Страница 5 от 17 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... ПоследнаПоследна
Резултати 101 до 125 от 403

Тема: 2-way домашни floorstander ОТ със SICA високоговорители

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    В записите на ац/дц под 40 Hz има ли някой?
    Май не.Ходих преди нова година в технополис да чуя прословутите atc - scm40.Служителят не беше много отзивчив ,но все пак ги пусна.започна с някъкви джазове.аз му отвърнах че там нещата са ясни,помолих го да пусне метъл.А той ми пуска acdc.В Интерес на истината колоните свиреха доста добре всякаква музика.А продавача се изцепи нормално за колони от 8 бона.Слушал съм и за 80,които не бяха кой знае какво.
    loudspeakers caprihorn,sica two way floorstanders, amp and preamp rotel rb971,rotel rsrp-960ax,mission cyrus two ,cd denon dcd-810

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    May 2012
    Все повече хора ме питат за цена....
    Ето една разбивка колко струват компонентите (като за фурнир и филтри не знам как да сложа цена, там таван няма):
    Брой Ед. Цена Общо Източник на цената
    1 Sica 8H2CP НЧ говорител 2 180лв 360лв https://www.bsacoustic.com/woofers/8h2cp/
    2 LP110.28/380TW ВЧ говорител 2 104лв 208лв http://exproject-bg.com/index.php?id=987
    3 МДФ 2 89лв 178лв https://rosi.bg/naturalen-mdf-372.html
    4 Фурнир има много варианти 2 0лв 0лв
    5 Филтри зависи от компонентите 2 0лв 0лв
    6 Чертеж и DSP корекционен файл - безплатно 0лв 0лв
    7 Труд все пак e DIY DIY DIY 0лв 0лв
    8 Черпене на инж. Янев - поне 3 бири на маса 6лв 6лв
    752лв

Мисля, че говорителите могат да се намерят и по-ефтино. Аз маниашки закупих по 20 броя за да избера паснати двойки за ОТ, които правя. И си заслужава - резултата от подбор на еднакви говорители по чифтове е чуваем.
    Ако не съм объркал сметките някъде ми се струва, че е повече от прилично за DIY проект, което беше и целта ми.
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Това с бирите е много хлъзгаво.

Да, в Русе хубавите бири са по 5 кинта, но аз мога да го почерпя и без да ми е правил тонколони-монколони...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Да, в Русе хубавите бири са по 5 кинта, но аз мога да го почерпя и без да ми е правил тонколони-монколони...
    Приемам!
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Днес имах възможността да ги чуя. Тонколоните звучат много балансирано и приятно, определено ако имате възможност идете да ги преслушате (заслужава си),за да сдобиете по-добра представа. Домакинът е много гостоприемен и може да научите доста неща от него.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от cvetoslav Покажи мнения
    Днес имах възможността да ги чуя. Тонколоните звучат много балансирано и приятно, определено ако имате възможност идете да ги преслушате (заслужава си),за да сдобиете по-добра представа. Домакинът е много гостоприемен и може да научите доста неща от него.
    Да така е има какво да научиш от Кирил Янев и колегите му.
    loudspeakers caprihorn,sica two way floorstanders, amp and preamp rotel rb971,rotel rsrp-960ax,mission cyrus two ,cd denon dcd-810

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Имам едно питане към автора:намислил съм при моята реализация да сложа кожа на предния панел и леко да одебеля страниците с 8мм и да ги заобля с фрезата.Дали ще окаже влияние на ачх-то,което ще иска донастройване на кросовъра?

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от slayer_8619 Покажи мнения
    Имам едно питане към автора:намислил съм при моята реализация да сложа кожа на предния панел и леко да одебеля страниците с 8мм и да ги заобля с фрезата.Дали ще окаже влияние на ачх-то,което ще иска донастройване на кросовъра?
    Одобрявам всякакви такива идеи - нали затова са DIY! Ще окаже влияние на ачх-то, но дали ще иска донастройване - ще разберем. Ако иска - ще донастроим заедно!

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    52
    Вчера и аз бях на прослушването, рядко си позволявам да давам мнение, но бях много приятно впечатлен, първо от гостоприемството на Кирил, и след това от чутото. Много балансиран звук в честотно отношение, без изпъкване на нискочестотната секция, с приятни среди, и брилянтни високи, голяма сцена и много добър фокус. Няма предпочитание за различните стилове музика, което ги прави перфектни за домашна ситема, поне за мен защото слушам всичко. На сравнителния тест със Lipinski се открои малко повече присъствие на среди в полза на Lipinski. Със сигурност мога да твърдя че звука е ненатоварващ и могат да се слущат с часове и на по високи нива. Проекта си заслужава да бъде повторен.

Матъл, слага се велур!

"И аз бях в аркадия"

Да, и аз бях там и слушах.
    Нещо повече, ще съм един от малкото, които ще са успели да направят сравнение между звука в студиото и звука в обикновено помещение.

Имам много какво да споделя с вас. Ще се опитам до края на днешния ден да го сторя.

Преди това, да побързам да подхвърля идея на колегата, който каза, че почва да ги прави. Тъй като на мен тази височина ми идва много голяма (главата ми е на 80-90см от земята. Предполагам, че и на него ще му е високо), може или да смъкне колкото му е нужно двата говорителя, или да им смени местата. Другият вариант (и според мен също много привлекателен) е Киро да сметне същия обем, но да разчертае друга кутия - по-ниска и по-дълбока, за да могат по-нисичките като мен да са в оста за слушане. А заоблените ръбове само ще подобрят, няма да навредят. За кожата - не знам, но Буки със сигурност е прав. С велур ще е по-добре от кожа

поздрави и до после
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Преди два-три дена с един приятел бяхме в студиото на Кирил Янев и направихме бързо прослушване. И трите чифта ОТ бяха разположени в полукръг, като въпросните бяха най-крайни, на 3 метра едно от друго и на 3м от слушателското място. Другите два чифта бяха динаудио и липински. Източникът е RME profi дак и различни усилватели. За сиката беше определено едно ротелче десетки, или стотици пъти по-евтино от брайстъна, който хранеше динаудиото.

Слушахме много парчета, но по минутка-две, защото нямахме много време. Класика с голям оркестър, барокова, камерна, соло пиано, полифонични гласове, джаз (предимно стандартно трио) и почти всичко акустичен. В края на сесията чухме и парчето на металика уан.

След сесията и двамата с приятеля ми бяхме на едно мнение, че никога никъде не сме чували по-добър звук. Аз може да съм отскоро в аудиото, но той е към 50те и цял живот е търсил добрия звук. Но и двамата бяхме наясно, че огромна част от магията на тези ОТ се дължи на помещението, в което ги чухме. Каква част, обаче тепърва предстои да разбера.

В студиото нямаше жанр, в който ОТ да се представят по-добре или по-зле. Звукът беше идеално балансиран в целия честотен спектър, с усещане за мощ и лекота, прозрачност и детайл. За първи път отделните инструменти в големия оркестър се очертаваха в полукръг на сцената пред нас. Никаква умора, въпреки високите нива. Дори нарочно си пуснах един SPL метър и установих, че слушаме средно с 10дб по-силно отколкото съм си позволявам аз у дома. Усилвахме, намаляхме, все звучаха добре. Позволихме си да сравним колоните с останалите и според мен (а и не само) динаудиото имаха леко фуниевиден звук. Липински бяха доста добре във вокалната музика, но в останалата сякаш леко отстъпваха.

Трудно ми е да пиша за звука, който чухме. Музиката е емоция и ако съм впечатлен от нещо, не мога да не говоря за него емоционално.

По-важното е, че сега имам възможността да сравня звука на ОТ в студиото, със звука им в обикновено помещение. Кирил имаше добрината да ми ги даде да ги чуя у дома. Днес е първият ден, в който слушам с внимание. Първото впечатление е, че в къщи за класическа музика звукът е по-малко остър от този, с който съм свикнал. Отдавам го на това, че нямам нищо на стените при първите отражения. За джаз обаче звучат великолепно. Никаква агресия, много детайл, басът много стегнат и бърз. Истинско удоволствие да се слушат. Предполагам, че с по-енергична музика, ще са още по-добре. Утре ще пробвам, че сега жена ми се върна от работа.

следва продължение, ако има въпроси - питайте
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Аз съм слушал мои ОТ в студиото на Балканджи и останах много доволен от звука им. Е, Липински звучаха по-добре - нямам какво да се лъжем. Знаех си, че помещението има голямо значение и още веднъж се убедих. Колкото по-добре осъзнаем това толкова по-малко грешни пари ще похарчим за прехвалени марки.

Някой ден сигурно ще чуя петото или шестото издание на колоните от заглавието.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Да, и аз бях там и слушах.
    Нещо повече, ще съм един от малкото, които ще са успели да направят сравнение между звука в студиото и звука в обикновено помещение.

Имам много какво да споделя с вас. Ще се опитам до края на днешния ден да го сторя.

Преди това, да побързам да подхвърля идея на колегата, който каза, че почва да ги прави. Тъй като на мен тази височина ми идва много голяма (главата ми е на 80-90см от земята. Предполагам, че и на него ще му е високо), може или да смъкне колкото му е нужно двата говорителя, или да им смени местата. Другият вариант (и според мен също много привлекателен) е Киро да сметне същия обем, но да разчертае друга кутия - по-ниска и по-дълбока, за да могат по-нисичките като мен да са в оста за слушане. А заоблените ръбове само ще подобрят, няма да навредят. За кожата - не знам, но Буки със сигурност е прав. С велур ще е по-добре от кожа

поздрави и до после
    Малко късно материала е вече разкроен и ме чака да започвам да лепя.Мога и сам да ги преоразмеря,но вече е малко късно.Не мисля че ще ми бъдат високи.Преди капритата слушах хорни с фулрейдж,центъра на който бече 102см от пода.

Не си прав, но ръгай!

Някой пипанчев пак се е изявил...

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Не си прав, но ръгай!
    Какво имаш на предвид?Ще ги направя така както ги чух в студиото.

Имам предвид двата ми линка. Такива картинки има много. Това е най-лесния начин за промяна без промяна.

Обсъди и с инж. Янев!

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Имам предвид двата ми линка. Такива картинки има много. Това е най-лесния начин за промяна без промяна.

Обсъди и с инж. Янев!
    ok

Членува от
    May 2012
    Осъзнах, че днес, 4-03 е почивен ден, което ми се струва, че е добър знак който не е чул още тези ОТ да заповяда.
    Мисля 17:00 е добър час?
    Който ще идва да го заяви на 0888 39 3 две 78 Кирил

Най-после и аз успях да чуя въпросните ОТ.
    В предишните постове, други които са ги чули са описали добре за какво става въпрос.

Звука е просто чудесен. Нищо не се натрапва и нищо не му липсва.
    Всичко се чува, от примляскването на устните, до наместването на столове и стойки за микрофони на сцената преди да почне музиката.
    В същото време са просто чудесни за тежка музика
    Нямам кой знае какъв слушателски опит, но ми се е случвало на скъпи маркови ОТ да се чудя "абе това така ли трябва да звучи ...".
    Тук не ми направи впечатление да има някакъв "акцент" добавен от ОТ (ясно, че помещението е супер за слушане), който да се натрапва и в един момент да започне да дразни (поне при така се получава).
    Според мен това е едно от нещата, които ги прави подходящи за продължително слушане без да изморяват.

С DSP корекцията определено звучат по-стегнато (и в ниските) и фокусирано, но и без нея звука е чудесен.

Когато е налице помещението, най-вероятно ще си направя един чифт, като добавката от мен, ще бъдат шпайкове, "саундкери" или просто стопорни винтове
    Според мен, това ще повияе добре на ниските честоти.

Благодаря на Кирил за приятно изкарания вчерашен късен следобед

Здравейте!
    И аз имах щастието да чуя тонколоните на Кирил Янев. На първи март бях в студиото на Балканджи.
    И както пишат съфорумците преди мен в темата-искам да ги слушам пак, и още, и още…
    Не бих се впускал в детайли, но все пак ще изкажа мнението си на лаик.
    Освен тестовите колони, в студиото /както много от вас знаят/ „живеят“ чифт Липински L707, които освен за работа, са там, за да „калибрират“ слуховият апарат на такива като мен, за да не губим вярната посока. В същия ден, в „състезанието“ се включиха и чифт Vandersteen Model2.
    Представянето на трите модела тела, според мен, изглежда така :

1. Липински – неутрални, стерилни, детайлни, но скучни. Не предават в достатъчна степен емоционалния заряд на музикалното произведение. Което, за мен, е разбираемо, предвид предназначението на тези колони.
    2. Колоните на Кирил - …внимателно подбирам думите – прозрачни. Прозрачни, защото, като застанеш на точката за слушане и затвориш очи, „ще видиш оркестъра, изпълнителите, инструментите“. Детайлен звук, жив, динамичен, емоционален. Страхотно присъствие в нискочестотния спектър.
    3. Vandersteen Model2 – умерени, скромни, сякаш уморени. Тези тела са с много интересен дизайн. За мен те звучат ретро. Въпреки това, звукът е детайлен, мек и топъл, уютен.

В заключение – представях си, че като отида към 10:30 в студиото, до към 13:00 ще съм чул/видял достатъчно. Да, ама едва успях да си тръгна към 16:30, не усетих кога изтече времето. Голям кеф!

Малко по-нагоре писах отзиви, след което реших да повторя проекта.Почти съм готов с сглобяването на двете тонколони,следва финиш,филтри и закупуването на говорителите.Благодарност на инж.Кирил Янев!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    След това трябва да приведеш помещението в акустична форма.

Страница 5 от 17 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени