, акрилна е боицата отгоре

Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени