Резултати 1 до 14 от 14

Тема: Thorens TD145MkII - Ortofon F15e MkII - няколко въпроса

Thorens TD145MkII - Ortofon F15e MkII - няколко въпроса

Здравейте,

Някой има ли наблюдения върху звука на дозата от заглавието?
    Дойде монтирана на Thorens- а, който купих наскоро, и с оглед на сравнително високата еластичност -25 µm/mN и лекото
    рамо на този модел грамофон реших да оставя нещата така.
    Иглата е оригиналната и в добро състояние и дотук всичко е чудесно.
    Обаче - след всякакви варианти на височина на рамото, различни натоварвания, протрактори Baerwald, Stevenson и каквото
    още се сетих да пробвам, не мога си намеря звука.

Та мисълта ми е : Ако този Ортофон си свири по принцип с много детайлни и аналитични високи,сравнително дръпнати назад среди и вокали,
    и дълбоки, но не особено оформени ниски честоти, да не се мъча повече, а да се огледам за нещо друго.

Въпросите:

-Какво евентуално пропускам по настройките, което би обяснило този тип звучене?
    -Възможни варианти за high compliance доза за рамо с ефективна маса 7,5г, за закупуването на които няма да се наложи да продавам бъбрека си.
    -Откъде в България могат да се намерят болтове за монтаж на доза за Thorens ? Оказаха се с различен диаметър, рамото има много специфичен шел и не могат да се ползват стандартни.
    В Ebay се продават, но ще се чака. Ще ми се да пробвам дозата от стария си грамофон на този, но болтовете от ортофона не пасват по дължина.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Хубав уикенд на всички.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от Чемодан Покажи мнения
    Та мисълта ми е : Ако този Ортофон си свири по принцип с много детайлни и аналитични високи,сравнително дръпнати назад среди и вокали,
    и дълбоки, но не особено оформени ниски честоти, да не се мъча повече, а да се огледам за нещо друго.
    С каква RIAA корекция я пробваш, сравнявал ли си я с различни и ако да, с какви?

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

С вградената на Kenwood Ka-6100.
    С дискретни елементи, рекапната преди няколко години. Добре звучаща RIAA е.
    Това ми е 4тият грамофон и не знам коя поредна доза - всичките съм слушал на нея без забележки.
    Сравнявал съм я с няколко външни - не помня модели - Cambridge Audio беше едната,
    както и с вградените на всички усилватели минавали през нас.
    Ако става дума за наистина висок клас RIAA - не съм.

Сега виждам че не съм разбрал въпроса.
    Не, не съм пробвал дозата с друга RIAA. Може да се уреди.Има ли шанс да не се разбират с настоящата RIAA?
    Както и да е, според мен кучето е заровено другаде.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Ако се търси обективната истина трябва да се мине през мерене с тестова плоча. Дотогава може чрез промени да налучкваш звука докато намериш добрата за теб комбинация. Прослушай няколко фонокоректора. Може пък някой да те грабне и да останеш доволен без значение колко е линейна системата.

Ако става дума за наистина висок клас RIAA - не съм.
    Според мен трябва да намериш поне за проба външна читава лампова риаа, за да може да сравняваш реално различни дози С вградени имитации в усилватели това няма как да стане според мен, де Гледам си от София, тук има доста хора с такива, не вярвам да ти откажат прослушване!
    Поздрави!!
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Ако се търси обективната истина трябва да се мине през мерене с тестова плоча.
    +1
    Редактирано от kygar; 3 August 2018 в 16:59.

Стивън Кинг

Тестовата плоча е наистина много добра идея - ще го направя.
    Ще пробвам да чуя дозата и с други (читави) фонкоректори, но не искам да лимитирам възможните причини
    на проблема само до качеството на RIAA та.
    Ако някой може да даде съвет за актуални high compliance дози ще бъда благодарен - сещам се само за Ortofon OM20 (и нагоре, но стават скъпи за мен).

Тестовата плоча е наистина много добра идея - ще го направя.
    Ще пробвам да чуя дозата и с други (читави) фонкоректори, но не искам да лимитирам възможните причини
    на проблема само до качеството на RIAA та.
    Естествено, едното не изключва другото, свързани са! Оттам се почва и следва: рамо, шаси, платер , двигател и т.н......много скъпо удоволствие става и само за тези, които могат да си го позволят

Стивън Кинг

Много важно е, независимо на какъв коректор да си поиграеш с товарния капацитет на дозата. Мога да ти кажа, че често ортофони с по-нисък товарен капацитет (100pF + кабел) звучат със слабо изразени среди. Когато ги натовариш с по-голям капацитет (320pF + кабел) средите изпъкват много приятно според моя вкус. Разбира се не очаквам баса да се промени от това нещо. Та пробвай.

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    Винаги ми е било чудно защо хората подценяват интерконекта между дозата и РИААта. Всеки пита как звучи дадена доза, но не дава пояснения с какво и как точно е свързана. Например метър кабел от що годе добрия KHS-201A е с капацитет около 75пФ. С една и съща доза и с превъзходно 'свиреща' РИАА нещата бяха супер докато не увеличих дължината на 2 метра вместо традиционния метър. След промяна на дължината на интерконетка звученето на дозата фрапиращо се промени (и има защо - за лошо по моя вкус). Индуктивността на последната е 650mH а входния капацитет на RIAA корекцията е 100pF. При други комбинации с различни RIAA коректори и с различни кабели е съвсем възможно звученето да е добро и на 3тия метър кабел. За мен как звучи дадена доза е съвкупност от много фактори - товарен входен импеданс (традиционните 47к не винаги са добри), входен капацитет (сумарен на интерконекта + поставения на входа на RIAA корекцията), индуктивността на самата доза и ред други механични фактори, които за всеки грамофон, шаси или окачване са различни.
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox А700/A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    честно казано, аз винаги съм мислел, че при тези ниски нива на сигнал от дозата свързващия кабел трябва да е с минималната възможна дължина. та увеличението дължината на свързващия кабел от 1м. на 2м. за мен е меко казано учудващо
    увеличението на товарния капацитет може да стане по друг (по-смислен) начин

Чемодан наистина е добра идея да сложиш твоя позната и харесвана на слух доза на новата си придобивка и да видиш в каква посока да дълбаеш
    Редактирано от apm; 4 August 2018 в 10:06.

Тази доза не впечатлява със звук, но до 200-300 няма да намериш нещо по-добро. За 500лв има Градо голд престиж, може и да пробваш Ортофон 2м бронз, прилични са за парите си.
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    та увеличението дължината на свързващия кабел от 1м. на 2м. за мен е меко казано учудващо
    увеличението на товарния капацитет може да стане по друг (по-смислен) начин
    Първоначалния замисъл бе да отделя максимално грамофона от близкия интегриран усилвател, където е и вградената RIAA. Трансформатора му определено излъчва. 2 метра с оглед на скритото прекарване на кабела, че да стане и естетически добре. Вградените капацитети мога да ги сменя с подходящи - в случая да поставя накакъв около 10-22пФ.
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox А700/A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

пенсионер от кариерата PinkPanther's Avatar
    Членува от
    Mar 2015
    Възраст
    71
    Аз използвам коаксиален кабел RG-62 - дебел колкото известния RG-59, но с капацитет 43 пФ на метър.
    Поляците го предлагат.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени