Резултати 1 до 25 от 25

Тема: Усилвател с 6н8с и 6п6с

Усилвател с 6н8с и 6п6с

Преди време се сдобих с усилвател правен по тази схема http://fedor81.blogspot.bg/2011/11/69-66.html -втората
    Изходните бяха от телевизор пирин, които подмених с тези https://www.tme.eu/bg/details/tgl5_0...ndel/tgl-5001/ средите и високите са много добре, но бас почти няма, все едно слушам на трилентова колана и съм откачил басовия говорител. Колоните са хорни с модвани 10 гдш, имам лампова естония и на същите баса е мн.добре, но на този просто липсва.Днес подмених единия исходен с ТВЗ-1-9 и баса дойде по-добре.
    Та дали схемата не сработва с въпросните изходни?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Колко ома са тези 10ГДШ?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Не сработва добре. Доказал си го на практика, а и от сметките се вижда.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Колко ома са тези 10ГДШ?
    8 ома

Може ли да се напраши нещо с тези изходни по тази схема? От към високи и среди са добре.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Избери кое да е константно - трансформаторите или схемата.
    Трансформаторът ти е 5W, 5kOhm приведено съпротивление и 8 Оhm товар. Търси схема за него. Или го продай.
    Редактирано от L.K.; 29 August 2018 в 11:29.

Сега кажи доколко си спазил стойностите?
    Дай схема ако има промени?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Предпочитам да намеря изходни за тази схема , а с тези изходни да реализирам някоя та да видя кое да остане и кое не. Иначе нищо не е променяно по схемата, имаше някои елементи, които не бяха поставени. Опитах с подмяна на някои кондензатори с МБГП- но разликата е минимална.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    49
    Така като гледам, трафетата на кадрото са намотани, с вторичката отгоре ... какви ниски чакаш ???
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Цитат Публикувано от vesko29 Покажи мнения
    ...Иначе нищо не е променяно по схемата, имаше някои елементи, които не бяха поставени. ...
    Това пък какво значи?
    Ще уточниш ли какво точно си направил или...

Ами неполярните катодни кондензатори не бяха поставени, после аз ги сложих, прехвърлящия го замених с МБГО, иначе в момента усилвателя е изпълнен по схемата към която съм дал линк.

Ами неполярните катодни кондензатори не бяха поставени...
    Жестоко!
    А полярните?

ОК
    Сега провери стойностите на всички кондери и резистори! Надписите и с уреда!
    Всички грешим понякога.

Как е тока в измерените две вериги?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Твоята оригинална схема е сметната за трансформатор ТВ3 1-9 с коеф. на трансформация 37.1 и импеданс на товара 4 ома.
    Трансформаторът INDEL TGL 5/001 е с коеф. на трансформация 27.3 и го използваш с товар 8 ома.
    Според сметките за товар 8 ома ти е необходимо преводно отношение 28, така че инделският траф трабва да стане. Търси причината другаде.

Честно казано не виждам в тази схема къде се налага да се слага кондензатор МБГП. Авторът е дал достатъчно информация за стойността на елементите и режимите на лампите. От теб се иска да ги спазваш. След като подкараш схемата с оригиналните стойности можеш да си правиш експерименти с подмяна на елементи. Не бих ти го препоръчал, особено ако не си съвсем наясно с работата на ламповите усилватели.

единия канал е със спазени елементи, а в другия съм променил някои,(но не като стойности) за да видя дали ще има разлика. Просто липсва бас

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Источникът ти какъв е? Да не е от него?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    единия канал е със спазени елементи, а в другия съм променил някои,(но не като стойности) за да видя дали ще има разлика. Просто липсва бас
    Не само стойностите на елементите, а и режимите на лампите. Аноден ток, анодно напрежение, решетъчно преднапрежение на всяка от лампите.

Мерил съм ги, на 8 краче качва до17в, източника е айва xc9000,

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ...
    Сега провери стойностите на всички кондери и резистори! Надписите и с уреда!

Как е тока в измерените две вериги?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52

Не само стойностите на елементите, а и режимите на лампите. Аноден ток, анодно напрежение, решетъчно преднапрежение на всяка от лампите.
    Към тях добавям и стойността на двете захранващи напрежения.

Ок. Ще ги видя и щом мога ще пиша.

Въпросния усилвател съм го правил аз преди години и тогава колегата го взе от мен готов. За изходни трансформатори бях сложил трафове от Вертикално Отклонение кинескопни от ТВ Пирин, за да може да се ползва евентуално и с 6п3с и с EL34 при евентуална корекция на катодните съпротивления.

Тоя проект съм го повтарял 4-5 пъти.

Режимите на лампите(мачнат чифт крайни и подбран двоен триод в преда с еднакво усилване на 2 те секции) са спазени както са в руския проект за 6п6с и после съм го проверил с осцилоскоп и генератор за кривоч клип и тн.

С тези ВО трафове свиреше с доволно/нормално количество бас. Колегата ми каза, че иска по-хубави среди и високи и естествено, от секционирани трафове като тия Индел-и може да се очаква такъв ефект, който е и получил.

Липсата на бас, която описва по-скоро бих казал, че е психо-акустично явление заради наличието на повече среда и високи в момента, но не съм го чувал лично.

Прехвърлящите кондензатори бях сложил оригинална Wima от комет, замяната и с МБГО в случая едва ли ще постигне много.

Замяната на трафовете си я направи сам понеже не бях в БГ, спазил е посоката на намотките мисля, поне му казах каква е...

Колега, пишете ми на ЛС да се разберем нещо, да мина да го чуя.
    Редактирано от pichaga933; 30 August 2018 в 04:01.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Под оригиналната статия Фьодор е написал толкова много, че на практика е отговорил на всички възможни въпроси. Не е зле да се прочете.

Днес се сетих, че имам едни EL34, та ги сложих без да променям нищо по схемата- просто ей така за да видя как ще са изходните с тя и определено свирят много по-добре.

То като смениш една лампа с друга е хубаво да премериш, съобщиш и ако се налага да коригираш режимите. Иначе става една тя... неизвестна.

Така е , ама като ги смених единия канал поспря да свири, лампата почервеня. Първо мислех, че е от прехвърлящия, но се оказа полярния. Та на 8-ма дава 22в а на 3-та 360в.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени