Резултати 1 до 13 от 13

Тема: Некоректен купувач - Simeon Badanski

Некоректен купувач - Simeon Badanski

Пуснах на 24.10.2018 год. обява за касетен дек Technics RS-B608R в няколко сайта, в т.ч. и в групата Hi-Fi Choice във Фейсбук. Същата вечер ми писа лице на име Simeon Badanski от гр.Пловдив, телефон 0897740908, което направо пожела да му пратя дека в понеделник на 25-ти. Тъй като към момента нямах подходяща опаковка (прибирахме се от Пловдив), му писах, че най-късно до сряда ще го пратя. Въпреки това се чухме по телефона същата вечер и надълго и нашироко се обяснявахме за дека, за състоянието, за техниката въобще, някъде 30 минути разговор. Дори прояви интерес към другия ми дек - RS-B605. Казах му, че има вероятност уикенда отново да съм в Пловдив и се разбрахме ако не успея и не се видим там, още в понеделник на 1-ви октомври да му го изпратя. Така или иначе плановете ми за уикенда се провалиха, уведомих го със съобщение в Messenger-а, че ще му го пратя в понеделник, тъй като съм служебно ангажиран и няма да мога да отида в Пловдив. Получих потвърждение, че съобщението е прочетено. В понеделник изпратих дека, добре опакован, с опция преглед и тест. През целия вторник Симеон не си потърси пратката, а следобед и вечерта отказа да отговаря на повикванията ми. Четеше съобщенията в Mesenger-а, но без никаква реакция или обратна връзка. След като не си потърси пратката и не пожела да отговори на десетките ми повиквания по различно време и съобщенията в Mesenger, бях принуден да разпоредя връщане на дека.
    Та имайте едно на ум с кого кореспондирате и ако му пращате нещо - да бъде с предварително плащане или депозит.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от ARTU Покажи мнения
    Та имайте едно на ум с кого кореспондирате и ако му пращате нещо - да бъде с предварително плащане или депозит.
    Още щом си видял, че пише на маймунски, трябвало е да ти светне лампата, че може да ти пише примат, със всичките възможни от това негативни последици

Забравих в Еконт 3 или 7 дена може да стои пратката, без да се плаща за магазинаж, та имах една пратка - която си я прибраха в последния възможен час.
    Един пък купувач, при получаването от офиса на Еконт ми звъни и вика: "моля намали ми цената с 10 лв, че съм с детето и му купувах лекарства и не ми достигат!" - истина или лъжа - е аз му казах, че спокойно може да се прибере и в друг ден да си я вземе, защото стоката може да си стои поне още 3 дена в Офиса безплатно. Както и да е при втори такъв опит - няма да подарявам, ами ще си връщам стоката.
    Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Е к'во толкова станало? Това са рисковете на онлайн търговията. Попадаш на всякакви хора. Другият вариант е да висиш на някоя сергия на битака да си продаваш сам техниката.

С неграмотни хора гледам да не правя бизнес. Има много скрити рискове.

Ако съм търговец - да, може би ще си вися в магазина. Ама става въпрос за лична техника, която ми е излишна. Свен това имаше друг, който се обади, но му казах, че вече е заявена. Такива ми ти работи...
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

helix's Avatar
    Членува от
    Mar 2010
    Възраст
    43
    Всички сме я сърбали тази попара..... Но ще го запомним този юнак. Аз преди да пратя нещо, пиша името на купувача в Гугъл и понякога изкачат интересни подробности.....

Вече ще излизат интересни подробности До създаването на настоящата тема нищо не излизаше.
    Cassette deck User
    www.scalemodels-bg.com

dar.jpg, а обявената цена е 145 лв
    Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.
    Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят. - Галац, 20 април 1871 г., Хр. Ботйов

И каква е връзката?
    Cassette deck User
    www.scalemodels-bg.com

Действа стабилно - първо предлага по-ниска цена, и след като не става, решава да опита направо с подарък . еУегантен подход!

Ами ако казва истината ? Вижте колко сме зле това хората ...
    Усилване: Arcam Alpha 6 Plus+Fisher CA-890
    Колони: Open baffle на базата на 4ГД36+Marantz Imperial 6
    За плочите: Dual 1218, Dual 1225
    Ролкови: Revox A77, Grundig TK247, TK248,TK141
    За касетки: Denon DR-M30HX, Technics RS-M205 , Kenwood KX6XC, Onkyo 2055 ,Akai csm01, Sanyo...

Симеон е бил коректен с мен, познавам го задочно. Нямам представа какво е станало, но в никакъв случай не е примат и неграмотник.
    Радостин Атанасов
    0899 867 140

http://greatsound.snimka.bg/

Може и да не е бил примат. Но вече е станал. Нормален човек няма да потвърди пратка след два разговора, а после да не отговори нито на повиквания, нито на съобщения. Дано да е жив и здрав, защото само умрял човек няма да пише или да се обади след толкова настойчиви повиквания. Както и да е - изгуби един страхотен дек. Но пък спечели новият му стопанин.
    Cassette deck User
    www.scalemodels-bg.com

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени