Страница 4 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна
Резултати 76 до 100 от 130

Тема: Малко по-добър тунер?

Цитат Публикувано от Десислав Станев Покажи мнения
    Между другото,каква марка е Braun,като националност?
    Принципно е немска фирма.
    Доста стара компания, почнали са някъде в средата на миналия век по спомени. Ама вече са история, като много други компании от онова време. Поне в аудио компонентите де. Китайците изкупиха старите известни заглавия и бълват боклуци с друго предназначение на кило, но със същото лого. Разчитат на старата слава на тези компании, а и много хора не знаят, че някои от старите компании отдавна са затворили кепенците.
    Редактирано от Петър Славов; 9 October 2018 в 23:52.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

И така и така темата е за тунери, а аз повече от среден клас май не съм имал до момента, поне съдейки по цената им. Не им разбирам и по документация и по чарколяк.
    Дайте разбиращите тука някои наистина добри модели без значение за бюджета. Ако човек реши да си вземе нещо наистина качествено да знае какво да търси.

Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Досега ти дадоха 10, искаш да станат 13?
    Доколкото разбрах дават на човека насоки за бюджетни решения.
    Аз се интересувам евентуално за по-скъпи, но доказано много добри модели.
    Иначе мерси за линковете, ще ги поразгледам.

Амиии... нищо не си разбрал.
    Все пак ето да оплакнеш всички кенууди, не само споменатите 01 и 02:

Kenwood tuners.jpg

Цените са в евро, не са тугрици
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Цитат Публикувано от Goro Покажи мнения
    Брауна е един средностатистически тунер на една добра фирма.https://www.vintageshifi.com/repertoire-pdf/Braun.php
    Четири кръгова варикапно настрийваема УКВ приставка с входен двугейтов транзистор, регулируем по втори гейт. Три ПКФ в МЧУ. Чипа на МЧУ е с двукръгов квадратурен детектор за по-висока линейност. Стереодекодера е с обикновен PLL чип, но с 5-ти ред нископропускащи LC филтри в изходите. Индикацията на честотата е цифрова с честотомер. Прилични чувствителност, селективност и канално разделяне.
    +
    Не се заглеждайте по стереодекодери с дискретни елементи, дори да са матрични. Въпреки че те могат да са с високи параметри, принципът им е такъв че след време каналното им разделяне се влошава, независимо дали феритите им са били изкуствено състарени.
    За предпочитане са PLL стереодекодери с чип. От тях най-добри са японските близнаци 3450 и 1064 и до някъде европейския 4500. Но за получаване на добър звук е необходима широка лента на МЧУ (поне 150 kHz) и тя е желатолно да е формирана с LC кръгове, а не с ПКФ.
    От това аз разбирам(макар нищо да не разбирам),че е добре изпълнен?
    Усилване:Kenwood KA-5X;Akai AM-U01
    Колони:Open baffle на базата на 4ГД36
    За плочите: Dual 1218; Dual 1225; PE-3044
    Дози:Shure M91;Ortofon OM
    Ролкови:Akai 4000DS MkII;Grundig TK 248;Grundig TK 247;Grundig TK 141
    За касетки:Technics RS-M205

(Braun - кафяво) Това е стара немска фирма от преди Втората Световна Война. Аз съм израстнал със звука на един Braun - през 50-те гоини.
    Качеството на звука се определя не само от декодера. Един декодер в един модел звучи добре, а в друг - незадоволително. Така че трябва да се слуша.
    Кой е най-подходящия за теб тунер зависи от условията при които слушаш. Ако сигнала е слаб, ти трява висока чувствителност, но не и селективност. Ако има много и силни радиостанции, ти трябва селективност, но не и чувствителност. Високата селективност, когато не е нужна, само пречи.
    Стереодекодера е желателно да има някои екстри. Това е потискане в иходите на всички сигнали над 15 kHz. В декодера да има потискане 57 kHz - служебните сигнали от предавателя. Компенсация на каналното прослушване.
    五郎

Аз живея в града,няма прекалено много радиостанции-не се застъпват.В стаята,където слушам(с кабелче за антена)сигналът не е перфектен-Denon tu550,който имам,рядко хваща 5от5 по скалата му за "сигнал".Предимно 3/5 и 4/5.
    Брауна не съм го взел още,защото чакам Радо от Бургас да го погледне на живо и да ми даде съвет,но това се разбра от предишните постове в темата...

Опитай да се консултираш и с твоя съгражданин Санди.
    五郎

Аз предлагам,
    докато някой с някого за нещо не се е "сдъвкал" все още
    админите да "залепят" тази тема.

Много хубава, полезна, информативна и не на последно място, с добър тон се получи.
    Искам да благодаря на участвалите в нея с конструктивни мнения и съвети!
    За мен лично е изключително интересна (не че тунера, като устройство ми стои на първо място по предпочитания)
    но все пак е източник, чиято употреба все още не бива да подминаваме.

Надявам се и автора и да достигне до "свое" добро и според възможностите си решение!
    Най-накрая!... че май го шашнахме

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Доколкото разбрах дават на човека насоки за бюджетни решения.
    Аз се интересувам евентуално за по-скъпи, но доказано много добри модели.
    Иначе мерси за линковете, ще ги поразгледам.
    Ами ще е добре да поразгледаш цялата тема. Споменават се много добри модели, споменават се и най-добрите в света. От там накъде повече нямам идея. Сега на кого какво за колко може да му изпадне - не може да гадаем ....
    Понеже и темата не е "някакъв тунер за 70 лв. макс." а е "по-добър тунер", за това и предложенията са конструктивни в посока на по-добрите /от средно статистическите/ тунери......
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Аз живея в града,няма прекалено много радиостанции-не се застъпват.В стаята,където слушам(с кабелче за антена)сигналът не е перфектен-Denon tu550,който имам,рядко хваща 5от5 по скалата му за "сигнал".Предимно 3/5 и 4/5.
    Брауна не съм го взел още,защото чакам Радо от Бургас да го погледне на живо и да ми даде съвет,но това се разбра от предишните постове в темата...

В ръчен режим е без никаква антена , на около 4 метра от прозорец.
    В режимът със запаметени станции - около 60-70 см жичка за антена.

От мен - толкова . Вие си решавате.
    Главата на раменете и парите в джоба са само Ваши.
    Външно е 8,5/10.
    20181010_193210.jpg20181010_193155.jpg
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

hifiresearch74 ,

много,много благодаря за отделеното време!Вие сте много сериозен човек!
    Тунера ми харесва.Може да е смешно,но през лаптопа го чувам,че звучи.Този звук е далеко нагоре от Денона,който имам.Утре ще помоля продавачът да ми го изпрати и ще дам отзиви след като го чуя реално.

Честито тогава!

Braun-T1 има чувствителност 0,85 µV при 26 dB S/N в режим моно. Това е близо до теоретично възможната чувствителност. Дано да не е разстроен.
    五郎

Малко информация за тунери и използувани стереодекодери.http://nice.kaze.com/av/tuner_hist.html
    Редактирано от Goro; 11 October 2018 в 16:50.
    五郎

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    hifiresearch74 ,

много,много благодаря за отделеното време!Вие сте много сериозен човек!
    Тунера ми харесва.Може да е смешно,но през лаптопа го чувам,че звучи.Този звук е далеко нагоре от Денона,който имам.Утре ще помоля продавачът да ми го изпрати и ще дам отзиви след като го чуя реално.
    Вие си решавате .
    Тунери на пазара - бол.
    Клипът е ужасен на вид , защото нарочно пляснах тунера на земята , далече от прозореца под стъписания и неодобрителен поглед на търговеца. Затова звукът идва някъде "отгоре и далече".
    Все чаках някой да ме хапне бъзикам ли се с тунер на килим , ала никой явно не забелязва....
    Там където го снимах 2 пъти на прикачените снимки, без антена ловеше всички старозагорски станции и ми се стори , че ако така заснема клипа ще изглежда нагласен и захаросан .
    Аз като обикалям да си купувам неща никога вече не давам да ми ги тъкмят търговците , да ми пускат джаз и класика или да не дават да усилвам .
    Тествам оптиките на плейъри с гадни дискове , ресийвъри в лоши за тунерната част условия , тонколони над 500 лв - само с един специфичен мой усилвател .
    Добрата/реално/ техника не е добра само в някакви идеални тесни условия.
    Хайде да не хвърлям жар казвайки къде на 2 места съм излавял скрити еквалайзери всред ужким хаоса от кабели и чинчове зад музиките на търговци .
    После хората като се приберат в къщи се чудят "кво им стана на тия колони бре , от едно пренасяне " и ... хоп стръвта "аааа , ми вземи сега и този усилвател , и тия кабели "
    Шменти-капели.
    Тоя филм съм го гледал , даже скъпи билети за първи ред съм плащал
    И доста разпоредители от кинозалата ги виждам редовно тук като погледна отдолу , кой е "на линия"...и чакат някой да пита "Какво мислите за ....?"
    Най-големите ми грешки /в мои очи/ в покупки съм сътворил преди 4-4,5 години , четейки наивно и доверчиво лакардиите и високопарните/често/ съвети на
    лауреатите тук , майстори тежка категория в анализите по схеми и картинки , затова и са ми толкова хапливи и иронични текстовете.
    После най-лесно съм се отървал от тежки кутии с гръмки корекомски имена , с бол "качествени аудиогрейд компоненти" под капака .
    Хората наистина слушат с очите си . И аз бях така , затова го разбирам този феномен.
    Наистина има хора , на които съм искал да им нахлузя на главите препоръчани тонколони .
    С чужди уши и пари всеки тук е гуру и разбирач .
    Затова - "от място" .

Па ако ще и да се окаже /все по-често/ , че съм бил път с пари в джоба на вятъра .
    Например - вчера в София ходих на 1 място надъхан - провал на живо и глупости тип "те днес лампите мигаха ... тоя ток в Ман. Ливади тъй и не го оправиха ... имах едни кабели , ама ги взеха , да беше дошъл преди 2 дена ..." ...баста! И пак номера със сладникав джаз ще ми връткат ... тихичко така ...
    В Стара Загора минах да прегледам колонки и ... взех само 1 чифт и то не фаворитът ми за визитата .
    Кво правим ако само слушах дървените философи/всеки приятел на някого/ и впечатлен от ТТДанни бях поръчвал смело по Еконт?
    А?
    Щях и да си седя на топло в къщи , да питам този и онзи кво мисли , и да чета форумите като библия.
    Щях и да съм 1150 лева назад след няколко дена /защото аканъ тест в Еконт- айде моля Ви/ и да чета после къде бъркам и що така стана при толкова положителни отзиви
    Тъжно е , че хора които срещнах при обиколките си и имат наистина доста техника и реален опит в сравненията "НА ЖИВО"
    спряха да пишат тук преди 2-3 години ...
    Знаете ли - вече при купени близо 300 СД плейъра и продадени около 50 колко ми дреме за мненията на този и онзи ,
    конкретно за този източник и какво пишело там в някакви таблици Еле пък колко трябвало да струват според някоя "Нора".
    Таблици!
    Ревюта!
    Имаме член на този форум , чиито регистрации във Миряд фенския форум и един Хай-Фи биг сайт са заличени и
    искрените му мнения за новопридобитите от магазин техни машини , в сравнение с негови предни изтрити ~час след листването .
    Изключително подробни , умно и подредено изложени слушателски анализи .
    Демокрация в действие . Тръгнал някакъв пикльо от изтока да критикува ...
    Та , преди да четете таблички и ревюта , първо гледайте кои собственици на по няколко бранда са
    основни рекламодатели там .
    Мислете , СЛУШАЙТЕ , и ... евентуално купувайте .
    Така наистина всеки сам си носи кръста

Темата наистина е добра и дайте най-накрая
    всички добри схемотехници да направите един форумен
    супер-дупер як тунер .
    Стига с 1000 теми за куци Дакове и прекопирвани и редактирани усилватели само .
    Тунерът ще да е по-евтин и по-често използваем.
    Изненадайте DIY общността и сглобете
    един великолепен ФМ тунер.
    Аз съм с двете ръце ЗА .
    Редактирано от hifiresearch74; 11 October 2018 в 16:57.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Десиславе, виж този - https://bazar.bg/obiava-14346203/phi...op-model-tuner

От Плевен е и сигурно можеш да го чуеш. Аз имам и такъв.
    На този цената се е появила..Определено върви повечко от 80-120лв
    Колко ли може да струва този?:Kenwood Kt-1100 топ модел аналогов тунер Не е указана
    Благодарности на всички,помогнали ми в темата.Утре очаквам Браунчето-да видим дали ще хване нещо без антена в къщи.Денона не хваща абсолютно нищо...Но най важно ми е да чуя по-добър звук!
    Редактирано от Десислав Станев; 11 October 2018 в 19:19.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Тоя луд ли е? 300лв... Моя го взех за 75лв.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Той може и 3000 да иска. Луд ще е този, който ги даде. Луд от желание.
    Но имайте в предвид, че всички, които изказвате хвалебствени мнения за едно или друго, му вдигате цената на пазара. Хората, които не знаят какво и как е, се осланят на това и почва повишено търсене. От друга страна, търговците, също му вдигат цената и на тази база...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Човекът вече си има чифте тюнери, до вдруги ден ще научи и какво е Брауново движение...

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    Вие си решавате .
    Тунери на пазара - бол.
    ................
    Темата наистина е добра и дайте най-накрая
    всички добри схемотехници да направите един форумен
    супер-дупер як тунер .
    Стига с 1000 теми за куци Дакове и прекопирвани и редактирани усилватели само .
    Тунерът ще да е по-евтин и по-често използваем.
    Изненадайте DIY общността и сглобете
    един великолепен ФМ тунер.
    Аз съм с двете ръце ЗА .
    Що всеки се направи, че не е прочел този пост?!
    Малко недоумявам. А Десо Станев пак си таралянка за тунерчетата от 50-100лв. ОК, разбрахме Но благодарение на автора на темата,
    всъщност се получи хубав обмен на опит и предпочитания. И то не на устройства за по 100-200лв. Явно е Hot Spot.

Както казва Радо, тунера е хубаво и често използвано устройство.
    Да, не спада в категорията "Ух, Ах", нито е "върховното блаженство" на средностатистическия аудиофил (много смешна дума),
    но според мен също си заслужава усилията.
    Как пък в натовския форум един от най-горещите раздели е "Group Buy", a тук да нямаме нито едно такова изделие.
    ОК, нека пък да е тунер. ЗАЩО НЕ?

Още две ръце ЗА!

Защото lordoff аз бургаски есета не чета,
    само мога да муам две чинии със пача!

Не ми се получи хайку-то перефраза, но пък тюнер не може да се направи!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Може, но е много трудоемко и сложно за настройка. В крайна сметка, доста по-скъпо, от готов продукт, за сметка на това със същите характеристики. Т.е., начинанието идва безсмислено.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

УКВ радиото няма бъдеще. То ще бъде цифровизирано. Процеса вече е започнал, а в някои скандинавски страни е напреднал. За това тунерите се продават на толкова ниски цени.
    五郎

Страница 4 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени