Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Модване на Samson Servo 260

okito's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    27

Модване на Samson Servo 260

Здравейте, колеги !
    Имам това стъпалце и го ползвам със Dynaudio BM5.
    Тези дни събрах Xmos на Жоро с плеър Sony CDP-590, като на Сонито му смених кондензаторите в захранването с Fine Gold, опампа след даковете смених с OPA2134, и премахнах mute веригата. Добавих и кондензатори K73-11 от изхода на опампа директно към чинчовете. Имам още много идеи за дака, но лека полека, че времето не стига. Оптики и т.н. от плеъра съм ги свалил. Излишните интеграли, транзисторчета и кондензаторчета също.
    Тук е схемата на стъпалото:
    http://sportsbil.com/other/SAMSON%20...0550%20SCH.pdf
    В момента след дака влизам директно във входния потенциометър на усилвателя. Имам галетен потенциометър, който ще ползвам или ще купя някой читав ALPS в бъдеще.
    Идеята ми е да премахна всичко от усилвателя, което би повлияло лошо на звученето. Дали има нужда от балансирания вход въобще и дали да добавя такъв изход на дака е другият въпрос, който ме мъчи.
    В общи линии искам да имам Volume Control на дака. Стъпало с премахнати минуси. И на дака ще искам да добавя втори изход, за да имам сигнал към втори чифт референтни мониторни колони. Приемам и идеи за захранване на аналоговата част на дака. Може би най-добре ще е да купя готовото стабилизирано захранване на Жоро. Нека да си почешим малко езиците без излишни караници и спорове
    Поздрави !

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Виждам две възможности за модване.
    1. Добавяне на буфер с нискоомен изход след входния потенциометър. Обсъждали сме няколко. Мисля последния беше на Санди Тодоров.
    2. Добавяне на отделно захранване за диференциалните усилватели и VAS.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    щом усилвателя ти не е балансен по схема, а само по вход и няма източника да ти се намира на 20-30метра от усилвателя балансния вход е излишен (или може да остане единствено за съвместимост към техника, която има само изходи с канони)
    относно потенциометъра - направи го L атенюатор с качествен резистор отпреди това ще ти вдигне още качеството
    Редактирано от apm; 27 July 2018 в 08:27.

okito's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    27
    Не можем ли да започнем с по-леки модове, като смяна на електролити, операционни усилватели, съкращаване на пътя на сигнала и т.н. Ако някой е навит срещу пари да го модне съм навит също. Ако остане на мен работата, няма да стане много бързо.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    За моженето - може. Ще си оползотвориш времето и парите, а ефектът ще е козметичен. Тежкият мод е да смениш VAS както в Mcintosh MC252
    MC252.jpg

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    50
    Ми с този усилвател - толкоз - не блести с някакви схемотехнически висоти.
    Схемата, която е дал Люси, е класика. Би могла да се "инкорпорира", стига собственикът да не се дразни от рязани писти, висящи транзистори и т.н.
    Ама в крайна сметка, сФирнята си зависи в огромна степен и от трансформатор, кондензатори, опроводяване и др.
    Не е лесно да се даде съвет, универсален за всички усилватели по света.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени