Резултати 1 до 4 от 4

Тема: Подходящо оформление за Coral Beta 6

VALMIG21's Avatar
    Членува от
    May 2009
    Възраст
    56

Подходящо оформление за Coral Beta 6

Купих тези говорители от bodan чрез Rutcho.Имаше нужда от смяна на гънките,Ненко Ненков се справи блестящо.Румен е дал тези измервания
    http://rutcho.com/speaker_drivers/co...al_beta_6.html
    Никъде не намирам приемлив проект за тях,освен фазоинвертор и два три относително сложни проекти за хорни.Дали ще има по лесно изпълнимо решение,например къса хорна която хем ще се представя добре,хем ще се изработи по лесно.Говорителите са прекрасни,като нови,в момента са монтирани в TL https://bgaudioclub.org/content.php?...%D0%B0-Monacor
    и работят нелошо но има забележки.
    Приемам насоки,благодаря.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Валери Павлов
    0898735435

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

За начало - ако ползваш вч говорителите, които са монтирани на колоните, то ги размени да минат от вътрешната страна, иначе така нищо не слушаш.
    Относно оформлението - Ручо има най-голям опит с тези говорители и затова направо питай него. Обаче аз все си мисля, че колкото и супер-дупер оформление да се измисли и реализира, това говорителче с тази малка басово импотентна звукова бобинка няма да изкара никаква задоволителна плътност. Отделно от това, тези големи пикове нагоре представляват допълнителна пречка за постигане на добър тонален баланс...
    Какво препоръчвам - отдолу един хубав мидбас говорител. Имам някакви много смътни спомени, че имаш 12-ки 4а32 и ако е така, то след като се филтрират правилно, определено ще успеят да запълнят енергийната празнина на пискунчето в ниските октави.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от VALMIG21 Покажи мнения
    Имаше нужда от смяна на гънките,Ненко Ненков се справи блестящо.
    Разсвири ги поне седмица и след това ще измислим как да се измерят T/S параметрите.
    Резултатът ще покаже какво ще е най-доброто оформление...

VALMIG21's Avatar
    Членува от
    May 2009
    Възраст
    56
    Пешо,пищялките са откачени,ниския бас го има,високите и средите са добре.Има дупка ,на слух между средния и високия бас,ТЛа е проектиран за Монакор.4А32У ги продадох,понеже размера на проекта не ме устройваше.Да,бобинката е 24мм,но с две по 9вт сингъленд не се стои в стаята.Нямах търпение да ги послушам,много хвалби изчетох в нета и никой не си ги продава,няма откъде да се купят в момента,камо ли пък в това състояние.Хорна със 6,5 инча,не с 12 по ме устройва.Мисля,че един подходящ проект с тях ще работи чудесно.
    Румене,естествено първо за теб се сетих но не исках да ти досаждам.Реших да почета за хорните,че да си изясня какво искам и пуснах темата междувременно разчитайки на любезността на момчета като теб и Пешо,благодаря ви.
    Валери Павлов
    0898735435

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени