Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 49 от 49

Тема: Нещо за битката на боксовете няма ли да се сподели ?

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от bobalan Покажи мнения
    Ще напиша и аз впечатления, ако има интерес.
    Естествено. С голямо нетърпение очаквам точно твоят анализ. Аз графиките с измерванията ги разгледах...
    Само ще спомена сега, че и третия /Linear Phase SW118/ e българско производство. Това е нашата търговска марка.... Найс а?
    Ха, е, сега вече загази!
    Ще трябва много да обясняваш...

Обаче, това обстоятелство променя смазващо нещата! Като се има в предвид, че и Clear-ите са българи... Тотално превъзходство над именитите брандове!
    Сал един Martin ги отсрамва.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Конструктор на профи ОТ knockout11's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Благодаря ви много за подкрепата и силните думи !!!

Цитат Публикувано от NikolaG Покажи мнения
    Това не е ли системата, която Краси представи на сбирката в НДК преди година-две? Ако е тя, не съм изненадан от резултата - тя надсвири всичко и на въпросната сбирка. Имам предвид като качество на възпроизвеждането, щото като SPL ясно, че домашните системки нямат шанс.

Сега въпросът е дали BMS драйверите превъзхождат всички останали или просто Краси знае как да извлече максимума от тях (или и двете)!
    Да това суба от системата ми, която представих тогава в НДК. На почти всички големи фирми в про аудиото 18ките им са сериозни. Важно е какво се цели от дадено ОТ и спрямо целите си съм избрал точно една 18ка в случая на BMS.

Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Поне ако съм го слушал внимателно, не са с BMS драйверите в субовете
    Ванка, точно BMS са 18ките в суба, проектирал съм ги именно за използвания говорител.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Разкажете по-подробно. Само басовата линия ли са слушали, със собствени усилватели и процесори ли са били, чифтове или единични боксове, как са изравнявали електрическата мощност?
    Теста беше само за субове двойна 18ка, като два единични 18 инчови суба също са в тази категория. За топ имаше един брой TW Audio T24N. Всеки суб си се захранва с негов си пресет и усилвател. Някои от тях бяха активни, други пасивни. Лично моят суб се захранва с PKN XE6000, по един суб на канал, като в случая на сбирката единия канал не го ползвах. Процесора ми е Linea Research ASC48. По настройките на моя суб има единствено кросовери HPF и LPF както и лимитер. Това е по пресета.
    За самия тест инж. Кирил Янев калибрира нивата да са еднакви за всеки суб. Микрофона беше на около 10 метра по средата на целия клъстър. (Моя суб беше най-в края на клъстъра). Всеки суб (общо 11 на брой) бе на отделен канал на пулта, като се избра да се калибрират за 63Хц. Съответно някои ще са по-силни на 30Хц, а други на 80Хц. Но това е нормално.
    Също така всеки суб се изравни времево спрямо топа.
    След калибрацията сложихме един платнен параван пред субовете и започнахме да слушаме всеки по отделно, като не знаехме кой номер на кой суб отговаря. Само знаехме кой номер слушаме. Така проведохме общо 3 теста с различна басова програма. След това, чрез гласуване от всички които бяха там се определи кой е най-лошият суб и съответно кой е най-добрият. Съответно под най-добрият се имаше в предвид и кой е с най-дoбър пънч, кой е най-слизащ и въобще кой най-вqрно възпроизвежда басовата линия.
    По този начин за различните номера се събраха различен брой гласове. Номер 11 събра най-много гласове и след махане на паравана и проследяване на сигналния кабел, за огромна радост се оказа, че е моят суб
    След много адмирации и разговори с колегите и приятели нови и стари, тествахме субовете колко могат. Общо взето там много от субовете имаха излишни предрънчавания, завихряния, излишни и нетипични звуци. При мен смея да твърдя, че нямаше нищо такова, лимитера ми е само от стъпалото настроен на 170 волта пиково за 4 ома ! Кросоверните ми точки са на 30Хц 12dB/oct Butt и 80Hz 48dB/oct Butt

Това е разказано на бързо, ще говорим още по темата ....
    Редактирано от knockout11; 21 October 2018 в 13:56.
    "SoundWavePro" Красимир Георгиев GSM: 0878267054 , проектиране, конструиране и измерване на профи ОТ

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Благодаря! Значи изравнявате акустичните нива на 63Hz и оценявате качество, не SPL.

Стана ясно защо така параваните не ги долюбват 'филите.

Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    "SoundWavePro" Красимир Георгиев GSM: 0878267054 , проектиране, конструиране и измерване на профи ОТ

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Благодаря! Значи изравнявате акустичните нива на 63Hz и оценявате качество, не SPL.

Стана ясно защо така параваните не ги долюбват 'филите.
    Изравнени са в октавна лента с централна честота 63Hz. Това разбира се означава, че субовете с резонансно поведение ще имат и малко над, и малко под средното ниво, но в крайна сметка имаше всякакви конструкции и преценихме, че е най-честно спрямо всички участници.
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

L'acoustics се сшто Блгарски

Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от MarjanM Покажи мнения
    L'acoustics се сшто Блгарски
    да, говорителите в SB28

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Някой, нещо е сменял ли?
    Побългаряване?!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Нищо не е сменяно ....SB28 си е с BMS

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Не го знаех. Oбщо взето, не се интересувам от Л-Акустик...разглеждал съм само 2-3 техни окачващи ареи. Кой друг модел от тях е с BMS?

Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    В KS28 е B&C неодимови. В SB18 е B&C неодимов, в SB28 е BMS неодимови. Във Kara 8ците са PHL, драйвера е B&C и двете неодим. Във ARCS Wide 12ката и драйвера са B&C феритни са и двете. Във 8XTi 8цата е PHL, драйвера е BMS коаксиално разположени.
    Без първия изброен, всички други лично съм ги отварял. Мога и моделите им да кажа, включително и на първия . Разбира се на всички говорители пише, че са L Acoustics
    Редактирано от knockout11; 21 October 2018 в 23:10.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    36
    Днес палиха елхата в Стара Загора и имаше кратка програма. Озвучавнето беше на учудващо добро ниво за такъв тип събитие, а и не само.,докато случайно не мернах топовете на които беше емблемата на саунд уейв. Супер. Стана ми много густо. Браво

Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    Днес палиха елхата в Стара Загора и имаше кратка програма. Озвучавнето беше на учудващо добро ниво за такъв тип събитие, а и не само.,докато случайно не мернах топовете на които беше емблемата на саунд уейв. Супер. Стана ми много густо. Браво
    Благодаря ти !

Между другото въпросните топове са от така нар.ми с-ма Чернобил https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post584246
    Но в новите им кутии, които скоро ще покажа в темата за тях.

Поздрави, Краси

Ще напиша и аз впечатления, ако има интерес...
    Да използвам повдигането на темата като подсещане?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Миииии то да биеш паднали не е много битка...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    Цитат Публикувано от knockout11 Покажи мнения
    Благодаря ти !

Между другото въпросните топове са от така нар.ми с-ма Чернобил https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post584246
    Но в новите им кутии, които скоро ще покажа в темата за тях.

Поздрави, Краси
    Снимка от Стара Загора по случай паленето на елхата :

47488385_1176215695868604_1914055499767087104_n.jpg

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Да използвам повдигането на темата като подсещане?
    Ами аз май с малко забавяне.... То по едно време темата стана мазало и се бях поотказал да пиша, но след това любезно напомняне май няма как.
    За мен въпросното мероприятие беше интересно и полезно, като още в началото се опитах да убедя всички, че ще имаме полза от възможно по неполяризирано слушане, доколкото е възможно в условия като за сляп тест.
    Опитах се да изравня по ниво отделните участници /без аз самият да знам кой-кой е докато извършвах измерванията, кабелите бяха грижливо разбъркани и включени на случаен принцип/, като изравняването беше в октавна лента с централна честота 63Хз. Знам, че това дава предимство на някои учасници, знам, че по-този начин достойнства на някои от другите участници биха се скрили, обаче при положение че има толкова много разнородни конструкции и толкова варианти като размери реших, че ще рискувам и ще си извадя поука.
    Още по време на калибровката по ниво се виждаше, че някои от участниците не работят коректно. Но в крайна сметка изрично условие от организатора беше да се носи готов продукт и да се пуска с предварително създадената си/или заводската си/ настройка, така че нещата останаха така.
    След това сфазирах по оптимален начин всеки от участниците с СЧ/ВЧ ОТ, което беше представено от организаторите. При някои стана идеално, при други с лек компромис, но в никакъв случай не смятам, че това е повлиало в резултата /говорим в най-лошия случай за непълно сумиране в акустичния кросовер, в никакъв случай за пикове или страхотни дупки/.
    Слушахме 3 тестови парчета, като първото бе доста агресивно наложено от Весо Кокала /представител на JBL/ който ни издаде тайната как се продава JBL система - пуска се точно това парче и клиента си я купува, щото е правено за нея. Всъщност трака беше наистина качествен и аз лично се радвам много, че Весо го наложи, най-малкото защото след обявяване на моделите зад номерата установих, че моите субове участници в теста точно на него се представиха адски добре /според мен и доста от хората/.
    другите две песни бяха доста тежки в ниските, като едното беше електронно парче, а другото беше по-скоро нещо което съм чувал в кар-аудио средите за бас-тестове.
    Факт е, че в тези две песни изпъкнаха много участници различни от тези в първото парче. Честно казано малко се притеснявах, да не би JBL да ми е харесал най-много в първия тест. Е, щях да го приема де
    Водих си упорито записки /както и доста от участниците/, а накрая взех и ролята на водещ на гласуването.
    Всички сте виждали графиките на измерванията, всички знаете и резултата от гласуването (поздравления за Краси), но след приключване на тестовете започнаха да излизат детайли и уточнения, които ще изброя доколкото си спомням, като аз лично ще се опитам при следващ тест да избегнем подобна нужда от последващо обясняване:
    1. суб TW-Audio е бил с неправилен пресет и обърнати на едната от двете колони канали (те са преден и заден, защото суба е кардиоиден). По думите на останали след моето тръгване хора след правилното пускане звукът му е бил чудесен! По ирония на съдбата този суб бе представен от единия от организаторите - Николай Пенков - Брадата
    2. суб JBL SRX835, който получи 0 гласа е бил манипулиран след калибровката от своя собсвеник - Весо Кокала, който тайно е отишъл и го е НАМАЛИЛ!!! Това е изключително странно, след кратко разследване се оказа, че всъщност е искал да го усили /и така да си осигури предимство/ но лека грешка в менютата отзад го е извадила от играта.... В последствие чух лично този модел и всъщност смятам, че никак не е лош. Но подобна ГСП остава един лош вкус....
    3. суб RCF, който получи сравнително малко гласове, беше с пресет (забравих му името) който според собственика му вадел супер як звук от този суб. После се било оказало, че всъщност с базовия пресет май звука бил по добре...
    4. суб на Clear Sound (не червените, а по-малките, черните) имаше технически проблем. Съответно се самоизвади от класиране. В крайна сметка времето, което загубихме по сетване на системата щеше да бъде още по-голямо ако бяхме проверили и настроили всеки участник. Изрично беше поставено условие да се представят участници с предварително готов присет, което повечето спазиха (вкл. Краси, Иван, Клиър Саунд, аз, Lacoustics, RCF, Martin Audio).

Като лични впечатления за мен остана следното:
    1. Мартин Аудио представиха страхотен продукт
    2. Победата на Краси си беше напълно заслужена
    3. Родните DIY произведения не отстъпиха на купешките, а дори напротив - обраха доста повече овации
    4. Може би трябва следващия път да има полуфинали и финали, като във всеки от полуфиналите да има критерий за съответствие - напр. компактни, бас-рефлекси, хорни, бандпасове и накрая всички излъчени по групи победители да премерят сили

Субуферите, които аз представих (под името Linear Phase SW11 като цяло се представиха добре, като ясно видях недостатъците им, но видях и брутално предимство, което отдадох на внимателното проектиране, сериозното оребряване и удостоверяването на поведението на високоговорителя с лазер технология с която се занимавам от известно време /което бе заложени и във "заводския" им пресет/.
    Ясно е, че който се наема да участва в организация на подобно нещо често отнася негативи, но пък аз съм готов да ги приема и да си направя изводи. Иска ми се скоро пак да има подобно нещо, а на всичкото отгоре в момента правим и сериозна авторска разработка съвместно с HI LEVEL, която вероятно ще се появи на шоуто.
    Поздрави - Кирил
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Излиза, че който сам си е сковал сандъците е наясно и как най-добре да ги представи.

musicmaker's Avatar
    Членува от
    May 2011
    Възраст
    38

Re:

Цитат Публикувано от iwoto:

...и аз благодаря!

...и удостоверяването на поведението на високоговорителя с лазер технология с която се занимавам от известно време...
    Благодаря за споделените впечатления.

Ако не е тайна, можеш ли да хвърлиш малко светлина върху цитирания текст - използваш сензор за измерване на параметрите на продукта или за MFB?
    Какво си използвал като сензор - масово използваните датчици на Baumer или на друг производител?

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Благодаря за споделените впечатления.

Ако не е тайна, можеш ли да хвърлиш малко светлина върху цитирания текст - използваш сензор за измерване на параметрите на продукта или за MFB?
    Какво си използвал като сензор - масово използваните датчици на Baumer или на друг производител?
    Използвам датчик на Baumer и измервам ход на говорител при различни натоварвания и настройкии на обема и DSP-то.

Благодарение на инж. Янев нашата рентъл фирма също се облажи от настройки на субовете ни с тази технология . Бойното й кръщене беше преди 2 дни на концерт по случай Никулден в Бургас . Субективно много добре артикулиран, честотно равномерен и ниско слизащ бас , какъвто не сме чували от нашата система .Това мнение е споделено от екипа ни и музиканти . Конфигурацията беше централен басклъстер от 3 реден end fire изпълнен с 12 директно свирещи 18" , а целевата аудитория беше разположена на 7 декара .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Ето по нагледно площта:
    47355523_2166107763639205_745359039843532800_n.jpg

Използвам датчик на Baumer и измервам ход на говорител при различни натоварвания и настройкии на обема и DSP-то.
    Тоя вид датчици са полезни за да се види колко "свири" и кутията на ОТ.

Апропо, Панасоник произвежда много интересни датчици от тоя вид. Някои стигаха до 100kS/s и резолюция доста под микрон.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени