Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Озвучителни тела от Хармония 69?

Озвучителни тела от Хармония 69?

Интересува ме показателите на озвучителните тела от гореспоменатия уред! Басовия говорител изглежда доста стабилен и ако някой знае показателите му, то бих бил благодарен да ги сподели. Същото важи и за средночестотните... Замерих ги и показват 4.5 има...
    Благодаря предварително.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ето и снимки на говорителите:

В първия пост да се чете 4.5 ома...

Това са високоговорители предвидени за работа в лампова техника. Характеризират се с малка междина и доста добра чувствителност. Поради твърдото окачване на мембраната обаче до колкото знам предпочитат open baffle като конструкция за изваждане на някакъв приличен бас. Там знаеш, дъската трябва да е голяма, помещението влияе силно на резултатите ... и така. Ако намериш някъде по високоговорителите написан номера им, може да ти помогне за намиране на по-подробна информация за тях. Но мисля че ако търсиш параметрите които те интересуват, ще трябва да ги дадеш на някой който може да ги премери конкретните екземпляри.

bxd's Avatar
    Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от Виктор Симов Покажи мнения
    Интересува ме показателите на озвучителните тела от гореспоменатия уред! Басовия говорител изглежда доста стабилен и ако някой знае показателите му, то бих бил благодарен да ги сподели. Същото важи и за средночестотните... Замерих ги и показват 4.5 има...
    Благодаря предварително.
    Басовия е ВЕЕ822 - 8 вата 4 ома, Малките са ВЕ154 2Вата 4 ома. Басовия има твърде висок механичен ку фактор за крайното стъпало на Хармонията и за да звучи добре, трябва да се намали - дали с промазване на гънките или с ПАС. За сметка на това на усилвател с нисък дъмпинг фактор е много музикален според мен.
    ВЕ154- също звучат нелошо, но имат една разновидност - ВЕ154ТМ, която има значително по-добри високи.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени