Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 58 от 58

Тема: Активни колони или стерео усилвател+букшелф за музика ?

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от theshadowmen Покажи мнения
    Ти с какви монитори точно си, че не става ясно от написаното ?
    След няколко проби с различни модели( по спомени 7 на брой) тези ми допаднаха най-много в звуково отношение:

https://www.presonus.com/products/Eris-E5

Ама аз поне имам приятели, които се занимават със звукооброботка, миксиране и т.н., та те ме насочваха да не се лутам из морето от предложения. Хубаво е да имаш полезни хора наоколо. Те ми и помагаха да взимам оттук-оттам модели за проба. В тези среди хората се познават и си обменят опит.
    Ако съм на твое място няма да бързам да купувам. Само след основно преслушване и то в твоето помещение. Всички модели ги пишат с перфектни характеристики и би трябвало да звучат сходно, а реално звучат доста различно едни от други. Затова пробвай и чак тогава купувай, по твой вкус.

Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    ...И така, не след дълго, на Лорд Самърсби му хрумнала идеята за система 2.1
    При ниър фийлд монитори в малко помещение да интегрираш успешно субуфър е малко мисията невъзможна. Пробвах да настройвам на ухо и после като измеря с микрофона се оказва, че съм мнооого далеч от истината.
    Редактирано от Hollyshit; 4 July 2018 в 16:02.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    59
    Цитат Публикувано от Емил Р. Покажи мнения
    При ниър фийлд монитори в малко помещение да интегрираш успешно субуфър е малко мисията невъзможна. Пробвах да настройвам на ухо и после като измеря с микрофона се оказва, че съм мнооого далеч от истината.
    При така описаната ситуация, това е нормалния резултат. Имал съм подобни неудачи. Във форума има хора, които знаят как и с какви софтуерни инструменти да постигнат мн. добри резултати.

Banned
    Членува от
    Feb 2010
    Възраст
    47
    Краси, то за можене - може! Със сигурност, ако сменя минимум 5 малки субуфърчета все ще намеря нещо затворен обем да напасна що-годе темброво да допълва звуковата картина най-отдолу в това малко помещение. Но, на мен целта ми е да прослушвам най-вече среди и високи. Не, че въпросните монитори нямат бас. Имат го, но не звучат както се сещаш, като голяма колона. Масово хората това търсят, даже прекаляват с бумтежите. Аз за нормално слушане си имам друга система с големи озв. тела, в по-подходящо помещение и т.н.
    Редактирано от Hollyshit; 4 July 2018 в 19:59.

Цитат Публикувано от Емил Р. Покажи мнения
    Ама аз поне имам приятели, които се занимават със звукооброботка, миксиране и т.н., та те ме насочваха да не се лутам из морето от предложения. Хубаво е да имаш полезни хора наоколо. Те ми и помагаха да взимам оттук-оттам модели за проба. В тези среди хората се познават и си обменят опит.
    Ако съм на твое място няма да бързам да купувам. Само след основно преслушване и то в твоето помещение. Всички модели ги пишат с перфектни характеристики и би трябвало да звучат сходно, а реално звучат доста различно едни от други. Затова пробвай и чак тогава купувай, по твой вкус.
    +1

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Бас има, енергия няма.

Ами не е АЕЦ...

Оставете човека да си тества на спокойствие!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ентусиаст ... theshadowmen's Avatar
    Членува от
    Jul 2009

???

Мнение за Canton LE 107/Canton LE 109/Canton LE 130/Canton LE 170/190 ...модели 2010 година ,доколкото виждам се водят среден клас на марката ?
    Редактирано от theshadowmen; 25 July 2018 в 09:55.
    IPS LED LG 34UM58-P / ONKYO A-9050+Wharfedale diamond 10.2+Soundking DB 039...

Ентусиаст ... theshadowmen's Avatar
    Членува от
    Jul 2009

Запитване ?

Кой е по-удачен вариант за евтина алтернатива втора ръка за домашно ползване на ниски/средни нива на слушане :
    1. Kenwood KA-3060R
    2. Marantz PM-66SE доработка на Ken Ishiwata
    Бос съм напълно откъм техническа част, няма спор ... Обмислям да комбинирам стерео усилвателя с чифт Polk Audio Signature S20 ?!
    Редактирано от theshadowmen; 30 July 2018 в 08:35.
    IPS LED LG 34UM58-P / ONKYO A-9050+Wharfedale diamond 10.2+Soundking DB 039...

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени