Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 47 от 47

Тема: 2-way домашни floorstander ОТ със SICA високоговорители

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от bobalan Покажи мнения
    И аз съм така. Всичко се разчертава като триизмерен модел, вкл. оребряванията. После на CNC се изрязва и сглобката става супер точна. Лошото е, че така човек е ограничен от собственото си въображение, а моето явно е доста слабо....
    А някой да е пробвал нещо на 3D принтер?
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    При настоящите цени на качествено твърдите след полимеризация "телове" за 3D принтери ще е скъп опит. Да не говорим , че UV устойчивостта им е описвана с неясни описания тип " Колата е тъмно бяла..." . А за синтероване на пълноразмерна тонколона във вана може да запитате фирма "Прототип". Изражението на лицето Ви после ще е супер за реклама на бързи кредити.
    Как е в USA не ни топли.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    FJDBNWBJJ4ZUK0Z.SMALL.jpg
    https://www.instructables.com/id/3D-...ilus-Speakers/
    Момъкът говори за евтини влакна от Амазон ...
    Не знам , на моята работа опитът с евтини влакна е трошливо/меко катастрофален . Ако пък моделите постоят месец до прозореца - мале,мале....
    Може би затова тук ги грундират , боядисват , посипват ...
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    На тази конструкция да и обереш праха също е предизвикателство.

Имаше някъде за експерименти с бетон.
    Вибро леене на бетон, с някакви влакна, дали ще стане?
    И някаква пластмаса на прах за пълнител, да е по-леко

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Ако все пак някой реши да лее бетон едва ли ще иска да е по-леко. Това ще обезсмисли начинанието.
    Трябва да е тежко!
    Стойките за ОТ в студиото тежат 150кг едната....
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Не забравяй, че смс-а сам си прави пода!

150 стойка и 300 кила ОТ - почти тон
    Като усили волумето и ОТ ще слязат вдин етаж по-надолу
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Не са само експерименти. Има производители на такива ОТ. Е, някои не използват само бетон, а има и някаква по-едра, шарена фракция. Дали се използва заради визията или за здравина, не знам.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    May 2012
    Ето ги и в реална ситуация в новия си дом:
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Някой да включи лампата.

Човекът е Портнойфил

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    May 2012

още един чифт видя бал свят

Уважаеми съфорумници,
    първия чифт от тези ОТ /който съм описал и снимал по-нагоре/ вече има братче!
    Оказа се, че доста хора проявиха интерес, така че в момента при мен има чифт готов за прослушване! Има и други ОТ с които можем да ги сравним.
    Който иска да ги чуе - 06-12, 07-12 и 09-12 сутринта /от 09:00/ ще има тази възможност. Намират се в София, кв. Редута, ул. Велчо Атанасов 29
    Добре е да направим предварителна уговорка по телефона - 0888 393две78 Кирил
    Поздрави - Кирил

Членува от
    May 2012
    Вече има заявки за прослушване, включвайте се (който може) за да стане по-интересно.
    Поздрави - Кирил

А едно записване за 24-и?

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    А едно записване за 24-и?
    Записване не - студиото почива на 24ти.
    Може само да слушаме, без да записваме Call me.

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    36
    Тази сутрин имах удоволствието да преслушам колоните в студиото на bobalan и да ги сравним с монитори Dynaudio и Lipinski.

Динаудиото отпадна още в началото и остана да сравняваме само с Липински. Стартирахме с тестов трак на Крис Джоунс. Sica-та ме грабнаха с натурален тембър и изключително приятно, ненатрапчиво звучене, но и отличен детайл в същото време. Липински - по-друго животно, звукът е по-in-your-face, вокалите са изпъкнали по-напред, фините детайли се набиват повече на уши. По-впечатляващи са на първо слушане, но не знам дали няма да изморяват при по-продължително такова (при всички положения ми харесаха повече от Динаудио).

Продължихме теста с по-корави парчета - Death, Pantera и др. Тук колоните на Кирил се представиха страшно добре и ме изненадаха много приятно. Това рядко се случва с аудиофилски, "high-end" ОТ. Отличен баланс в целия спектър, плътни, режещи китари, стегнати двойни каси, отлични чинели и соло барабан, без съскане, плякане и дразнещи призвуци. Вокалът също звучи много добре, но бих предпочел да изпъква една идея повече. При Липински пък, като че ли, изпъкваше прекалено много, звукът е доста по-натрапчив и леко дразнещ. Определено не са правени за толкова тежка музика, с което ме загубиха. Sica са безапелационен победител в случая, поне за мен.

Като цяло смятам, че Sica-та са отлични и доста универсални ОТ, подходящи за различни стилове музика. Липински може да са по-добри за студийна работа, но не и да слушаш музика за удоволствие на тях (поне не рок и метъл). Поздравления на конструктора за добрата работа!

И не на последно място искам да отбележа, че Киро е супер пич и да му благодаря за гостоприемството!!!

При това положение ще се наложи прочит от началото...

Членува от
    May 2012
    Благодаря на Никола за отзивите, беше приятно слушане - тежката музика е и моя страст!
    Последно повикване за утре, неделя, 09-12 от 09:00
    Моля потвърждения по телефона = 0888 393две78 Кирил

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    37
    И аз днес гостувах на Кирил и мнението ми се препокрива на 100% с това на Никола.
    Не съм аудиофил и предпочитам да слушам тежка музика и определено тонколоните на Кирил ме грабнаха с пълнотата на звученето си. При това отворите на трансмисионната линия бяха затапени наполовина!
    А аз обичам леко по-басово звучене и с наполовина запушени отвори баса беше в идеална пропорция, спрямо както аз го харесвам.
    Динамика и детайл на много добро ниво. Както казах на Кирил - едва ли ще се намерят готови нови тонколони за сумата, която един DIY-ер може да си ги сглоби, които да ги надсвирят.
    Например на Metallica - One, тежкия пасаж с двойните каси и набримчени китари и бас - тук нямаше никакво замазване, което съм чувал на някои системи. А в случая слушахме на някакъв обикновен усилвател Rotel среден клас - Кирил да каже модела, че не го запомних.
    Послушахме и други мои любими песни, както и той пусна негови - наистина страхотно свирещи за мен тонколони при най-различни стилове музика.
    Съжалявам само, че разполагахме само с един час за прослушване... Определено ми се искаше да ги послушам още!
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
    Мои записи на български групи: Youtube

Членува от
    May 2012
    Благодаря за отзивите
    Обмислям другата седмица да отворя още една дата за прослушване, също така чакам Tarambuki да ми звънне за да преценим дали ще има и последна дата на 24-12.
    Ако има - със сигурност ще е последна, защото отиват при щастливия си собственик на 24ти вечерта - обещано е и ще бъде спазено. След това ще чакаме 3тия чифт да се роди

Ще те мъча до 23 часа на 23-ти...

Виждам се събират 5-6 почивни дни и нямам бегла идея кога ще пътуваме?

Но като гледам 24 е удобно. Следобяд?

Членува от
    May 2012
    На 24-ти студиото е свободно до към 15:00, т.е. в 15:00 се изнасяме задължително оттам. Предпочитам сутринта/на обяд.
    Поздрави!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени