Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 38 от 38

Тема: Как мога да екранирам трансформатор ?

Интересно, Днес като го пробвах, още при пускането беше тишина и ме учуди, нямаше проблем, свиреше си. Но нещо по схемата не разбрах защо изхода е развързан през 470uF кондензатор и нещо не ми хареса това. Махнах го и излезна 3,5V право още при включване без нищо пуснато, с потенциометри на минимум. Дори усилен потенциометър, пак е 3.5. Не знам откъде идва, като съм му сложил 1uF разделителен ?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Трябваше да получиш на изхода, без електролит, половината от захранващото напрежение.
    Редактирано от Goro; 16 August 2018 в 11:49.
    五郎

Платката на грамофона е точно по типовата схема на производителя. Има само малка разлика в стойносттите на вх. вериги спрямо типовото връзване. Погледни и тази схема за ориентир.

Вероятно схемата която е дал Милен Петров е схемата на крайното стъпало. От нея се вижда че чипа е за еднополярно захранване. Тези схеми са така конструирани че да изкарват в изхода си постоянна съставна равна на половината захранване. За това е включен към говорителя голям разделителен кондензатор. Дори да не ти харесва, схема не може да функционира без него.
    五郎

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Темата отива в Първи стъпки. Наско, не е зле да прочетеш няколко раздела от форума. Ще спестиш време, въпроси и пушеци.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Препоръчвам тази книжка - дава отговори на много въпроси, на достъпен език:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Хора !
    Искам да изкажа едно огромно извинение към Вас ! От три дена спя по 3 часа на денонощие и просто съм изпушил нацяло. Забравих че става дума за еднополярно, гледах с половин око пак схемата, нищо не видях, бях забравил кое как беше, харесах си разделителният кондензатор като го гледах на платката, счетнах го за излишен и го махнах
    Иначе ми е ясно еднополярният усилвател, конструктивните му особености и принципа му на действие ! Или поне горе-долу. Но просто съм изпушляк нацяло и не мога да мисля.
    Съгласен съм напълно, относно преместването на темата в този раздел.
    Надявам се, ако имам още въпроси по тази тема, но по-добре конструирани и ги изложа, да получа отново помощ.
    Благодаря ви !

Я тогава, докато си в това състояние, изхвърли тази пръчка-плочкоубиец (vinyl killer)
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Здравейте.
    Оправих си вересиите върнах си 470uF кондензатора.
    Обаче действително забелязвам, че повечето от белята, я прави трафът, според мене. Свързах го към 12V импулсно на "Нинтендо" и ядове нямам сега никакви. И със спрян сигнал, и с висящ вход дори. Преди малко доближа ли трафа и почва да брумти.
    За потенциометрите ще се оправя. Мисля изобщо да не ги сменям. Този за "волуме" няма да се върти повече от средата или 3/5 може, то май там някъде почва вече да криви. По логаритмичната му крива няма да е проблем чак толкова да го въртя просто до 1/2. А онзи другия, просто е завъртян на другия край, да дава 1м.ом съпротивление спрямо маса и онзи кондензатор. Така не пречи кой-знае колко
    Засега още няма кутия, наметнах го върху "нещо", само да седи. Но ще изработя или май ще бъде компютърни колонки, ще реша.
    12.3 дава адаптера, а иначе с трафът върху големия кондензатор имаше към 10.6 по спомен волта. Но не вярвам да стане нещо, защото издържа - при "силно" слушане, радиаторчето /на което между другото му смених термопаста/ се затопля леко, но не фатално или пък да пари. Да не ми се изсмеете нещо, ама имам чувството, че даже и г/д прилично свири
    Ето едно видео на цялото нещо, щото много държахте да го фотографирам
    Съжалявам, сега забелязвам - телефона ми нещо много лошо е записал аудиото, в микрофона му най-вероятно има влага.

Пак повтарям, още нищо не е спретнато и сглобено.
    Редактирано от NaskoP; 19 August 2018 в 19:22.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Махай импулсното и си спретни свястно захранване с траф! Импулсните не са за аудио!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Това не е за силно слушане!

А трафа почни да го въртиш докато свири, внимателно!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Цитат Публикувано от NaskoP Покажи мнения
    Изкормих чарковете на грамофон Unitra WG 414, т.е. трафче плюс платката "стъпалце". Е, свързах го "на жицата", в контакта през 60 вата лампа, свирна. Тогава трафа беше далече. Чуваше се едвам доловимо 50 херцово бръмчене от говорителя. Свири си добре нещото, няма проблеми. Не много силно, ама не мене не ми и трябва за проекта. Както и да е, това е друга тема.
    Но има друг проблем. Където и да го вкарам, доближа ли малко трафчето и се почва да се чува едно бръмчене, ужасно. Пробвах, замасявах входа още от платката - изобщо не дава влияние и не е от него. Отдалеча ли трафа - намалява брума. Приближа ли го - увеличава се. Въртях го на 45 градуса, няма ефект. Още не съм закрепил нищо ! Увих платчицата с алуминиево фолио, имаше ефект, намаля малко, но още е ясно чуваемо, особено ако е по-тихо, а не искам така. Искам да го свържа към тонколана, да бъде свързана към PC постоянно, да бъде включена, дори когато заспивам. А не да ми бръмка на главата. В тихото дразни и то много.
    Гледам, на всеки усилвател/уредба, субуфер, каквото и да е, която разглобявам, че трафовете им отгоре са с една тенекия, която отгоре-му има цвят, биещ на жълто. Това е екранировката, предполагам ?
    От какъв материал е направено това нещо и как мога аз да си го изработя/купя ? И какво вие може да ми препоръчате ? Как да се справя с проблема си или какъв материал може да се използва за тая работа и ще е ефективно ?
    Тенекия ако поставя между двете неща, платка и траф и направя виртуална маса / защото е еднополярно захранването/ която да я свържа към тази тенекия, ще има ли ефект ?
    Трафченцето на Унитрата е много малко, миниатюрно, гол магнитопровод, по ламели буквално, но някъде на 5 см. да седи от ръба на платката и се чува осезаемо бръмчене.
    От какъв материал са направени екранировките на трафовете в купешката техника или поне в говорителите и мога ли да направя нещо подобно ?
    Трафовете на усилвателите на Електроакустика се екранираха с медна шина.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Това не е магнитно екраниране.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си