Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 10 16 17 18 19 20 21 ПоследнаПоследна
Резултати 476 до 500 от 513

Тема: 2-way домашни floorstander ОТ със SICA високоговорители

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Yotzov Покажи мнения
    Нищо подобно не ми причинява нишата.
    На мен даже ми харесва.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Това в дясно pb4000 ли е?

Това в дясно е инфрачервен радиатор

Ясно.Извинявай за отклонението.

Слав си разбира от работата. Слушал съм доста негови неща, дори и сега имам няколко негови компонента в системата.

А този скосен таван може да ти спестява доста проблеми в ниските честоти. Възможно е с малко обработка да получиш страхотен звук в това помещение. Любопитен съм какви са разстоянията между ОТ, както и между и тях и теб. От разни опити стигнах до заключението, че най-добре е да бъде равностранен триъгълник. При теб как е?
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Дайте да се придържаме към темата, че ще ни наказват!

Ти от 2-3 години си за наказание

Йоцов, издърпай ги 1.5 м напред?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Няма как да ги издърпам повече от сегашното им положение.Иначе съм съгласен,че темата е за Сиката не за моята система.
    Редактирано от Yotzov; 22 November 2019 в 22:58.

Няма как да ги издърпам повече от сегашното им положение.Иначе съм съгласен,че темата е за Сиката не за моята система.
    Не ги слушай!
    Нищо не дърпай, не се прави, както тях! Щом е добре, не пипай!
    И не им се обяснявай! Има да те гонят!!!
    Редактирано от Стефан Петров; 22 November 2019 в 23:10.

Няма как да ги издърпам повече ...
    Нямаш сили да ги вдигнеш ли? Извикай приятели!

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    Това в дясно е инфрачервен радиатор
    може ли модела ?

Прекалено мощен и много скъп!

Прекалено мощен за?
    Много скъп за ?
    Без свян можеш да довършиш изреченията.Защото за мен не е нито едно от двете.

Дойде и моят ред да седна на вълшебното столче в студио Балканджи при инж. Янев . Да слушам Сиката естествено . Наистина много впечатляващо преживяване , за което благодаря .Впечатленията по конкретно са : изненадваща динамика, прецизно отработени детайли , музикалност , широка честотна лента без забележки в тоналния баланс , холограмна стереокартина , доста точно времево позициониране на звуци с по-стръмна атака , дори и без FIR файла , изненадващо ниско слизаща с акуратно възпроизвеждане на целия бас спектър - допускам , че заслуга за това има доста мъдрото разполагане на ватата и оребряването . Слушахме класика , джаз , поп , рок , метъл и малко барокова музика . На повечето метъл парчета леко ми закрещяваше между 6-10кHz , но тъй като на различните парчета беше различно си давам сметка , че вероятно е от " пренасищане на ефира " за този тип музика в тази лента . Другото впечатляващо беше сравнението с именити студийни монитори като Lipinski и особено Dynaudio - ами субективно въпросните стоят поне едно ниво надолу под Сиката с критики като оцветен звук , влошена динамика , ушевадни честотни неравномерности и излишни отсвирвания , скопена честотна лента. По въпроса с ефекта от FIR файла с любезния домакин установихме известни различия . Според скромното ми мнение с фир сцената става още по-зрелищна , вокалите по-артикулирани и по-естествени , звуците със стръмна атака още по-добре позиционирани времево и като цяло звука става естествен ненатоварващ и изненадващ . Ниските обаче губят енергичност и добро времево позициониране . Правихме опит с порта - най-много ми хареса с наполовина запушен . Реших да направя и малка добавка на тема дифракции , а именно тънки(1см) дунапренени листове - доста звукопрозрачни , поставени върху оТ и подаващи се 2 см напред . Ефекта беше още по-добра резолюция и енергичност на най-високите .Мига на удара върху чинела , конгите , барабанчето и т.н. стана безапелационно ясен .Правихме опити и с ресемплера на foobar - като цяло ефекта , който винаги усещам при Upsampling - изчезване на едно едвамдоловимо напрежение от слушането.
    Драйвера слиза доволно ниско без ясни признаци на претоварване а определянето на слух на кросоверната честота на практика е невъзможно .
    Като цяло за проекта мога да кажа, че положението е фокус - мокус и колоните ги няма , насладете се на музиката . Поздравления , приятелю .
    Редактирано от Георги Диомов; 26 November 2019 в 21:50.
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Е, аз не успях да се доредя до фир-мир, но 24-ти идва!
    Само да си намеря флашките...

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Много добра интерпретация на това което става там! Ако по-често някой вместо 10 поста пишеше един такъв щеше да е супер!

Ако мога да попитам защото описвате добре, как описвате разликата между Сика и Липински? И според вас главно от Диаполитото ли се дължи(тука тайно се надявам да ми кажете да )? Отговорете само ако искате разбира се.

Предполагам е ясно, че питам Георги Диомов....
    Редактирано от Vankata_84; 26 November 2019 в 22:35.

Разликата между липински и сика определено е по-малка отколкото сика-динаудио , но като че ли липински малко са преиграли антидифракционните дунапрени около драйвера а и самия драйвер на сика е определено по-добре звучащ . Даполито има предимство в по-зле обработени помещения а студио Балканджи определено не е такова . Отделно ЗО обем предлага освен усещане за бързина , за съжаление и липса на фундамент . За достатъчно ниско слизане в това оформление си трябват голям говорител в голям обем и/или корекции с подигане на най-ниските СМСМ
    В приятелски форум като че ли е прието да се говори на "ти"
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

При краткото сравнение, когато бях в студиото, ми се стори, че Липински имат по-изразени високи среди (или там някъде). Фундамента на Сиките определено е по-стабилен.
    Чух Липински набързо и не мога да кажа дали имат повече детайл там, но някак имаха повече (или по изразен) звук в по-високочестотната област.
    Лично на мен донакъде допада такъв "по-жив" звук в по-високите честоти, но в същото време като че ли леко изморява при продължително слушане.
    В това отношение Сиките звучаха по-спокойно и по-благо за продължително слушане
    Редактирано от mkocev; 27 November 2019 в 15:49.

Е, това го казахме 101 пъти. Ако изобщо сиката има проблем или нещо явно чуваемо дори от шити - това са високите среди! Няма да цитирам херци, да не станем на кълбета

Иван Цанов djiv's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    38
    Здравейте колеги,

И аз да изкажа мнение.

Тонколоните на инж. Кирил Янев звучат убийствено! Слушах ги вече три пъти, като последният път беше достатъчно дълго... Имах възможността да слушам и другите ОТ в студиото. Определено Dynaudio отпадна от моя "тест", преди да е започнал още
    Споделям мнението на повечето от вас !
    Много ми харесаха темброво и тонално. Изстискан е максимума от конкретните драйвери. Чувствам дълбочина и прозрачност. Възпроизвеждането е точно по вкуса ми, особено с корекционния файл.
    Най важното - не изморява слуха. Предполагам, защото има ниски THD и кросоувъра е съобразен с това, сигурен съм

Незнам дали повечето съфорумци се замислят, но причината тези ОТ да звучат толкова добре е такава, че всичко е изпълнено изключително професионално и както се вижда от измерванията, високоговорителите са абсолютно сфазирани (без компромисно)
    Има доста ОТ с много скъпи и даже изключително МНОГО скъпи компоненти, които са фазово омазани и производителите крият ФЧХ. Публикуват само АЧХ и всичко изглежда перфектно, но всъщност има голяма драма в кросоувъра... Когато ги премериш от няколко различни позиции на микрофона, можеш да се уплашиш. По оста и при определено позициониране звучат добре, сцената е добра, но като мръднеш малко и се губи фокуса. Тук не е така !

Големи лукуми се разтягат тука в темата и човек направо се губи....ама това си е нормално в тоз форум и благодарение на това съществува. Жалко че в Pro Audio раздела няма никакво раздвижване.

Поздрави,

Иван
    Иван Цанов

0888 60 10 40

Членува от
    May 2011
    Възраст
    40
    Ето как изглежда последния "ъпгрейд" , за който Янев писа преди известно време. Заради тясната диаграма на насоченост по вертикала, добавената кутия има възможност да се накланя в зависимост от позицията на слушане. А как звукнаха само...!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Цитат Публикувано от yanaki Покажи мнения
    А как звукнаха само...!
    Е, ти ще кажеш.
    Как чуваш промяната, ако може малко подробности според твоето субективно усещане.

Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 10 16 17 18 19 20 21 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени