Резултати 1 до 24 от 24

Тема: дрънчене в говорител

дрънчене в говорител

преди доста време взех една десятка, която беше сглобявана за състезание. Не можах да си сметна кутия за нея и помолих колега да ми сметне кутия. Сметна я и ми каза че говорителя е пълен боклук в прав текст, защото е имал досег със предишния собственик и беше виждал говорителя преди аз да го купя. Аз направих кутията по неговите размери и още първия път при тестване говорителя се разпадна- пристърга и почна да шляпа. Аз не разбирам от тези неща- да си сглобя кутия и да настроя усилвателите и плеъра криво-ляво да, но нищо повече. Носих го на човек, който с това се занимава. Бил се разлепил някъде, бобината направила ход и се ударила и се подгънала, нещо такова, но го е управил. Взех го, не го ползвах доста време, но дойде време и пак го сложих. При напъване дрънчи и това си е. Пак го носих при човека, той ми се обиди, усетих го, въпреки че му казах в прав текст че явно пак съм съсипал говорителя, като наблегнах че и да има нещо, моя си е вината. Все пак при малка мощност няма проблем, но при усилване говорителя просто разочарова. Той го закачи, пробва го и каза че бил наред. Причината може да е била кривеш или лош сигнал. Под говорителя има три слоя гума залепена между него и кутията, плеъра ми не е лош, усилвателя, който ползвам не е напъван дори на половината мощност, която може да изкара, сигналните ми кабели не са много добри, но скоро и тях ще сменя. Дрънчи и това е , дори вече не смея да го напъвам. Има ли нещо, което аз мога да направя за този говорител, за да видя къде е проблема, защото може и при мен да е грешката или ще се окаже че просто говорителя е мъртвороден и спасяване няма.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    Вината си е твоя! Ще дрънчи, та малко ще е.
    Този говорител го слушай на слушалков изход.

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Вината си е твоя! Ще дрънчи, та малко ще е.
    Този говорител го слушай на слушалков изход.
    вина, колкото искаш и все моя. Купих го от Емо от Рудозем, вярно не беше скъп, и не вярвам че този човек ще продаде лош говорител. Прави ми го Валери Радев, пак не вярвам че ще си остави ръцете. Май по-добре да го извадя от кутия и да го хвърля от някой мост и просто да не се ядосвам. Благодаря за вниманието и за поуката. Кьорав карти не играе, особено в България.

Участник с ограничен достъп
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    54
    Сега, спокойно. Не си написал какъв е говорителя!
    Всеки не става за автомобилен!!! Там се губи контрола върху него!!!
    А може да е чудесен за домашно, културно слушане!!!

говорителя е сглобен от части на ground zero и си е автомобилен, макар и без модел, но просто нещо не е наред- на говорителя, на кутията ми, просто не знам и затова не искам да съдя никой, особено хора с доста по-големи знания от мен.

Цитат Публикувано от hercok Покажи мнения
    Май по-добре да го извадя от кутия и да го хвърля от някой мост и просто да не се ядосвам.
    Това ти е спасението, но покани Емо и Валери Радев да стоят под моста Така ще е най-справедливо и честно

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

Не си писал откъде си ,но ако е (около) Пловдив ,можеш да ползваш и паметника Альоша.Там е високо и е идеално да засилиш нещо...

просто се надявах да е нещо малко и исках насоки как да видя какво му е. Не мога да ходя от врата на врата и да казвам "Абе на тази песен думка, а на другата нещо почва да дрънчи". Куца работа. Както и да е. Не е болка за умиране. Ще изкара още малко така пък по-нататък ще му мисля какво да го правя.

Пробвай го с друг филтър и усилвател, може да не е виновен говорителят - наскоро без да разбирам си правих домашен субуфер и понеже видях, че масата е обща за захранване на филтър, усилвател и за към говорителя, реших да спестя кабели(за какво да се дублират) и говорителят "пръцкаше" все едно има камъчета по мембраната му и подскачат от вибрациите. Е, като пуснах още няколко кабела за маса и се оправи.

Алтернативно на горното - вържи паралелно на основния говорител втори малък говорител през съпротивление 15-20 ома. Заслушай се дали "дрънченето" го има и при малкия говорител.

ще пробвам в събота с друг усилвател да видя какво ще се получи

набързо сутринта спретнах това https://youtu.be/bBbexmqzPFI , дори не знам дали се чува като хората как дрънчи, защото го уплоуднах от компа в работата, а там нямам звук.

Banned
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    46
    Чува се, пробвай го извън кутията с друг усилвател. На мен ми прилича на диво клипване.

усилвателя е на половината си мощност- emphaser 13000 spl, може би малко отгоре, нямам бас буст, сигнала си е чист, отгоре е резнат до 80Hz, на субсоника е на около 30Hz. За говорителя ми казаваха че без проблем държи 2 киловата, но вече не знам. Може би аз съм объркал настройките и да съм му видял сметката, въпреки че не е напъван никога до толкова, колкото е на клипчето. Съжалявам че не обяснявам по-професионално, но толкова си мога.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Подобен ефект се получава и при частично отлепена трептилка . При повечко ход започва да барабани по шасито . Не се чува изобщо толкова силно , не се вижда при нормален оглед , но си струва да "избутате" мембраната леко навън и да огледате трептилката . Просто да елиминирате това , като вариант.
    Имал съм тонколони КЕФ с пренавити нискочестотни , при които "майсторът" бе сложил дъълги дебели мишури , които барабаняха вбесяващо по пластмасовата мембрана , но не толкова силно баш.
    Оправданието бе " Ти къв човек си , кой усилва толкова , поне няма да ти се скъсат никога от опъване " Всъщност какво е правилото за определяне дължината на мишурите ?
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Вечерта ще го извадя от кутията и ще го гледам, пък дано да видя нещо

Цитат Публикувано от hercok Покажи мнения
    набързо сутринта спретнах това https://youtu.be/bBbexmqzPFI .
    Ех, оправи ми настроението, а и деня! Ще зарадваш с този прекрасен саунд много тарамбукитааааааа

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Ех, оправи ми настроението, а и деня! Ще зарадваш с този прекрасен саунд много тарамбукитааааааа
    все едно аз да отида в онкология и да се смея на хората че имат рак, а аз не. Безвкусно.

Свалих говорителя и не виждам нищо странно- няма разлепено, скъсано, но пък и аз не знам точно какво да търся. Явно ще отиде в архива, а аз ще си търся нов говорител. Може да бъдете спокойни, няма да бъде пуснат в продажба. Аз за разлика от 90% от българите не съм задник.

Ами това е https://youtu.be/9IgL_XADKZE . Усилвателя е друг, доста по-слаб, говорителя е превързан на 4 ома и дрънчи на 500 вата, тоест прекрасно. Знам че във форума се занимавате повече с домашни говорители, но говорителя си е говорител, така че се надявам някой да даде идея какво му е, заслужава ли си да се прави, тоест каквото ви дойде на акъл, с радост бих го прочел, с изключение на жлъчните забележки и безвкусните шеги.

Дай го на компетентен майстор да каже какъв е проблема.
    Иначе на 5оо вата без кутия ще го повредиш ако вече не е заминал.
    Прегледай внимателно да не се е от лепила частично капачката.

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    37
    Пробвай само с по една намотка и на малка мощност.
    Трептилката ми се вижда хлътнала надолу към магнита - при раздвижване на цялата мембрана с ръце нагоре и надолу достигаш ли лесно до точката, където опира намотката в магнита?
    И както спомена Цецо - виж дали не е разлепена капачката някъде и тя да бръмчи.
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
    Мои записи на български групи: Youtube

А каква честотна лента се подава на тоя звяр?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

не е разлепена капачката. На усилвателя съм го резнал до 80 и субсоник на около 30 и от плеъра е до 80, -12 дб/окт . Може и да бъркам някъде, все пак не съм специалист, но в колата имам още един говорител, свирещ без проблем на аудисона. Говорителя прави много лесно ход при натискане почти до долу. Имам друг говорител пак от същата марка, от която са чарколяците на този, но сравнително нов и малко по-голям. При натискане на неговата мембраната, съпротивлението е несравнимо по-голямо. Ще го нося някъде да го погледнат, просто няма как.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    64
    А като натиснеш мембраната надолу, усещаш ли шпулата да опира в "дъното"? Разбира се, ако се напънеш, това ще стане, питам при нормален натиск, ако мога да се изразя по тя начин. Да не би при по-висока мощност точно това да се получава? Опита ли да размениш поляритета? Не се стягай на шегите на колегите, все пак тук не е ДАНС, обичаме да се смеем понякога
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ,А КОЛКО СТРУВАШ!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени