Резултати 1 до 5 от 5

Тема: Препоръчайте ми чип на еднополярно захранване

Препоръчайте ми чип на еднополярно захранване

Трябва ми TDA чип-усилвател, който да е на еднополярно захранване или да може да работи на такова без дерт, да издържа също на 24V.
    Ще се правят две по две мостови стъпала с еднополярно 24V захранване.
    Може да е . Но задължително трябва да е на 24V и да е с еднополярно захранване. TDA2050 или тем подобните не ме оправят по никакъв начин защото праговото им напрежение е 25V, което е много близко до 24.8 което дава импулсното.
    Акъли, че импулсно захранване не става за аудио, не ща. В случея имам излишно такова, мощно, с активно PFC, работело е при 8А постоянни на 24V верига, на 12V не знам колко ще изкара, но там товара е бил към 1.5 - 2А. Ще го подсиля с 20000uF допълнителна филтрация на изхода и смяна на 150uF кондензатора в горещата част с 470uF 450V.
    Гледах някакви техни чипове, предназначени именно за кола - не ме устройстват, понеже максималното им го дават 18V, направени са за 12/14.4V. Разни чипове за камионни радиа, усилватели ли не знам какво, не ме устройстват, заради вградена схематика, целяща да избегне разделителния кондензатор, като подават през стъпало толкова напрежение, колкото е половината рамо на "минусовия" извод /HVcc/ към говорителите. 7576B видях да е такъв и мисля че още един, не ме устройват. Искам да се прави мост. Или аз да го направя, или вътре да са мост.
    Мярнах разни клас D чипове на 24 еднополярно, клас D обаче аз не ща и не искам да чуя, поне специално тук, за това приложение и това което искам аз.
    Давайте, Вие сте.
    Всичките по-известни чипове ги проверих, тършувах, нищо за моята цел не видях и не намерих, а искам да си начеша една краста с излишни части.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от NaskoP Покажи мнения
    Трябва ми TDA чип-усилвател, който да е на еднополярно захранване или да може да работи на такова без дерт, да издържа също на 24V...
    ...TDA2050 или тем подобните не ме оправят по никакъв начин защото праговото им напрежение е 25V, което е много близко до 24.8 което дава импулсното...
    При еднополярно захранване, въпросният чип издържа до 50В.

Good to say, не го бях прочел много добре datasheet-а. Мислех че е само за еднополярно. Хубаво е, ама ми се ще сега, ако има някакъв вариант, да са двуканални чиповете, пак със същите изисквания, както по-горе.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от NaskoP Покажи мнения
    Акъли, че импулсно захранване не става за аудио, не ща.
    ...
    Давайте, Вие сте.
    Доста стесняваш кръга на заподозрените.

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    37
    За какъв импеданс на тонколоните го мислиш това?
    TDA20xx при мостово могат само от 8 ома нагоре, без външни транзистори.
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
    Мои записи на български групи: Youtube

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени