Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 65

Тема: Моята аудио приказка :)

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    @АудиоИдиот - Много благодаря за мнението ти, то е много ценно за мен! Ще ги завърша, но няма да е сега. Точно в това е въпроса, че е много рисково да се променя! Нямаш гаранция за подобрение, само за промяна, което са две различни неща. С този цвят в момента не изглеждат толкова големи, както когато отида до тях с нещо в ръка. Ефекта на изчезване в стаята за който ме посъветва J kay когато говорихме за цветове се потвърждава. Ще ги оправя отстрани, но първо искам да стане стаята в която ще седят, а до тогава има много вода да изтече.
    Редактирано от Vankata_84; 6 July 2018 в 11:16.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ванка,
    Сега нямам възможност, но зимата можем да направим сесия с няколко усилвателя, които ти си избереш, за да имаш точен ориентир какво ти трябва. Този LUXMAN също може да го замениш с по добър модел - L530 или L590. искам да ти предложа да чуеш и Ямаха МХ/СХ 2000. все си мисля че ще се разболееш после по този звук.Ако се уговорим ще имаш свободен избор с кое да ги пробваш.
    Редактирано от АудиоИдиот; 6 July 2018 в 11:19.

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Това е много истинска и мъжка приказка! Предварително благодаря, уникален си!

Конструктор на профи ОТ knockout11's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Малко за настроение едно фото колко са "дебели"

Прикачване 102595

65-66 килограма на бройка.
    Че те колкото мен (сериозно)....бая съм бил далече с предположението си от около 80кг...

Много много благодаря на всички за добрите думи относно изработката на телата ! Оценявам го

Относно пасивният филтър, то той е 3ти ред и за трите ленти, като всичко кондери са MKP работни и от жълтите. Честотите на срез са 200/2000Хц.
    "SoundWavePro" Красимир Георгиев GSM: 0878267054 , проектиране, конструиране и измерване на профи ОТ

Супер е "временния" финиш. Поздравления!!

Честито и със здраве!

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Браво и на Краси, и на Ванката!
    Визията е отлична и не се нуждае от никакво "разкрасяване".

И аз се присъединявам към поздравленията. Имам много добри впечатления от СБ-акустик и предполагам, че звучат великолепно. Един приятел прави подобен проект, но според мен не беше подбрал правилно средночестотните и го изостави преждевременно.

Съветвам да приемеш предложението на Ангел и да ги чуеш с два-три от неговите много класни усилвателя при теб. Подберете различни по характер. (Предлагам ви Марк Левинсъна.) Аз чух моите ОТ с усилвателя на един приятел и останах изненадан от възможностите им.

Даже ми се иска и аз да присъствам на тази среща... Ще съм ви благодарен, ако ме включите в екипа за прослушването

Мисля, че е много важно да ги изолираш добре от пода и да помислиш за акустичното третиране на помещението. Това ще ги направи да грейнат. Хубаво е да покажеш къде ще ги слушаш и да разкажеш какво мислиш да правиш по него, да го обсъдим тук.

И аз мисля, че предния им панел е много красив както си е, и не бива да го пипаш
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    34
    Ванка, дали ще си паснат?
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20180705_140459.jpg
   Показано: 173
   Обем: 163.8 KB
   ID: 102632   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20180705_140357.jpg
   Показано: 140
   Обем: 184.3 KB
   ID: 102633   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20180705_140338.jpg
   Показано: 125
   Обем: 167.0 KB
   ID: 102634   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20180705_140327.jpg
   Показано: 135
   Обем: 78.8 KB
   ID: 102635  

Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от kalchev73 Покажи мнения
    ПП: Що не пробваш и един ламБов, а?
    Според мен тези ОТ не са за лампов амп със пасивният си филтър от 3ти ред и за трите ленти...в случая има общо 7 бобини, 12 кондензатора и 7 резистора....

Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    Визията е отлична и не се нуждае от никакво "разкрасяване".
    Благодаря ти Ручо !
    "SoundWavePro" Красимир Георгиев GSM: 0878267054 , проектиране, конструиране и измерване на профи ОТ

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от amonev Покажи мнения
    Ще получиш обаждане скоро. Идеята е в Срадя, Четвъртък да знам вече пасват ли си Ако не си пасват имам едни Braun SM1003 с който ще си пасне

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от amonev Покажи мнения
    Кой е този усилвател?

cellist from the stock kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    59
    Поздравление и от мен мен! Чудесно подбрани говорители и отлично изпълнени ОТ, за сериозно домашно слушане на качествена музика!

"Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество"
    Конфуций

"Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет." Сократ

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.” Стивън Кинг

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Финишът с кожа става много добре. Дани беше писал откъде я купува.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    34
    Dual CV441Rc е усилвателя
    Прикачени Прикачени Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20180705_140157.jpg
   Показано: 124
   Обем: 65.4 KB
   ID: 102645   Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20180705_140139.jpg
   Показано: 108
   Обем: 92.8 KB
   ID: 102646  

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    https://obrazki.elektroda.pl/6543747000_1510687691.jpg

Има предпоставки да е як, ама що така са струпали крайните транзистори в единия край на радиатора?

Поздравления и от мен за реализирания проект, Ванка! Радвам се, че си доволен от крайния резултат, това е най-важно - да те радват. Знам, че още не си им се нарадвал, но не спирай да подобряваш нещата, защото тия бебчета със сигурност могат и по-вече. Споменаваш по-горе за подбор на оптимален усилвател и кабели, което си е задължително разбира се. Аз бих добавил и подмяна на елементите по филтъра с по-качествени в бъдеще, освен ако не решиш да смениш курса към активна система. Успех!
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Поздравления за проекта!
    Предния панел изглежда страхотно.

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Благодаря за пожеланията! Аз също мисля че в този "семпъл" вид са чудесни. Определено трябва да се внимава с кича, цветовете, и материите.

Искам да подсетя, че N.Bobev има не по-малко заслуга от нас да ги има тия ОТ. Като цяло той бутна работата в правилна посока. Доста от това което виждате е по негова идея. Дори филтрите трябваше да ги направи той, но просто от тогава мина много време и в бързината ги спретна Краси(за което съм изключително благодарен). Как е реализирал интеграцията между баса, и средата не знам, ама за сега му пиша 10+

За два месеца прослушах следните усилватели:
    -Luxman L 410. Вече съм сигурен, че това не е моя звук. Сега вече го прослушах внимателно и определено "топлия лампов" звук не ми понесе. Има една странност в средата която не ми допада. Не казвам, че е лош! Само, че на мен не ми допада. Стереото му е най-зле от всичко дето чух високите са средна хубост, баса е добре.
    -Harman Kardon HK 980. Бих казал прекрасна китайска играчка. Свири много аналитично, единствено ми куцат високите. Има си пукания в комутация на волиума, или при смяна на вход, поне моята бройка ги прави тия неща. Бас, среди, стерео, мощност са си на доста доволно ниво в моята представа за звук. Даже поддържа дистанционно и си имам универсално такова с всички функции благодарение на bodan
    -Denon POA-2200. Това е усилвателя с който за първи път чух колоните. Краси също го слуша. До скоро бих казал, че по-добър не съм имал. Като цяло свири както изглежда. Сериозния бонус е сериозния запас от мощност, а великаните са ненаситни в това отношение(всъщност май ушите ми). Звука му е страхотен оправдава до някъде минуса че е чисто крайно стъпало и няма никаква функционалност. Като цяло ми струва скъпо придобиването му, но лоша дума не мога да кажа. Единственото заради което ще се разделя с него е, че предпочитам да налея пари в нещо което е по-компактно и функционално. Съответно да гони звука на Денона ще трябва да се вадят повече средства, но аз съм ок с това.
    -Мatrix xt2000. ПРОФИ усилвател на Краси. Като цяло останах впечатлен от звука. Това което със което ме грабна бяха кристално звучащите високи честоти. По инфо от Краси знам, че е около 3-4кг. с импулсно захранване в АБ клас с транзистори. Който иска нека се смее на това което пиша, но за цена под 1500лв. чисто нов(ако правилно съм разбрал) си звучи прекрасно! Не знам от къде идва приятния тон/тембър, но аз не усетих нещо да ме дразни. Прослушването беше кратко, в различно помещение от сегашното, и не може да ми е база за каквото и да било! Все пак усилвателя ми е толкова интересен, че при възможност бих го чул пак.

Последно попълнение в групата на чутите усилватели е Dual-441rc. Да благодаря на Антон Монев за предоставената възможност! Много готин и отзивчив човек дето ще трябва да черпя за някой неща, той си знае За усилвателя бих казал, че това е моя претендент за звук в момента. както се вижда в инфо от мрежата машината си е строена за висок клас и е такава. Не знам какво е хай енд, но за мен това е усилвател в подобен клас. Два трафа, 2х150 вата при 8 ома, почти цялостна двойно моно концепция(брутално стерео), има функция ако правилно разбирам за -14дб усилване от пред-усилвателя(което може би спира активното усилване), масивна изработка, алуминиеви копчета и преден панел, поддържа и дистанция. Работи студен, не грее лесно! Като цяло с тоя усилвател високите си дойдоха на мястото, баса и средите са на ниво и с други машини. Просто сега цялостната картина е такава каквато си я представях. Старо злато може би описва машината.
    Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20180713_155238.jpg
   Показано: 63
   Обем: 152.0 KB
   ID: 102775 Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20180713_160156.jpg
   Показано: 66
   Обем: 153.0 KB
   ID: 102776

Източниците за слушане са ми Дак на фенкилър(който само като изходно ниво не ме кефи), Denon DCD-1520(който нямам представа на какво ниво е като машина) тежи 10кг тоя плеър. Другите неща от който пускам понякога не мисля, че е сериозно да ги споменавам.

Пак снимка за настроение от идейното ниво на проекта Това е опитна установка на концепцията 2х2 или просто големи колони, и тест на басовете в 80 литра. Установеното е, че тая концепция е трудна за обуздаване и също така, че с 80 литра няма да стане работата. Тука средите са в 11 литра и не отцепват в средно честотния диапазон. Споменавам го заради стара дискусия по тази тема. Сега средно честотния е в 3 литра по препоръка на N.Bobev и звучи за много повече от парите дето струва( 115лв. на брой)
    Клик върху изображението за по-голям изглед.
   Име: IMG_20170616_223008.jpg
   Показано: 118
   Обем: 152.9 KB
   ID: 102777

Извинявам се за качеството на снимките, нямам по-качествена камера в момента, а най-вече време за по-добро изображение.

Благодаря на участниците в темата за сдържането от спам! Също така благодаря за досега отсъстващи провокации дълбаещи в не съществуващи проблеми. Например "високите" и "дистанционно" и двете са забележки с нормална тежест! Едното не е слабост на ОТ, а другото не е първи приоритет на системата, само приятна екстра.

Дали може малко помощ за сервизното на Dual-441rc???
    Редактирано от Vankata_84; 13 July 2018 в 17:37.

Ванка, имам сервизното на "Dual CV 440", ако ти върши работа?!
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    32
    Само да вметана за профи стъпалото, то е английско такова с импулсно захранване, 7.5кг с мосфет крайни транзистори, работи в клас АБ. Цената му е около 800 паунда. http://pa.matrixamplification.com/xt...t2000-122.html https://www.bluearan.co.uk/index.php...r&id=MATXT2000

Тук съм показал снимки под капака https://bgaudioclub.org/showthread.p...l=1#post201832
    Редактирано от knockout11; 13 July 2018 в 18:43.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Дали може малко помощ за сервизното на Dual-441rc???
    Само схема:

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Сега вече го прослушах внимателно и определено "топлия лампов" звук не ми понесе.
    А може би е време да прослушаш един наистина добър лампов усилвател.
    Мога да съдействам ...

kalchev73's Avatar
    Членува от
    Sep 2012
    Възраст
    45
    А може би е време да прослушаш един наистина добър лампов усилвател.
    Мога да съдействам ...
    Давай Ванка! Чакаме.

Поздрави! Здравко
    КоНпютър > ЦАПъник някъв > ЛамБи там некви > Монколонки "Zet Fi X" HI-END
    Без музика живота щеше да е една грешка .

Един приятел каза:"Става задължително писането на шльокавица, кървавица и бахур, жаргон, сленг, арго и всякакви изобщо професиолекти. Също така трябва да се пише на македонски, руски, грузински и развален сръбски! В съвсем краен случай на английски, но ръководството ще гледа на това с лошо око."

Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    @vmwfkl617 - ще съм много благодарен! Изглеждат ми 1:1 отвътре!

@knockout11 - Благодаря за допълнението

@L.K. - Благодаря, искам да проверя режимите дали тия които трябва.

@rutcho - Ще имам предвид предложението!

Ще ги нося на следващото Експо стига да не притеснявам някого, там ще ги чуем всички

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени