Страница 3 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 130

Тема: Малко по-добър тунер?

Благодаря ви!Днес го запазих Брауна,ще изчакам hifiresearch74 да го погледне как е и ще го взема!
    Усилване: Arcam Alpha 6 Plus+Fisher CA-890
    Колони: Open baffle на базата на 4ГД36+Marantz Imperial 6
    За плочите: Dual 1218, Dual 1225
    Дози: Shure M91, ГЗМ 155-1, Ortofon OM
    Ролкови: Revox A77, Grundig TK247, TK248,TK141
    За касетки: Denon DR-M30HX, Technics RS-M205

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Този браун също не ме грабва ама хич ......
    Този пионер май не е лош, имах такъв и беше близо до истината .... само че моят първите 10-тина минути , докато позагрее, имаше изкривен звук
    https://bazar.bg/obiava-21459796/tuner-pioneer-f-656
    https://bazar.bg/obiava-17285234/ste...-pioneer-f-656
    уха този е евтиничък ....
    но това изглежда като конкурент на Никото, не е с HA11223W, но е нещо подобно
    https://bazar.bg/obiava-21783673/tuner-kenwood-kt-80b
    за тези пари си струва теста .....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Брауна е един средностатистически тунер на една добра фирма.https://www.vintageshifi.com/repertoire-pdf/Braun.php
    Четири кръгова варикапно настрийваема УКВ приставка с входен двугейтов транзистор, регулируем по втори гейт. Три ПКФ в МЧУ. Чипа на МЧУ е с двукръгов квадратурен детектор за по-висока линейност. Стереодекодера е с обикновен PLL чип, но с 5-ти ред нископропускащи LC филтри в изходите. Индикацията на честотата е цифрова с честотомер. Прилични чувствителност, селективност и канално разделяне.
    五郎

+10 за pioneer f-656 имах pioneer f-550 след това си купи pioneer f-656 като го чух , звук няма разлика със цд среден клас pioneer pd-5500 и си продадох pioneer f-550

Благодаря за насоките,ще имам pioneer f-656 в предвид!

Чудесна тема се получи!
    Много се радвам, че се появи питане относно този, сравнително недооценен и подминаван компонент като тунера, но със ежедневна употреба.
    Ето още малко инфо по темата, за жалост само за японски машини:
    Vintage FM Synthesizer Tuners Database

и още Big 3 List (MPX decoders) on fmtunerinfo

В нея, тунерите с mpx decoder LA3450 Sanyo ( analog Sony CXA1064) са отбелязани, което за мен беше много удобно
    Благодаря на всички "замесени"

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    тунерите с mpx decoder LA3450 Sanyo ( analog Sony CXA1064)
    Я, не знаех, че са аналози ....... Брей, и двата ми тунера са с такива, т.е. единият е с 3450, другият е с 1064 .....
    Естествено някои тунери имат още по-добри /доста по-сложни/ дискретни стереодекодери .......
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Я, не знаех, че са аналози ....... Брей, и двата ми тунера са с такива, т.е. единият е с 3450, другият е с 1064 .....
    Естествено някои тунери имат още по-добри /доста по-сложни/ дискретни стереодекодери .......
    Ами да, така се оказа. "Цъкам" аз на линка за CXA1064 и хоп, datasheet for LA3450... Бре?!
    Бърз search и се разкри мистерията "The Sanyo LA3450, produced by Sony as the CXA1064, uses a four-level waveform with the same result."

btw, поствам пак линка със сравнителната таблица на тунерите от предишния ми пост (че, преведена някак не води на правилното място)
    http://nice.kaze.com/av/tuner_hist.html

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Еха, готина таблица, от основно дебели класови модели, все японски де ..... Един филипс няма Изненадах се, че и Сони, и Ямаха, имат не един добър тунер ......

Сега бърдже някой да я прати на аудиоидиота ни, за да изхвъли няколко пръчки и да ги замени с
    ... основно дебели класови модели...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Не се заглеждайте по стереодекодери с дискретни елементи, дори да са матрични. Въпреки че те могат да са с високи параметри, принципът им е такъв че след време каналното им разделяне се влошава, независимо дали феритите им са били изкуствено състарени.
    За предпочитане са PLL стереодекодери с чип. От тях най-добри са японските близнаци 3450 и 1064 и до някъде европейския 4500. Но за получаване на добър звук е необходима широка лента на МЧУ (поне 150 kHz) и тя е желатолно да е формирана с LC кръгове, а не с ПКФ.
    Редактирано от Goro; 8 October 2018 в 13:31.
    五郎

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    TDA1578A също е страхотен стереодекодер, правил съм си играчки с него, но не знам в кой тунер се среща.
    Дискретните стереодекодери са по-скоро с дискретни ключове и ОУ, имаше в едно Сони, и май на Kenwood L-01T е такъв ....
    Но човек и с LA3450 може да изстиска максимума от най-добрите БГ станции ..... тъй че от по-голямо залитане няма смисъл МД

Kenwood L-01T е с PLL декодер (IC11) - HA11223W. Но има аналогови ключове за деемпфазис и потискане на пилоттона. Този тунер има уникална УКВ приставка със 7-секционен променлив кондензатор. МЧУ също е перфектен.
    五郎

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Докато сме на тема плюване, какво мислите за този Dual CT 441 RC За сега ме изненадва много приятно. Звука му е много приятен за ушите и с една жица хваща добре. Чудя се каква антена да купя?
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Ами как да не те изненада, той е с TDA1576 и TDA1578A , който споменах по-горе като едни от най-добрите стереодекодери, които аз съм пипал....
    С малко по-добра IF част /виждам резонатори ??/ , малко по-високо захранване и подмяна на изходните ОУ може да изстискаш още ... но и така може да влезе във фаворит-листата ми

TDA1578A също е страхотен стереодекодер, правил съм си играчки с него, но не знам в кой тунер се среща.
    В "любимата" ти серия на Studer/Revox в Revox B260/260S
    За жалост или не, в B261 нещата са съвсем различни...
    Редактирано от lordoff; 9 October 2018 в 16:31.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Goro Покажи мнения
    Kenwood L-01T е с PLL декодер (IC11) - HA11223W. Но има аналогови ключове за деемпфазис и потискане на пилоттона. Този тунер има уникална УКВ приставка със 7-секционен променлив кондензатор. МЧУ също е перфектен.
    Ами сори объркал съм се, L-02T бил модела, там честно казано се губя по схемата , едно че бая сложна друго че бая объркано нарисувана .... но прилича на дискретен декодер де
    https://www.hifiengine.com/manual_li...od/l-02t.shtml

Десислав Станев, дай един списък с тунерите които те интересуват за да ги сравним. Сега скачаш от модел на модел.
    五郎

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Ясно е, човекът гледа по битаците какво има и какво изпада ....... Но е добре да има наум 5-10 модела, които вече дадохме де .....
    Този дуал по-горе много ми хареса също

Нали ми беше препоръчан Браун-а Т1,смятам към него да се насоча.Той как е в класацията на стерео-декодери?
    Бих искал да звучи по-добре от Денона,който имам и съм описал в първото мнение от темата.Ако това не е така,то няма смисъл да го взимам...@Goro,нямам списък,надявам се на помощ от форума.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Този браун също не ме грабва ама хич ......
    Стререо декодер и схемотехника на доста посредствено ниво ......

Стререо декодер и схемотехника на доста посредствено ниво ......
    За това пък свири вълшебно!

Ами сега?

Между другото той вече не пристигна ли?

Тарамбуки,това,че свири вълшебно иронично ли го казваш?
    Не,не съм го взел още.
    Между другото,каква марка е Braun,като националност?
    Редактирано от Десислав Станев; 9 October 2018 в 21:59.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    За това пък свири вълшебно!

Ами сега?

Между другото той вече не пристигна ли?
    Вместо да се засрамя, ще взема да се аргументирам-имал съм и имам Revox B760, B260, B285, дъртия А76, Браун Т1, а също R4/CC4, Pioneer TX9500 II, як Maranz и т.н.
    Доста време прекарвам в къщата ми на село с лоши условия за приемане на всякакви сигнали-дупка между баири, слаб сигнал и множество отразени такива. Та, мисля си, мога да посъветвам колегата-Брауна ми свири там най-добре, също и А76, но първия е по-чувствителен. А какво са им сложили вътре-не разбирам от това. Даже и прехвалените култови Grundig Satellit ми грачат там, особено на стерео.
    А че има и по-добри-няма съмнение, но тук говорим за цена 60-70 лв, а не за 500-600!

Поздрави
    Мони

Разбира се, че го казвам иронично, но няма да се учудя, ако се окажа прав

И не разбрах защо не е пристигнал още???

Страница 3 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени