Резултати 1 до 13 от 13

Тема: Избор и направа на кутия Pioneer TS-W306R

Ramboy's Avatar
    Членува от
    Oct 2014
    Възраст
    21

Избор и направа на кутия Pioneer TS-W306R

Здравейте,
    Купих басов високоговорител Pioneer TS-W306R за колата Astra f комби. Въпросите ми са:

Какъв тип кутия ще е най- добре да избера?

Ще може ли да се преработи едната стена да е наклонена и да се допира в задните седалки?
    Усилвателят се вижда на последната снимка.

Ще съм много благодарен, ако ми помогнете!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Искаш ли да проектираш? Ето данни:
    https://www.avitel-bg.com/pioneer-ts-w306r-12-350w-sub

Ще може ли да се преработи едната стена да е наклонена и да се допира в задните седалки?
    Ще може

Ramboy's Avatar
    Членува от
    Oct 2014
    Възраст
    21
    Извинявам се за объркването ми на разделите.

Поиграх си със бас бокс и стигнах до някъде, но не съм много сигурен дали се получи добре. Оставил съм по- голям обем за оребряване на кутията отвътре.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове

Ramboy's Avatar
    Членува от
    Oct 2014
    Възраст
    21
    Извинявам се за невежеството, но ми е много любопитно защо са дадени толкова параметри за високоговорител предвиден за затворен обем? Не е ли достатъчен само обемът на кутията?

Ramboy's Avatar
    Членува от
    Oct 2014
    Възраст
    21
    Забравил съм да пусна снимки.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

И ти какъв обем избра за този тип ОТ ( Sealed ) . Исках да кажа дали си взел в предвид че имаш заздравяване вътре в кутията и дали си го сметнал и него .
    Редактирано от MadBoy; 28 November 2018 в 05:27.
    Ямбол

Ramboy's Avatar
    Членува от
    Oct 2014
    Възраст
    21
    Предвидил съм и оребряването на кутията в обема. Единственото, което не мога да разбера е защо след време започва да си личи къде е китосано.

модератор zlati's Avatar
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    34
    Тънък материал и калпав бояджия
    Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса...

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от Ramboy Покажи мнения
    Предвидил съм и оребряването на кутията в обема. Единственото, което не мога да разбера е защо след време започва да си личи къде е китосано.
    Защото наистина си ни цакат с друга ръка ПДЧ и МДФ плоскости .
    Неотдавна продадох едни DIY колони правени в Швеция от някой си там .
    Върху МДФ-а отвътре не можех да оставя следи с нокът.
    Купувал съм 3 чифта DIY букшелфи родни , които са боядисвани . И трите си проличаха снадките след време .
    Преди време / когато базарите бяха залети от техника , дошла от наводнената западна Европа/ купих норвежки тонколони като "за части" , заради внушителните банан куплунзи , пълни отвътре със засъхнала на камък кал .
    Говорителите - щета . Пияно лакът - почти/леееко понадигнат на места , отдели се като дебело фолио/ . МДФът на кутиите - без изменение . Китът по снадките - също като вчера сложен . Не знам - импрегниран ли е или какво , но факт.
    При пожар две плоскости , една до друга , Егер и Кроношпан имаха коренно различно представяне . Егерът още стои избърсан с обезмаслител от катраните на пожара . Кроношпанът се разтроши ... И двата - един и същ клас по брошури . Ала-бала ....
    Как да не те е яд после , че не е само при храните и козметиката така ?
    Нека някой работещ в Кроношпан сам да сподели колко кг повече тежи един палет сурово ПДЧ за Австрия и Германия , спрямо за вътрешен пазар и Молдова , примерно.
    Казвали са ми , но го нямам черно на бяло , затова ако може някой от първа ръка ....
    Редактирано от hifiresearch74; 28 November 2018 в 15:46.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Ramboy's Avatar
    Членува от
    Oct 2014
    Възраст
    21
    И аз си мисля, че е най- вече от калпавия бояджия, но не мога да разбера какво не правя както трябва.

Най-добрият начин да имаш сигурна сглобка - ако използваш ПОЛИУРЕТАНОВО ЛЕПИЛО - при нанасяне се навлажнява едната плоскост . Така то се раздува бавно и запълва всички процепи .

След като стане кутията готова - 1 кутия Яхтен лак - вътре , вънка , Аз съм ползвал картонена тръба за фазоинвертор ( масово хората викат тръба , дупка ) която използват за магазините които продават килими , балатуми - 4 метра дълга . Диаметър 100мм. И тръбата намазвам .
    И след като свърши цялата кутия ще имаш една плътна кутия която е устойчива на влага и никога няма да се подуе дори и да я намокриш .
    Ямбол

Ramboy's Avatar
    Членува от
    Oct 2014
    Възраст
    21
    Чудя се дали да не изтъркам боята, да махна тапицерията и да намажа цялата кутия с този лак. Много ме дразни, като си личи кита.
    Въпросът е после дали ще хване някаква боя отгоре...
    Редактирано от Ramboy; 29 November 2018 в 20:31.

На кита му трябва доста време да дръпне, дори няколко полагания и шкурки, преди да боядисаш. Имай предвид резонанса, който говорителя прави. На сандъка не му се вярва ))
    Аз на твое място бих си взел черен мокет, с който да тапицирам кутията. Хем изглежда добре, хем не се лашка много из багажника.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени