Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11
Резултати 251 до 258 от 258

Тема: 2-way домашни floorstander ОТ със SICA високоговорители

Чува се бързо и бавно. Различава се със секундомер...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    sandy, нищо лично против теб, но да правиш оценка на каквито и ОТ, от 50 до 500000лв. в необработено помещение, не си струва даже износването на клавиатурата, с която си го написал! Това се отнася и за всички други, правят същата глупост

Да бе, точно така - само тези, които живеят в звукозаписни студия имат право да оценяват ОТ. И няма никакъв смисъл да се слушат ОТ разни по експота и шоуруми, щото и там акустиката е пълна леш...

Апропо, твоето помещение как точно е обработено? Да нямаш възглавници с гъши пух по стените?

Кокошия върши повече работа! По мек е и действа перфектно!

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    Петър Славов и аз съм букшелфаджия и мисля че си прав, но пък от друга страна изключително рядко се срещат големи колони, които да не вкарват паразитно ниски октави при отсвирване на среди.
    Но така или иначе в 16 кв стая неможе да се прави оценка за баса. Остава и да е панелна стаята
    Без грам лоши чувства само да кажа, че от написано няма извод! Не всички големи колони вкарват пазитни звуци, и не всички малки не създават по-малки проблеми от големите!

Поздрави на автора за чудесния проект! Радвам се, че зарадва толкова много хора. За мен беше изненада колко колеги се зарадваха на колоните? Направо съжалявам за отсъствието си на някое от прослушванията.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

cellist from the stock kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    59
    Цитат Публикувано от GenaDP Покажи мнения
    Да бе, точно така - само тези, които живеят в звукозаписни студия имат право да оценяват ОТ. И няма никакъв смисъл да се слушат ОТ разни по експота и шоуруми, щото и там акустиката е пълна леш...

Апропо, твоето помещение как точно е обработено? Да нямаш възглавници с гъши пух по стените?
    Нещо не си ме разбрал правилно Оценявай си ОТ в акустичното необработено помещение, може и в банята, но запази това само за теб и себеподобни, а не ги пускай в аудио форум
    По въпроса за моето помещение - да, позна! Имам възглавници по стените, но са пълни с пух от глухари, които за щастие са много , пухът излиза евтино и то в големи количества. Затова съм сложил освен на всички стени и на целия таван
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

"Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество"
    Конфуций

"Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет." Сократ

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.” Стивън Кинг
    "Повече битки с вятърни мелници няма да водя " kygar

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    ....
    Извинявай, но мисля достатъчно пъти съм написал, че проблема е сигурно помещението ми!!!!
    Няколко пъти съм посочил, че оценката ми е единствено и само за това помещение, като съм добавил, че в друго, било то третирано или по-голямо резултата би бил друг!
    Така ли е? Не беше нужно да пишеш целия този пост, като аз го бях казал мисля преди теб!

И да ти кажа в момента при мен имам и колони с 10 инчов бас, но този проблем го няма!
    И не, не съм свикнал да слушам само букшелфи!
    Но умея да се съобразявам с даденостите, които имам в момента и това, мисля е ясно.
    Та заповядай, моля те с твоя измервателна апаратура, да измериш настоящите ми ОТ с 6,5 инчови басчета и да покажеш дали свирят от 70 Хз нагоре!
    Въобще, не виждам смисъл да правиш такива генерални заключения.
    Аз си изказах мнението, такова каквото е, като пак подчертавам за хиляден път, че е продиктувано единствено и само от слушането им в това помещение - моето.
    Вярвам, че повечето хора, не разполагат със студия или добре третирани стаи?

Та пак да го кажа, при напълно запушен порт, според мен детайла отново отстъпва забележително в сравнение със SB. И според мен няма и как да е иначе в тоя случай, сравнява се 2 с 3 лентова система със съвсем не лош СЧ говорител. Колкото и да ти е чудно, колкото и да е добър баса на SICA, това си е чист басов говорител! Това, не е мидбас. Виж му параметрите. Друг е въпроса, че инж. Янев е успял наистина да изстиска максимума от тези говорители.
    И отново, заповядай, до като чифта с колони е при мен да ги преслушаме заедно и да определиш сам за себе си какво е положението и дали преувеличавам с нещо?
    Поздрави!
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    46
    Днес имах удоволствието да слушам въпросните колони.
    Първо бих искал да благодаря на любезния домакин за отлично прекараните няколко часа с студиото. Кирил е страхотен човек, изключително любезен и е истинско удоволствие да се общува с него.
    И така колоните: първото което веднага прави впечетление е сцената - отлично дефинирана, дълбока, прозрачна и със силно изразена локализация в центъра.
    Не бях чувал до момента толкова фокусиран звук. Автора коментира това с факта, че говорителите са подбрани измежду двайсет чифта, а също така и много презизно са подбрани компонентите на филтъра - говоря за стойностите на елементите конкретно.
    Подозирам обаче, че и помещението има известна роля за това представяне.
    Колоните са всеядни - слушахме всякакви стилове, не бих казал, че се представят добре само на твърда музика.
    Изключително удоволствие изпитах слушайки Агнес Обел примерно.
    Просто на твърда музика по лесно се забелязва разликата, когато ги сравнявахме с другите ОТ в студиото - класни монитори Липински.
    Като цяло звука на Сиката е някак по сочен, по приятел за ухото, особено в ниския регион.
    Басът на Липински е по конролиран, но някак си по обран, това важи до голяма степен и за целия спектър.
    Като цяло колоните ме изненадоха изключително приятно, особено имайки в предвид ценовия им диапазон.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Първо, благодарности към jorkaev и Владо, които ме поканиха да ги придружа на днешното прослушване.
    За инж. Кирил Янев - присъединявам се към всички споделили добри отзиви за него. Държа да допълня, че той отлично се адаптира към компетенцията на събеседника си и успява да комуникира така, че не леката материя акустика, да е максимално разбираема и за не до там подготвените. Благодаря Кириле!
    За колоните - впечатляващ резултат. Като че ли е успял да постигне максималното с тези драйвери. И като бонус, озвучителните тела притежават много важно качество - слушаемост.
    Ефектът от корекционния файл е съпоставим с ефекта от замяната на щатен клок в цифровото аудио с висококачествен.
    Висококачественият звук който чухме, се дължи до голяма степен и на мн. добре обработеното студио. Преди време чух чифта, който е при Иво, в друга акустична среда. Представиха се също на високо ниво, но не така мащабно.
    Днешният ден бе много приятен и полезен за мен.

Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени