Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 26

Тема: FM Acoustics Speakers - какви драйвери ползват?

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35

FM Acoustics Speakers - какви драйвери ползват?

Миналата седмица имах щастието да чуя система на, непознатите за мен до този момент, FM Acoustics и останах меко казано впечатлен. Една от най-добрите системи, които съм чувал! Всъщност системите бяха две, една по-малка и една по-голяма, но звучаха еднакво добре. За съжаление не намирам достатъчно информация в нета, нито снимки без грилове. Досрамя ме и да ги питам какъв чарколяк използват , затова питам тук - има ли някой запознат с марката, какви драйвери, филтри и т.н. ползват? Всяка информация ще ми е от полза!

fm.jpg

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Хах, "малките" им модели са 4 ленти, големият - 5. На Хараланов ще му харесат
    fm.jpg

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от NikolaG Покажи мнения
    На Хараланов ще му харесат
    ]
    Чак пък ...
    Редактирано от iwoto; 16 May 2018 в 23:49.

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Мммда, най-вероятно ще им изнамери кусур, няма начин...

Никой ли не е запознат с марката, не може да са чак толкова апокрифни?!?

Ако разбереш нещо за говорителите - дай инфо/снимки тук, че и на мен ми е любопитно... Само се чудя как в целия бездънен нет няма нито една снимка на колоните със смъкнати решетки.
    За да разбереш какво е достатъчно, първо трябва да разбереш какво е повече от достатъчно

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Май винаги ги демонстрират с решетки, за съжаление. Досрамя ме да ги питам дали може да ги свалят. На "малкия" модел се вижда задният туитър, ето снимка от нета:

fm back.jpg

Но не го разпознавам.

Офтопик: демонстрираха и много интересен, аналогов клик/поп филтър за надрани плочи, който, въпреки че не съм по винила, много ме впечатли - действително от неслушаемо надрани плочи премахваше пукането и то без да променя чуваемо полезния сигнал; за виниладжиите може да е интересно...

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    52
    Офтопик: демонстрираха и много интересен, аналогов клик/поп филтър за надрани плочи, който, въпреки че не съм по винила, много ме впечатли - действително от неслушаемо надрани плочи премахваше пукането и то без да променя чуваемо полезния сигнал; за виниладжиите може да е интересно...
    Такива устройства съществуват отдавна.
    Аз притежавам Garrard MRM 101 - напълно аналогов.

https://www.vinylengine.com/library/.../mrm-101.shtml

Другото подобно изделие - SAE 5000 - е аналогово, но с процесорно управление на лимитера.

http://www.swingmusic.net/sae.html

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Да, той се опитваше да убеди аудиторията, че всички чужди устройства скапват звука, а тяхното - не И действително никаква разлика не успях да доловя, единствено пукането изчезваше. Друго подобно устройство не съм чувал обаче и нямам база за сравнение.

А и шефчето беше голям актьор, цял моноспектакъл изкара - имал близък приятел плочаджия, който бил залибил мома от, видиш ли, латинска Америка и в един слънчев ден тя го заподозряла, че може би кръшка, а всъщност той бил скромен човек и не било така. Да ама jealousy in Latin America ain't no fun и му надрала стотици плочи, включително много редки и неоткриваеми издания. Та с неговия инженер гении, ръчно настройвали филтъра на слух със стотици плочи, само ако е сигурно, че е пукане да го филтрира, иначе не, за да не филтрира и подобни звуци като удар по обръча на барабан и т.н.

Забавно беше, но това, което ме спечели бяха колоните, включително и "малките"

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Това фолклор някакъв. Вместо да си изгони лудата жена си купил поп-клик-килър.

Зависи от надирането

Но ако ще се задълбавате в тази посока, прочетете темата ми "Защо пукат плочите?"!
    И си водете записки...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Другото бижу бяха ОТ на John Watkinson:

JW_Legend.jpg

Някой да знае той какви драйвери ползва???

Къде в Пазарджик и баните ги гледаш тия?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    41
    ......какви драйвери......
    Използват високоговорители ScanSpeak.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 19 May 2018 в 11:57.
    High-End Player DENON DVD-A1XV / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology - High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    Използват високоговорители ScanSpeak.
    John Watkinson ли? Кои модели ползва?

Хах, "малките" им модели са 4 ленти, големият - 5. На Хараланов ще му харесат
    fm.jpg
    Сигурно и на мен ще се харесат ( В момента съм на 6 активни ленти )
    Тия швейцарци май са от от " Голямото добрутро " . Твърдят , че плащат луди пари за разработка на транзистори за усилвателите си (FM 17417) и вероятно 90% от доставените връщат обратно на производителя . Бих се обзаложил , че такава е съдбата и на говорителите .Независимо от производителя , едва ли ще можа да се купят подобни , камо ли подбрани от доставка.
    МД активните им кросовери са linear phase, а топ моноблокчето е 3,2kW/2Ohm peak
    Интересна фирма
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

John Watkinson едва ли ползва Scan speak . В ОТ , което си слушал има два 20 сантиметрови нискочестотни с 10 cm звукова бобина , един 10 сантиметров средночестотен със 7,5 cm звукова бобина и bending wave високочестотен (oт статиите му е почти сигурно да е този http://www.allegrosound.com/Manger_M...egroSound.html) с основна презумция че има rise time 15 us .Всички магнитни системи са неодимови . Оформленията са ЗО . Ползва система от акустични лещи и уейв гайди за фазова еквализация , събиране на звукоизточниците в по-малка точка и вторичен кросовер, каквито масово се ползват в съвременните line array озвучителни системи . Основния кросовер е активен , аналогов, фазоволинеен, а телата са изцяло активни с вграден кросовер и усилватели с достатъчно тяга - 300Wrms/800Wpeak. Коценпцията е точков източник с 360градуса дисперсия - единственото , което не ми харесва . Фен е на фазовата кохерентност и безкомпромисното излъчване на правоъгълен импулс от OT. В бъдеще вижда нещата така:
    Today’s loudspeakers are nowhere near as good as they could be, due in no small measure to the presence of "traditional" audiophile products.

In the future, loudspeakers will increasingly communicate via digital wireless links and will contain digital processing. Indeed, the link between IT and loudspeakers is destined to grow.

But no progress can be made when science is replaced by bizarre belief structures and marketing fluff, leading to a decades-long stagnation of the audiophile domain. ........че е и DSP фен , браво !

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    МД активните им кросовери са linear phase
    Как го постигат това с аналогови кросоувъри?

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Коценпцията е точков източник с 360градуса дисперсия - единственото , което не ми харесва.
    Точно това не харесвам и аз по принцип, но дефакто в случая съм склонен да го преглътна

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Действително май използва Manger - http://www.the-ear.net/sites/default/files/17-Kommer-Kleijn.jpg

Странно, ОТ на самите Manger съм слушал няколко пъти и никога не са ми харесвали.

Аналоговите фазово компенсирани кросовери се правят с помощта на allpass филтри http://users.otenet.gr/~athsam/3way_..._phase_eng.htm Не съм се занимавал с такъв проект и не мога да кажа какъв точно е финалният резултат , но за мен фазово некомпенсирани слопове с висока стръмност нанасят доста неприятна щета на звука .
    Относно насочеността твърдо вярвам, че трябва да се работи за по-голяма насоченост в ниските и мидбаса и да се прелива към по-широка хоризонтална и по-тясна вертикална насоченост за среди и високи , като там трансферната функция при+-45 градуса трябва да е идентична с тази оn axis или като звуково налягане до няколко децибела по-надолу .
    Относно Mangera ето една наистина много интересна статия в която въпросния драйвер се появява 2 пъти https://www.theregister.co.uk/2014/0...peaker_design/. Само че Watkinson прави нещо доста хитро в сравнение с ОТ конструкторите на manger .
    1)Той ползва драйвера за високочестотен (в тази област CSD наистина заслужава внимание) и не го изнасилва с излишен спектър , с всички последствия от това.
    2)Благодарение на конусния дифузор , директно към слушателя е пренасочена малка част от излъчващата площ от драйвера , чиято ъглова дисперсия е небрежно подмината в спецификациите на производителя...
    Аз лично очаквах малко по-сложна конструкция на дифузора на СЧ .

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Само че Watkinson прави нещо доста хитро в сравнение с ОТ конструкторите на manger .
    1)Той ползва драйвера за високочестотен (в тази област CSD наистина заслужава внимание) и не го изнасилва с излишен спектър , с всички последствия от това.
    2)Благодарение на конусния дифузор , директно към слушателя е пренасочена малка част от излъчващата площ от драйвера , чиято ъглова дисперсия е небрежно подмината в спецификациите на производителя...
    Аз все се чудя защо от Мангер не предлагат по-малък модел, примерно 3-5см диаметър, който ще има широка дисперсия и може да се ползва като нормален туитър. Сегашният нито свири средите убедително, нито има добра дисперсия без дифузор - loose loose situation!

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Аналоговите фазово компенсирани кросовери се правят с помощта на allpass филтри http://users.otenet.gr/~athsam/3way_..._phase_eng.htm ...
    От статията не става ясно дали при този филтър има pre-ringing, както при digital FIR crossover. Някой по-запознат може ли да хвърли малко светлина по въпроса?

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    52
    Аз все се чудя защо от Мангер не предлагат по-малък модел, примерно 3-5см диаметър, който ще има широка дисперсия и може да се ползва като нормален туитър.
    Нито има кой да ги разработи, нито как.

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    35
    Драйверът, който предлагат не може ли да се изработи в по-малък мащаб? Или дори да не се спазва мащабът, поне мембраната да е с достатъчно малък диаметър.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    52
    Драйверът, който предлагат не може ли да се изработи в по-малък мащаб?
    Вероятно може, но Йозеф Мангер вече не е в активна възраст, а фирмата не разполага с техническите средства за такава разработка.
    Публична тайна е, че MSW е разработен с използване на техническата база на института, където Мангер е работел.
    Затова драйверът практически не търпи никакво развитие последните 30 години.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени