Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 34 от 34

Тема: FM Acoustics Speakers - какви драйвери ползват?

Цитат Публикувано от NikolaG Покажи мнения
    От статията не става ясно дали при този филтър има pre-ringing, както при digital FIR crossover. Някой по-запознат може ли да хвърли малко светлина по въпроса?
    Не ми е известно да се получават прерингинг артефакти от аналогови процесинги . Изключение правят THD , които се появяват като предшествие на основния импулс по разбираеми причини - при сваляне на IR чрез sine sweep, примерно при 100 Hz анализатора ще отчете 200 , 300 и тн , които още не са подадени за анализ и ще бъдат отразени като прерингинг в IR . Това всъщност няма отношение към реалната ситуация ,тъй като това е фалшив прерингинг.В реалният свят пък се появяват други артефакти , които не могат да се отчетат със sweep..FIR дизайна има редица тънкости в зависимост от това дали забавяте или избързвате определен спектър за получаване на линейна фаза и психоакустичния ефект от пре и пост рингинга в съответния честотен диапазон . Един FIR филтър , изготвен по поръчка от специализирана фирма струва доста $$$
    Относно създаването на " перфектни " говорители съществува друг проблем . Бях чел едно интервю на инженер от R&D на Dynaudio . На въпроса какво мисли за лентовите високочестотни и защо фирмата му залага на софт дом , той отговори , че лентовите превъзхождат софт дома във всички аспекти , но всички опити за успешно съчетаване със средно/мидбасчестотните им говорители били неуспешни и повече с тази технология не се занимават...И аз се сблъсках с това , опитвайки да събера плазмен ВЧ с Dynaudio .В този ред на мисли този https://bgaudioclub.org/showthread.p...A-TC-60-reborn проект изглежда на измервания успешен във всички известни аспекти при съчетаването на драйвери .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Не е като на живо, но все пак добър запис:

На външен вид ми на помнят моите vandersteen (модел2). Тон колони с фередже, или направо с бурка отгоре.

Интересна концепция, при която е спестено откъм финиша на ОТ, за да се концентрират средствата към постигане на добрия звук без да се плаща допълнително за визията.
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

T.e. това, на което викаш "визия" (вместо правилната наша дума "изглед") не ти харесва?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Нямам отношение към външния вид на аудио-компонентите. За мен е важен само звукът.
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    На външен вид ми на помнят моите vandersteen (модел2). Тон колони с фередже, или направо с бурка отгоре.
    +1

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.”
    Стивън Кинг

Знам, знам, много хора нямат вкус...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Знам, знам, много хора нямат вкус...
    Така е от едно известно време насам(за голямо съжаление).Ако можеше да се събуди Микеланджело щеше да ги утепа ....не физически а с изкуство което е нещото което е далече от тях колкото е далече от Земята най-далечната видяна от космическият телескоп Хъбъл галактика.
    За инфо - това е около 13,65 млрд. св. години!

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени