Страница 1 от 6 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 130

Тема: Малко по-добър тунер?

Малко по-добър тунер?

Здравейте,на скоро си взех един тунер Denon TU-550.Исках да си имам като отделен компонент,защото до сега слушах радио на един муз.център Grundig Studio 2000,който имам.
    Обаче малко съм разочарован от Денончето-има много добри ниски,но средните и високите са разочароващи-супер детски ми звучи.
    Грундика,който споменах,има страхотен звук и съм свикнал на неговото радио,та ако се насоча към някакъв немски тунер(отделен),дали ще спечеля по-добър звук?И като цяло високите класове тунери,които са и по-скъпи,по-добре ли звучат или си е на късмет?
    Гледам тука два-три и се чудя и се мая..:TELEFUNKEN CT-10 40 лв ,UNIVERSUM Тунер 48 лв,Аналогов тунер Dual CT-18
    Благодаря Ви!
    Усилване: Arcam Alpha 6 Plus+Fisher CA-890
    Колони: Open baffle на базата на 4ГД36+Marantz Imperial 6
    За плочите: Dual 1218, Dual 1225
    Дози: Shure M91, ГЗМ 155-1, Ortofon OM
    Ролкови: Revox A77, Grundig TK247, TK248,TK141
    За касетки: Denon DR-M30HX, Technics RS-M205

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Ами да високите класове свирят по-добре. Обаче ниските и средните класове са такова мазало, че е напълно възможно и често срещано нисък клас, но добре настроен тунер, да свири по-добре от среден клас ..... Аз на Denon хубав тунер не съм чувал, все някакви метално-дразнещи в среди/високи ми се виждаха, въпреки що годе прилични чипове. Непременно , мисля, трябва да имаш наум Kenwood като марка, а и някои английски, ама те надали ще са евтини. Аз лично в момента имам тунер частта от един ресивър Grundig RS-Z1 , която свири много добре, и едно Sony ST-S730ES , което работи дори малко по-добре, с още по-добро стерео разделяне, но има нещо в платката на ресивъра, което се справя по-добре от топ-модела на сони. Някога един Pioneer F-656 също ми хареса горе долу, и освен тия трите, всичко друго е леш. За твое голямо разочарование, радиостанциите също са леш, и то абсолютна, но след като си пуснал темата, явно искаш да извлечеш максимума от тях. Иначе най-практичното е да им намериш цифровия вариант с добър стрийминг .......
    От играчките дето си пуснал, само Телефункена ми изглежда добре, с някакъв потенциал. Но за тия пари може да ги купиш и трите и после да ги продадеш на малка загуба, но да си избереш нещо прилично ........
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Благодаря за отговора!Днес имах време и слушах цял ден Денона,като сменях двата усилвателя,които имам.Кефя се,че отново преоткрих усилвателите си-като ги слушам рутинно в ежедневието,се губи чарът им,даже почвам да си мисля за по-хубави,някакви такива,дето са по-утвърдени,по-мощни,по-скъпи...А те си свирят милите със своя чар,та дрънкат..Това човекът е ненаситно животно,да му се не види...
    Даже Денончето започна да ми харесва.До вчера засилвах високите и ниските от ампа на "и петнайсе",а днеска си сложих корекциите на 0,поусилих малко повечко,посменях станции..и бях доволен.Беше ми добър ден просто
    Като се замисля,Грундика,който съм описал горе,винаги го слушам с корекциите на макс,защото иначе не звучи.А отделните компоненти,които имам,си звучат на "линейно"най-добре,звукът е не-натоварващ и приятен.Да,няма убийствения бас и високи,но е приятно и всъщност всичко си е там..Ненаситно животно си е човекът..
    Благодарих вече за отговора,ще се оглеждам за споменатите машини,защото съм си навил да имам и втори тунер.Искам да имам от всички компоненти по два,поне..Познато ви е,нали? ..Ама нали сме хора
    Иначе,machinow,предлагаш ми да слушам цифрово,но аз съм далече от тия неща.Допадат ми ретро концепциите просто..
    Този как ви се струва?:Тунер Никко Гама

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    И аз пуснах един,загледай го,ако обичаш и да скачам на един от двата
    Този Metz хубав ли е?

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    В градски условия Ви е по-важна селективността , а не чувствителността . Но и двата параметъра няма да покажат какви "баси" , "среди" и "високи" ще чуете . Еле пък "сцена" и динамика. Има тунери , в които "аналоговата" част след стереодекодера е по-сложна от масовите предусилватели , разделни или интегрирани.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Може би малко пристрастно, но... Бих предложил като добър избор Kyocera T-910 или Luxman T-530.
    И двата модела се славят с прекрасна селективност и напълно се включват в класификацията на Радо:
    Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    В градски условия Ви е по-важна селективността , а не чувствителността . Но и двата параметъра няма да покажат какви "баси" , "среди" и "високи" ще чуете . Еле пък "сцена" и динамика. Има тунери , в които "аналоговата" част след стереодекодера е по-сложна от масовите предусилватели , разделни или интегрирани.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Нико Гама 40 изглежда добре.....

Aха, забравих страхотните Kenwood KT-990SD & 1100!

Калояне, знаеш, че ценя безкрайно високо твоето мнение.
    Ама Nikko-то сякаш е без запаметяване на станции. И малко боклучаво изглежда (то и затова такава цена де)
    Верно, ако имаше конкретна бюджетна рамка и отговорите щяха да са по-консистентни

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Мда, много боклучаво, няма що . Че е аналогово, аналогово е .....

Мда, много боклучаво, няма що . Че е аналогово, аналогово е .....
    Имах пред вид състоянието.
    Инак това, че е аналогово, знаеш, в моите очи е предимство

Sent from my D5803 using Tapatalk
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Малко по-добър тунер?

Би следвало да е с :
    IHF чувствителност: под 15µV stereo
    Селективност: над 80dB
    Стерео разделяне при 1kHz: над 55dB
    Съотношение сигнал/шум: над 80dB (FM)
    Frequency response: 20Hz to 15kHz (FM) никакви такива 30/35/Hz to 15kHz (FM)
    После четем в първия пост едни такива таргет цени , че ... :
    Я си филтрирайте базара на Плевен и област и физически си пообиколете и послушайте ,
    вместо съвет да търсите през 9 планини и 7 езера , па в 8-ия гьол.

П.П.Има тунери стари със Селективност над 100dB , но вътре е кошер . А бутнете ламаринка , а само румънско ще слушате в Плевен.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Еха, тия със SNR над 80dB и разделяне над 50dB са мнооого малко ....
    Гледам моето Сони е 86дБ / 65 дБ и по параметри наистина е убиец .... но това Нико има нещо много ... специално ... като за бюджетен /днес/ тунер .....

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Aха, забравих страхотните Kenwood KT-990SD & 1100!

Калояне, знаеш, че ценя безкрайно високо твоето мнение.
    Ама Nikko-то сякаш е без запаметяване на станции. И малко боклучаво изглежда (то и затова такава цена де)
    Верно, ако имаше конкретна бюджетна рамка и отговорите щяха да са по-консистентни
    Бих споменал и Кенууд L1000-T, но не знам дали се вмества в бюджета...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    или Kenwood L 01T
    хаха не знам дали не само в БГ, ами и съседните страни има предаватели от клас, който да заслужава такова приемане .....

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    С някакво дебнене "по магазините", хилядарката се намира и на по-умерени цени...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

или Kenwood L 01T
    хаха не знам дали не само в БГ, ами и съседните страни има предаватели от клас, който да заслужава такова приемане .....
    То предаватели има, и то много, много висок клас. Ама сигнал... от мп3, както и да го излъчиш, все тая.
    Така, като гледам дискусията, ще се търси май някой Kenwood
    Ох, скоро гледах един 1100... Май в холандския eBay.

Sent from my D5803 using Tapatalk
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Благодаря Ви за съветите!Утре ще звънна за Nikko-то.Ако нещо ударя на камък,ще се оглеждам за някой Kenwood.
    Всъщност,в Плевен има двама търговци,които предлагат хубави неща.Единият е с прякор 777,а другия -Lark.
    Но незнайно защо,всички цени към предлаганите от тях неща са с не-указана цена.Не обичам аз така-редно е да има цена,човек да може да си направи сметката.Втория дори ми е много добър познат-Орлин,но за добро или зло преди години му загубих телефона от указателя си и слава Богу...Не,че имам нещо против него,просто ще се изкушавам да му звъня.А така,в Базарчето,точа лиги,избирам си,сравнявам си и накрая си купувам било от там,било от този форум...До сега имам късмет с покупките...Е,не на 100% де
    А що се касае до това,че пускат Мп3-ки по радиата-наистина се чува,че е така.Обаче,по някога пускат и качествени записи,предимно по-стари групи с по-не популярни песни и те звучат много добре.Може да имат и по някое декче в студията,да не повярваш...Магнет не вярвам да е,никой няма да се навие да го домъкне до студиото...

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Честно казано не знам как да различа МП3 при тази компресия, дето е пусната по повечето станции . По Хоризонт музиката е нещо черезвичайно рядко, може би локалните станции на БНР ...... Аз слушам основно Нова, ама там, дето слушам, сигналът е много слаб и основният казус е с приемането ..... Иначе като за хаус музика качеството при добро приемане е доста прилично ...... Е като има интернет и u-tube през ТВ и съраунд-процесорът ми е доста по-добре

Това радио,по което чувам качествен звук от време на време е On air.Не знам дали го има в цялата страна..Хоризонт също ми прави впечатление с качествено предаване,но рядко ги слушам,щото доста дрънкат.

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    А пробва ли с Jazz FM ?

Ами не го хващам май
    Ши сменям тунера...

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Няма смисъл без адекватна антена...

То и от тюнер няма смисъл, но меракът умира последен
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    38
    В Плевен Jazz FM, няма излъчване!
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Страница 1 от 6 1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени