Резултати 1 до 4 от 4

Тема: Продавам DIY Усилвател с LM1875

Продавам DIY Усилвател с LM1875

Усилвателят е много компактен и симпатичен (на дали има някой, който да не си харесва творенията ). Избрах този дизайн, защото не съм фен на многото копчета по предния панел, няколко входа, превключватели и т.н. , просто усилвател няма нищо излишно, само необходимото.
    Предният и задният панел са от орех лакирани и шлайфани с фина шкурка, докато постигна гладкост. Копчетата на предния панел са направени по поръчка от масивен валцован алуминий. Това за включването е с малък отвор в средата за индикация, когато усилвателят е режим Standby свети червено. Копчето за потенциометъра е осветено отстрани, при нормален работа на усилвателя свети синьо, а при задействане на защитата - червено. На задния панел са разположени входните и изходните клеми, които са позлатени. Капакът е черен мат, в задния край е малко изкривен, но кутията не е нова и си беше така още преди да вградя в нея усилвателя, след новата боя кривината се вижда само ако се вгледате. Достатъчно за кутията, все пак по-важно е какво има вътре. Усилвателят е изграден на базата на интегрална схема LM1875 свързани по 2 на канал в мостов режим . За мостовия режим са използвани ОУ NE5532, които обръщат фазата на входния сигнал на единия чип LM1875. Захранването е с тороидален трансформатор изработен от Новатех , бързи диоди в изправителя и капацитет на филтриращите кондензатори малко над 40 000 микро фарада на рамо (кондензаторите са Nichicon от UFW серията). Кондензаторите около LM-ките, са WIMA .

Усилвателят има защита за озвучителни тела с отложен старт.
    Охлаждането е активно, като е използвана прецизна схема (схемата е на Санди Тодоров ) за регулиране на оборотите на вентилатора. При слушане на музика на ниски нива вентилаторът работи на минимални обороти (колкото да не спре) и почти не се чува. При максимална мощност на усилвателя температурата на радиатора не превишава 60 градуса.

По пътя на сигнала има само по един кондензатор на LM-ка WIMA. Сигналните кабели са Proel.
    Всички електронни компоненти са нови и оригинални закупени от Comet и Mouser
    Относно звука, освен ясните среди и кристалните високи, които са характерни за LM1875 този усилвател има и голяма динамика заради мостовото свързване и стегнат и плътен бас заради доброто захранване с голям капацитет и качествени кондензатори. Сравнявал съм го с около 10-на купешки усилвателя, само един Филипс от 80-те, на който съм направил някои промени може да се мери с него !

Мощността му е 2х50W RMS при товар 8 ома. Минималният товар е 8 ома!
    Размери: широчина 25см, дължина 17,5см ( 21см с клемите и копчето за потенциометъра) и височина 6см
    Маса: 3,2кг

Сред снимките ще видите АЧХ и измерване на THD, които са ориентировъчни, защото са направени през звуковата карта на лаптопа ми, нямам специализирана апаратура.

Защо го продавам? За да финансира следващия ми проект

Предпочитам лично предаване и да се чуе на място в Смолян, но мога да го изпратя и по еконт с опция преглед и тест и 10% отстъпка от цената за доставка.

За повече информация ми пишете или позвънете на 0877627987

Цена 375лв, За членове на форума 360лв
    20180902_114104.jpg20180902_114213.jpg20180902_114244.jpg20180902_114402.jpg20180902_114326.jpg20180902_112642.jpg20180902_112730.jpg20180902_112813.jpgIMAG4906.jpgRMAA LM1875T BRIDGE.pngSpectrum1.pngSCHEMATIC.pdf
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

По грешка съм качил част от схемата SCHEMATIC.pdf

Тъй като ми се намирах няколко LM-ки, кондензатори, траф, всъщност почти всичко за още един усилвател реших да сглобя кит по същата схема. Разликата е че китът е с кондензатори Sancon в захранването.1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10..jpg
    Захранването е с тороидален трансформатор 150VA изработен от Новатех. Радиаторът е на INDEl с размери Д70хШ190.5хВ50. Между чиповете и радиатора няма изолационни подложки, защото влошават топлоотдаването.
    Това трябва да се има в предвид ако усилвателят се монтира в метална кутия, защото корпусът на LM1875 е свързан към минуса на захранването.
    Входните и изходните съединители са позлатени.

Цената е 170лв

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Изключени
  • HTML кодове са Изключени