Страница 5 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Резултати 101 до 125 от 164

Тема: Моята аудио приказка :)

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Освен други кутии,аз бих добавил още една лента между мидбаса и високочестотния например един scan speak 12mu, както и по подходящи високочестотни. Само с промяна на кутии и наклони не става, как и да го въртиш тембъра си остава повече или по малко същия.
    Примера за промяна който ди дадох обхваща пиловината от честотния диапазон на слушане.....
    Такиви големи колони без истинска среда не е оптимално според мен.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Пак да напиша, добре са! Особено за това дето сме сътворили! Всички аномалии са от помещението.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Преди време се говореше за подобряване на ОТ. Замислям се по въпроса все по-сериозно. След направена сверка с Таной Кингдъм Роял и новия проект на инж.Кирил Янев целите на ъпгрейда ще са следните:
    -Времево изравняване на говорителите.
    -Оправяне на средно честотния като единствено го набеждавам че е по-тих в реални условия. Съответно на парчета с преобладаващи среди проблем няма(освен динамичния обхват), но при парчета с повечко бас средата потъва и ме дразни.
    -Мисля да реализирам и наклона на ОТ, но колко да е?
    Кутията и баса остават категорично. За момента ме задоволяват напълно. Постигнах каквото търсех даже сравнено с двете системи по-горе(нямам предвид, че ги превъзхождам). Слизат достатъчно, тяга има, релеф също, бързината е на ниво.

Чудя се накъде да бутам горна граница на средата надолу или горна граница на средите нагоре с нови говорители и евентуално да си остане Визатона? Много обмислям и вариант с диаполито с две 6.5" на колона и да се махне вълновода заради бъдещото накланяне. Сега се забелязва най-вече лека насоченост. на високите. Не е много изразена, но я има.
    -Каква среда да търся според вас колеги? По 1бр 6,5 но по-подходящ кой, или по 2бр 6,5" кои, или по 1бр 8"
    -Предпочитам високо честотния да си остане тоя, но ако има някакво смислено издържано предимство за друг слушам?

Прочитайки стари мнения дойде ред да се обсъдят някой неща Искам да продължа разговора:

Въпросната висока да разбирам, че е оптимален вариант за при мен така ли? Ако се стигне до смяна на средно честотния пак ли ми препоръчваш нея?

ПП - Кутията ще се преработи в необходимия вариант, това не е дилема
    Добре щом са добре, ама тия писания за какво са?

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Качих снимка, че чух колоните в студио което игнорира игрите на акустика на конкретното помещение. Там разбрах, че всичко дето ме дразни идва основно от проблемна акустика. Направихме измерване което доказва, че проблеми няма. Там не ги познах как свирят! Донасяйки ги вкъщи обаче всичко приключи. Чакат новия си дом. Историята в две думи е тая.

Иначе ако имаш идея кажи, обичам да се кометират варианти. Как според теб да успокоя фазовата характеристика след добавяне на 4та лента? Сега не е много лесно а тогава? По-скоро смислово ми изглежда по-добре да инвестирам в скъпи среди и високи, но положителния ефект колко ще бъде? И колко средствата?

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    За първото е нормално да не ги познаеш това е студио,но за да си абсолютно сигурен че всичко което те дразни е заради акустиката според мен трябва няколко дни поне слушане в студиото.
    Сигурен съм че ще има положителен ефект, от още една лента, просто за среда си трябва говорител с лека мембрана 4-6гр ако искаш бързина,тембър, по висока честота на срез, от там и по голям избор и по добра работа на високочестотния там където трябва да работи.
    17nrx и всичките подобни 6-7 мидбасове за среда са си як компромис характерен за двулентови тонколони.
    За фазите си имам някакво лично мнение но, чесно казано предпочитам да не го споделям
    Редактирано от kaloian; 6 June 2019 в 20:25.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Аз пък мисля, че не е нужно да слушаш няколко дни за да разбереш, че акустичната обстановка е стерилна. Само като си чуеш гласа и ти става ясно, че помещението се държи различно.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Сегашния говорител не знам чувал ли си го, но не е лош.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Разбира се че не е лош даже е много хубав, и според мен много добре си го подбрал, но ако се ползва до към 800хз, но за по нагоре си трябва среда.
    Много правилно си подходил с баса и ниската честота на срез, за мен това е пътя към качествения бас, но за тази концепция си трябват 4ленти. Просто не смятам че има говорител който да се справя еднакво добре в целия диапазон 200-4000хз.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Ц, не става! Много му е бяла мембраната и изглежда пластмасов

Ванката на където се е запътил, като ви чета, вие не отивате. Оставете човека на мира, посоката му е Прекрасна!
    15" НЧ + Преднонатоварени CD хорни. Може и две, може и една... А може да има и "изненада" Бъдещето и инж.Янев ще покажат!
    Редактирано от lordoff; 7 June 2019 в 00:49.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Вие пък от къде знаете на къде отивам?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Верно ли ми предлагате Визатона? Аз много харесвам тези модели, но от години вече не съм чул добра дума за тях. Конкретния ми се вижда с по-ниска чувствителност общата сега. Намерих един 6,5” с под 7гр мембрана, дали пък не е някаква опция? Ама не е ревелатор, това проблем ли е

Лириански аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Ц, не става! Много му е бяла мембраната и изглежда пластмасов
    Тц, от халумин е, бате, но пак не става
    Редактирано от kygar; 7 June 2019 в 09:29.

В крайна сметка какво ще правиш със сегашните колони?
    Изцяло нов проект или модификации?

А да попитам, колко е реалния Xmax на SB акустик баса?
    Дадено е linear coil travel (p-p) - 22 mm.
    Това 2 x Xmax ли е или 2 x Xlim в случая?
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 12 SB34NRX75-6 - spec.jpg
   Показано: 18
   Обем: 112.6 KB
   ID: 112943  

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Намерих един 6,5” с под 7гр мембрана, дали пък не е някаква опция? Ама не е ревелатор, това проблем ли е
    Не е проблем , абе и аз се чудя тия от scan speak и други фирми кво се пънат да правят средночестотни, що мидбасове има с лопата да ринеш, много е просто ако има проблем с звука стаята се прави на студио и готово проблема изчезва.

Vankata,
    аз да си призная, малко се позагубих какво точно се търси.
    Но дори и в този случай,който сега се коментира (СЧ) пак бих се обърнал малко към профи решенията.
    Много приятни изненади крият тез италианци. Да им се ненадяваш
    Как го виждаш 6PR160?
    Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: 6PR160_photo_magnify.jpg
   Показано: 21
   Обем: 41.9 KB
   ID: 112945
    Има си и 8" вариант... 8PR200. За мен са много добри партньори на 15" или 12" с чувствителност над 93/95dB.
    Tony Gee много ги обича, пише защо. Още малко по темата.
    Разбира се, ако ще продължаваш в многолентова посока с hifi драйвери, е "друга приказка".
    Това с многото ленти... Спор няма, ако проекта е добър, добре и ще се представя.
    Аз за себе си знам: Никъде не съм видял да се мастерира, пък и презентира за Продуцента на многолентово студийно ОТ.
    Редактирано от lordoff; 7 June 2019 в 10:32.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от kaloian Покажи мнения
    Не е проблем , абе и аз се чудя тия от scan speak и други фирми кво се пънат да правят средночестотни, що мидбасове има с лопата да ринеш, много е просто ако има проблем с звука стаята се прави на студио и готово проблема изчезва.
    Хващам напълно иронията в думите ти!

Лордов - То и аз се губя защото тия колони не са много ниска летва! Ако правя проект искам да ги прескоча х2 х3, но тези ще са ми напълно излишни и трябва да ги подарявам на някого, а няма да бъдат оценени! Вижда се че концепцията иска 4та лента, но знам голяма част от предпоставките за проблемите после... Потенциала на средите и високите в нормалното помещение просто не се чува. Това вече ще го твърдя винаги, и не визирам само моите ОТ, важи за всички ОТ от 500лв нагоре. Та в тоя ред на мисли ако искам вдигане на левела реални решения при този проект:
    -със сигурност ще станат активни до месец, два. С 4 канала мога да ги пусна вече. Което значи отпадане на пасивния филтър на срез 200хц
    -да ги направя БР, нещо което ще ми е интересно и е мислено още преди да ги има. Достигат доста сериозен резултат -6дб на 20хц при закъснения под 14-12мс в диапазона 5-20 херца според бас бокс. А ще са на активни канали позволяващи компенсация. Притеснява ме да не почнат да дразнят помещението повече и от там реално по-малко бас. Защото сега са много добре, но винаги може още
    -да взема по още един 6,5 инча мидбас и нов високо честотен позволяващ ниския срез на диаполитото около 1кХц?
    -да купя скъп широколентов средно честотен и да бутам горна граница на средите нагоре?

Кое ще е ултимативното с което да подобря колоните до макс? Просто съм на принципа, че трябва да се върви нагоре, това е! Постигнатия резултат скоро ще може да се покаже и някой от вас сами да се убедят колко свирят, и какви са слабостите?
    Редактирано от Vankata_84; 7 June 2019 в 13:30.

Смени средата - Може даже на дистанционна планка, която да я изведе пред ВЧ, и така физически да изравниш вч спрямо СЧ.
    Но не и спрямо басовия. Мен лично ми е все тая, но аз от суит поинт, "сцени" и т.н. не разбирам.
    Сцената си я правя "широка" или "тясна", с разположението на ОТ

В затворен обем завала излиза че е само 6 дб/ окт - що не си ползваш еквализация (по желание), и ще имаш груп дилей 10-12 мс може би, заедно с EQ-то.

Само не ми е ясно дали Xmax или Xlim е 11 mm, ама както и да е.

Потенциал за, примерно:
    - 94дб/ 1м, 20 хз
    - 99 дб/ 1м, 30 хз
    При 40 W, като по-безопасна за Xmax мощност

И ако не ти хареса с еквализации, чак тогава дупчи за БР.
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: SPL.jpg
   Показано: 19
   Обем: 41.9 KB
   ID: 113013   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: Cone.jpg
   Показано: 18
   Обем: 62.0 KB
   ID: 113014  
    Редактирано от emosms; 7 June 2019 в 13:40.

Бе що не купиш едно малко цнц за цеха, и не си направиш предния панел както искаш .
    АКо тр. и 4 ленти.
    И съобразно наместване на драйверите, след нужното проучване.
    Имаш база, форума е diy...

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    - със сигурност ще станат активни до месец, два. С 4 канала мога да ги пусна вече. Което значи отпадане на пасивния филтър на срез 200хц
    Това е безусловно. После няма връщане назад.

- да ги направя БР, нещо което ще ми е интересно и е мислено още преди да ги има. Достигат доста сериозен резултат -6дб на 20хц при закъснения под 14-12мс в диапазона 5-20 херца според бас бокс. А ще са на активни канали позволяващи компенсация. Притеснява ме да не почнат да дразнят помещението повече и от там реално по-малко бас. Защото сега са много добре, но винаги може още
    Ще подобряваш помещението. И пак ще може още.

- да взема по още един 6,5 инча мидбас и нов високо честотен позволяващ ниския срез на диаполитото около 1кХц?
    Това съм си го планирал за себе си ако намеря начин да си доставя изгодно говорителите от САЩ. Ще получиш подобрение без да бараш помещението, по-точно тавана и пода. Д'аполито е по-насочен във вертикалното направление. Само че после пак ще искаш още и още.

- да купя скъп широколентов средно честотен и да бутам горна граница на средите нагоре?
    Колко ще я буташ? 6"~ 3kHz. И там има ограничения.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    А така, това ли е края на приказката?
    https://www.olx.bg/ad/diy-koloni-s-s...2-ID7SVfL.html

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Една и съща приказка омръзва.
    Вероятно, ще има нова.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Всяка приказка, която има начало, има и край! /мъдрост от "Матрицата"/
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Точно така! Захващам много сериозен проект, и ще ми станат много ОТ-тата. Ако бяха джобни не бих ги продал, но с оглед на финансите за помещение средствата ще са кът.

Понеже вече се знае тук, за повтаряне на проекта ще са нужни около 4600-4800лв. Тази цена която виждате е почти финална. Ако някой има интерес да се обажда без притеснение

Тогава какво пречи да сложиш за начална едни 4500лв, примерно?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Страница 5 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени