Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 34 от 34

Тема: Готов проект за суб-бас ?

pocko's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    32
    Eстествено, че DIY бих го направил с цел разход на по малко средства, като не включвам изобщо сумата за кутията и труда. Но само за добър говорител, както гласят постовете по горе, щом е над 1000лв..... Като се добави към това и останалите нужни пера то бюджета и сумата набъбва доста. Явно на по ниска цена всичко е безсмислено. А за човек като мен с минимални познания в DIY ми се вижда някак рисковано начинание тази инвестиция. Познанието, моето както и на колегата, си го признахме, че ни липсва и за това се обръщаме към по вещите тук с цел да получим готов проект ако сте склонни да го споделите. Като нямаме план за действие няма как да си купя дрънкулки за солидна сума и да седна да уча тепърва. По скоро бих направил обратното, но за сега нямам кой да ми дава напътствия и ресурс (излишно време), за да успея.

Иначе ако става дума за този бюджет в ОЛХ има и доста по интересни Велодайн-и, като резултата ще може да се чуе веднага и покупката ще се прецени на място.

Реално ако всеки DIY проект следва тези заключения по горе се замислям .... Тези които се захващат да майсторят сами... само за скъпо развлечение с неизвестен край ли го правят? Силни усещания ли търсят или се чудят къде да изхарчат някой лев?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Не целта е цел, а Пътят.

pocko's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    32
    И философски настроени станаха форумите явно. За мъдрост и още нещо (сеир)

Естествено, че за първи опит няма да се хвърля на най скъпото, защото може да е последен. Но пък има ли смисъл в случая да е BMS 12S330 например в моя случай при положение, че имам Yamaha-та? Някой може ли да сподели реално как се представя в конкретните негови условия?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Философията черпи познание от живота, не от абстрактни теории за космическата материя.
    Ако Ямахата те задоволява няма смисъл да търсиш друг суб. Ако Ямахата не те задоволява има смисъл да търсиш друг суб и като той те задоволи да разкараш Ямахата. Съседчето ми, което сега завърши втори клас, прилага същите разсъждения за велосипеда си и е на прав път.

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    33
    Цитат Публикувано от pocko Покажи мнения
    Но пък има ли смисъл в случая да е BMS 12S330
    Да определено това си е истински басов говорител. Не е най-добрия, не е невероятен, но резултата ще е истински. Моето разсъждение в случая е кой фабричен суб ползва подобен бас? Колко струва? След като намеря виждам срещу каква цена се изправям? След това започвам да мисля плана и след коя цена става безсмислено всичко. Да правиш посредствени неща няма смисъл, живота е кратък и пълен с тях и без това.
    Вкъщи: Denon poa2200, hk 980, DIY: visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

pocko's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    32
    Ямахата пръхти от порта и някак силата му не ми е достатъчна в най ниските. Това главно ме подтиква да се занимая с нещо в домашни условия. Ще го обмисля като опит BMS-а за начало.

Някак не мога да си представя от първия път да се хвърля на проект с не малък, поне за мен, бюджет.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    За да се постигнат задоволителни резултати, НИКОГА не трябва да се елиминира факторът акустика на помещението, ако ще и да са супер-дупер прехвалени марки и изделия! За суб, това важи с още по-голяма тежест.
    Понякога, само разместване в помещението и поставяне на най-подходящото място, дава повече резултат от пробите с едни или други изделия. Изискват се малко познания и желание за тестове...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

pocko's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    32
    Поиграх си с позиционирането доста. Стаята е с малко неправилна форма и това което се получава може да е ужасяващо, както за стерео, така и за този субуфер. Имаше момент в определена позиция в която се тресе всичко, но нищо не звучи. Опитах "subwoofer crawl test" и след това преслушах няколко тест тонове докато го понаместя. Но като се вземе в предвид, че не мога да го сложа точно на мястото където е най доброто за мен мисля се получи максимално добре.

Ако имате идея за нещо друго може да споделите.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Роско, с този говорител https://www.proton-bg.com/Default.as...ArticleID=3923 за 48 лева теоретично може и да се получи нещо. В 60 литра с порт, настроен нa 40Hz, дава много приемливи резултати. Може да се напъне и по-ниско, но няма много смисъл.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени