Резултати 1 до 14 от 14

Тема: Mнение за Quadral Altan

Mнение за Quadral Altan

Здравейте, някой да има опит с Quadral Altan MK 5 - http://www.hifi-wiki.de/index.php/Quadral_Altan_Mk_V

Интересува ме как биха се сравнили с Canton Karat 920 DC - http://www.hifi-wiki.de/index.php/Canton_Karat_920_DC

По-голям обем са от Кантона, по тежки ,но ги дават с по-малък мидбас - 170 мм. ,въпреки,че май измерването не е коректно, понеже на снимките ми се вижда ,че размера на мембраната е идентичен с оглед широчината на колоната...
    С лято алуминиево шаси ли е драйвера- не можах да намеря снимки в нета за този модел.
    Харесал съм го за малка стая 18 квадрата , за един малък приятел, който държи баса да слиза приблизително ниско, колкото Кантона, понеже него го е слушал.

k.jpg q.jpg

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

малка стая 18 квадрата , за един малък приятел

който слуша малки дискове с малък усилвател

-))) Усилвателя му е Denon PMA 700 AE, Плейва с Popcorn Hour A410..Едва ли е от значение в случая, просто попитах за някакво сравнение,ако някой има опит.

Предлагат ми да му взема този Quadral Altan MK 5 ,на изгодна цена 150 лева , но нямам никакъв опис с Quadral.
    Редактирано от casper0141; 12 June 2018 в 11:07.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    39
    Определено Кантона са по-добрите колони.

Много по-скъпи Куадрали,не могат да свирят като този кантон.

Ако ще е в тази насока,аз бих ъпгрейтнал към Карат 200.
    Има от всичко по много!

Цитат Публикувано от trace Покажи мнения
    Определено Кантона са по-добрите колони.

Много по-скъпи Куадрали,не могат да свирят като този кантон.

Ако ще е в тази насока,аз бих ъпгрейтнал към Карат 200.
    Има от всичко по много!
    успяхме да направим сравнение- Ти се оказа напълно прав! И се отказахме от този Куадрал.
    Сега сме загледали MB Quart QL 502S - http://www.ms-audio.sk/Tuning/MB%20Quart%20QL502S.html
    И Sony SS E71 - https://www.hifiengine.com/manual_li...y/ss-e71.shtml

Цените на които ни ги предлагат са сходни-около 250 лева. Предполагам Сонито (доколкото това въобще е Сони- Всички говорители са на Seas) са добри колони. Притеснява ме ,че са много стари,въпреки,че на снимките ,които ни изпратиха изглеждат добре. За Куарда обаче няма много инфо в нета. Слушал съм Куарди от малко по старото поколение и звучаха страхотно, но за този модел не знам.

Нещо ще споделиш ли за тях като сравнение между самите тях и между тях и Canton karat 920?
    Редактирано от casper0141; 21 June 2018 в 12:01.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    39
    Сонито е страхотно.
    Всички говорители са Сиас.
    Единствено ако искаш присъствие на ниски
    честоти ще е проблем.
    Според мен свирят вярно,но масово хората
    търсят баса да ги удря в гърдите.

Сонито е страхотно.
    Всички говорители са Сиас.
    Единствено ако искаш присъствие на ниски
    честоти ще е проблем.
    Според мен свирят вярно,но масово хората
    търсят баса да ги удря в гърдите.
    A за Куарда какво ще кажеш? Масивни колонки ми изглеждат. По 12 кг. парчето. С бас порт са. Дали ще слизат по ниско?

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от casper0141 Покажи мнения
    ======
    Сега сме загледали MB Quart QL 502S - http://www.ms-audio.sk/Tuning/MB%20Quart%20QL502S.html
    =======
    Нали осъзнавате , че това на снимките е история на модифициране , а не сток вариант ?
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от casper0141 Покажи мнения
    A за Куарда какво ще кажеш? Масивни колонки ми изглеждат. По 12 кг. парчето. С бас порт са. Дали ще слизат по ниско?
    Никога не съм слушал точно тези ОТ,но съм имал доста модели с тези говорители и не съм впечатлен.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    По-добре никой да не си купува продукти на MB Quart без да ги е чул с усилвателя , с който ще ги ползва .
    Обстановката не е толкова важна , колкото горното .
    Никога не съм слушал точно тези ОТ,но съм имал доста модели с тези говорители и не съм впечатлен.
    Аз пък съм фен на марката още от края на 80-те , когато комшия от Тексим донесе такива трилентови , заедно с торба рекламни брошури и каталози .
    И като студент съм купувал два пъти MB Quart от оказион , но проблем - свиреха потресаващо само със набримчени стъпала QUAD 405 и вяло и бумтящо с всичко фабрично , което сме имали тогава .
    Последните години пак си взимах на 4 пъти техни изделия от базарите , но само си припомних проблемите - много по-капризни са от някои английски мониторни към усилвател .
    А това е обезсърчаващо накрая просто . И ти писва , щом ще им слугуваш и купуваш хубави скъпи стъпала .... и то без ясен изход...
    Затова , дори и при изгодни попадения се въздържам смело.
    Това са най-добре изработените откъм кутии немски "ширпотреби" . Категорично !
    Стига някой да не сравнява ябълки с круши и дини.
    Но масово се слушат с "нормални" усилватели и ресийвъри и затова мненията за тях са такива .
    А с някоя масовка Сони-Техникс-Денон и прочие , която е по 50-80 вата на канал и "дърпа от контакта макс 200-250 вата , звучат направо дразнещо зле , особенно в ниските - бучат и дуднат мега дразнещо .
    Преди 2 години в оказион в Букурещ видях и чух това -
    MB_Quart_Referenz_M2_Verstärker.JPG
    Колоните отвяваха .
    Направо ми слезе сърцето в корема .
    Непознавайки изобщо тази им линия питах наивно за цената -
    сърцето продължи стремглаво към петите ,
    даже на излизане май го стъпках.
    Редактирано от hifiresearch74; 21 June 2018 в 18:12.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    39
    Радо,тя марката не е лоша,ама във високия им клас,но и там има проблеми...
    Като кутий са страхотни,но като качество на гофрите,по-лошо не съм видял.
    Магнат и те имат едни говорители със същия проблем и то във високия среден клас.
    Окачването се втвърдява като пластмаса!
    Ако си ги слушал нови,може и да са те впечатлили,но след 20г.нещата се променят.
    Там е основния проблем,за това си мислиш,че са капризни на усилвател.
    Просто искат да ги раздвижи нещо с мощност и добър контрол,за да излезе нещо качествено.
    А и аз смятам всичко що е капризно за недостаък.
    Качествените колони свирят със всико,както и качествените усилватели звучат винаги добре!
    Всичко останало за мен е мит.Едно нещо като свири,то просто свири.
    Нещата са много елементарни,просто много хора си намират оправдания с термина-"капризен".
    От масовките,най-добре се представят Кантон и Грундиг
    Датчаните и те не отстъпват на качество.
    При тях времето е спряло.Няма стареене.

Относно Куарда, мислех,че проблема с твърдите гофри е в предните модели до към 1990 г. Специално за тази серия "S " ,не съм чувал или чел никакви оплаквания за промяна на еластичността на гуменото окачване или някакво отлепване. Тук от 106 та do 123 та страница на това списание има кратки ревюта на няколко колони от този времеви период и ценови клас- http://stereo.ru/magazine/history/1997/9

Класирани са в групата на по-басово ориентираните ,масивни са -тежат по 12 кг парчето с добра чувствителност , и предполагам ,че слизат по-ниско от Canton karat 920DC. Т.е мисля,че в никакъв случай няма да са по-зле от летвата, която се опитваме да прескочим. А и е възможно да направим мода ,описан в първия линк. Не ми се вижда сложен , става въпрос за подмяна на няколко елемента по филтъра и поставяне на 2 напречни прегради. Така ,че с оглед това ,че колоните са много запазени, ще отидем да ги чуем. Сонито отпада за сега ,особено щом е слабо в ниските- вероятно заради затворения обем,иначе съм чувал,че този драйвер на Seas слиза доволно ниско.
    Редактирано от casper0141; 23 June 2018 в 12:42.

Членува от
    Feb 2013
    Възраст
    39
    Никой не е казал,че тези Куадрали страдат от гофри!
    Отговора ми е към Радо по повод старите модели на фирмата.
    Никой не е казал,че Сонито не слиза ниско,просто слиза толкова колкото трябва.
    Повечето хора се радват на бумтене,гърмене,бучене в НЧестоти и като им липсва,започват да се жалват,че няма бас.
    По този повод съм писал за Сонито.На мен ми харесват колоните.

Точно този куадрал не съм го слушал.Може и да става....,
    но няма как да повярвам,че е по добрия избор.

Точно този куадрал не съм го слушал.Може и да става....,
    но няма как да повярвам,че е по добрия избор.
    Няма как да повярваш ,че е по-добрия избор от Сонито или от отправната точка - Karat 920?

И става въпрос за Quart Ql 502S, Куадрала вече отпадна в избора ни.
    Редактирано от casper0141; 23 June 2018 в 13:33.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени