Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 43 от 43

Тема: Скромно от 70 те и 80-те

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Да , има голям избор на светодиоди в спектъра "топло бяло" и като волтажи и като интензитет , че дори и като ъгъл на разпръскване .
    Така или иначе при доста стари Хитачи и Кенууд ресийвъри и стъпала е загубена кауза намирането на
    точните лампички и пак има преправяне и ползване само на цоклите от оригиналите .
    А в базарите е фраш с натикани в тях габаритни авто лампи , които току изкочат от гнездата и окъсят където не трябва ... за спомен от "профилактиран е от специалист!"
    Те още "в Германия" сменили 1/4 от активните елементи с КИК и КИЧ през годините , аз за лампите ще се шашкам
    Между другото най-чисто и прилежно сервизирана стара техника съм виждал от скандинавието .
    Не знам защо.
    Най-разпрана през куп за жица - от франция.
    Сещам се защо.
    Редактирано от hifiresearch74; 31 July 2018 в 15:34.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    То щом целта е "оригинал" и стоков вид, може и старите електролитни кондензатори да не се барат...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

касеткаджия Schu's Avatar
    Членува от
    Jul 2015
    Възраст
    57
    Според --зависи ???
    А , ако са "казали ПИШ " ...

P1510002.jpg P1510005.jpg P1510010.jpg ......

P1510012.jpgОбаче C=7 388 mF. ..
    Просто нямам думи как след близо 40г. ...............
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Decks : AD-M700 ; XK-S7000 ; GX-95 ; GX-F95 ; DR-M34; CD-491 ; TD-392 ; KX-1100 ; KX-2060 ; SD-9020 ; TA-2060; CT-900S ;
    CT-F900 ;NAK: 582 ; 700 ; BX-300 ; RX-505E ;; Loewe 3780 ; TC-K75 ; V-2RX ; V-8000S ; R-9000 ; RS-BX727 ;RS-M63 ; RS-M95 .... .

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    То щом целта е "оригинал" и стоков вид, може и старите електролитни кондензатори да не се барат...

Разбира се, че не трябва да се барат ако са изправни ! Светотатство е да махаш на ред стари електролити ако са си ОК. Мерил съм за експеримента 35 годишни електролити работили в аудио техника, които показват по-добри ESR-и от новите маркови кондензатори. Някой "майстори" сменят електролити на ред, като не осъзнават, че старите ако са ОК ще изкарат още много повече, отколкото новите които е сложил. Да не говорим, че оригиналния вид отива по дяволите. Така въпросната апаратура вече никога няма да е същата, колекционерската стойност също !
    Редактирано от stoi; 6 August 2018 в 08:44.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    На 120Hz им мери капацитетът и серийното. Така е правилно поне за големите.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Цитат Публикувано от stoi Покажи мнения
    ... Мерил съм за експеримента 35 годишни електролити работили в аудио техника, които показват по-добри ESR-и от новите маркови кондензатори...
    Факт, споменаван нееднократно на страниците на форума...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    На 120Hz им мери капацитетът и серийното. Така е правилно поне за големите.
    За големите да, но в примера з 47uf и особено като е хубав кондензатора 1kHz e ОК ! За големите самия уред автоматично избира дали да е серийно или паралелно мереното, честотата също трябва да се свали на 120 или 100 HZ за да има резултат изобщо...особено за ниско качествени електролити.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    34
    Aiwa 8700

касеткаджия Schu's Avatar
    Членува от
    Jul 2015
    Възраст
    57
    Тежка и красива -- голяма рядкост , ама свири много "дървено" -- независимо какви ОТ-та са И боднати .-.. ( на тази
    която е при мен- ще се мъча нещо по корекцийте -- такова е желанието на собственика )........
    Decks : AD-M700 ; XK-S7000 ; GX-95 ; GX-F95 ; DR-M34; CD-491 ; TD-392 ; KX-1100 ; KX-2060 ; SD-9020 ; TA-2060; CT-900S ;
    CT-F900 ;NAK: 582 ; 700 ; BX-300 ; RX-505E ;; Loewe 3780 ; TC-K75 ; V-2RX ; V-8000S ; R-9000 ; RS-BX727 ;RS-M63 ; RS-M95 .... .

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    34
    И един красавец от края на 80-те

Как може заводско на тази машина да сложат 2х0.75 кабел идея си нямам?!?
    Редактирано от amonev; 13 August 2018 в 16:31.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Проста калкулация. За по 2х200-300 вата за какво да му сложат повече. Инженери..

В звуково отношение как се представя? За малко такъв щеше да ми е първият преди години.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    34
    Калкулацията и аз я знам, но по-големият му събрат M506 е с 2х2.5, а мощността му е малко по-голяма. Трафовете са същите.

Звуково още не съм го чул на моята система, тези дни ще го подвържа. Ето и 506 сниман пак от мен в един приятел, който бе причината и аз да търся подобен

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    40
    Иронична шегичка беше за инженерите. Аз М508 щях да взимам. Не зная как свирят, но са много красиви цялата серия.

amonev's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    34
    Извинявай, по-горе имах в предвид 508, а не 506. Скоро ще споделя спрямо досегашния ми Rotel RA980BX как се справя
    Редактирано от amonev; 13 August 2018 в 22:35.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    За да се откроява по-високият клас, нормално е да спънат по-ниският... Иначе, кой ще ги купува?!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Цитат Публикувано от amonev Покажи мнения
    Калкулацията и аз я знам, но по-големият му събрат M506 е с 2х2.5, а мощността му е малко по-голяма. Трафовете са същите...
    И друго има значение - дали единият е направен само за европейския пазар, а другия е мултиволтидж - тоест, може да работи и на 110 тока. А както знаем, при една и съща мощност, и двойно по-ниско напрежение, токът е какъв?
    Точно така, различен е.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

@amonev: Всичко е въпрос на вкус, както казало кучето... Аз съм имал цитирания от теб Ротел във версията му с дистанционно и без riaa (985) и съм го сравнявал с топмодел интегрирано Онкио от поколението на това стъпало (нямам идея дали имат общо със стъпалото и не помня точния модел, защото го притежавах за много кратко време). На една и съща система, отчитайки изречението с което започнах поста, за мен нямаше абсолютно никаква база на която да можеш да ги сравняваш (в полза на тайванския Ротел). Дано стъпалото се представя по-добре от интегрирания, който съм имал, но лично за мен този Ротел е усилвателя, за който най-много съжалявах, че съм го махнал. Единствения, който съм имал и се е доближавал до него е бил Харман-Кардън 6650R...
    Редактирано от badmadafaka; 16 August 2018 в 19:52.

Върнати към нов живот и добавени в колекцията "възстановени" от 70-те. Близнаци по марка. Wharfelade Linton MK2 от 73-та и Wharfedale DD1 Headphones от 70-та. Made in Japan за Wharfelade UK.

P1130620.jpg
    Редактирано от stoi; 2 October 2018 в 20:18.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени