Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 50 от 50

Тема: Може би още eдин лебед... Swans M1

20180509_121350.jpg20180509_122959.jpg

Започват да приличат на истински тонколонки

Поздрави!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    36
    Супер.
    Преди боя тоз мдф трябва да се обработи , можеби с кит , незнам , но се напоява от боята и се надуват власинките. Имай предвид.

Поради което се прави грунд, боя, шкурка, боя, шкурка, боя, шкурка, боя, шкурка, боя!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Започва се със шкурка. След това издухване със сгъстен въздух. След това кит, шлайфане, грунд, шлайфане, корекции, пак грунд и боя. После ако трябва завтаряй и потретвай. Колкото по-прецизно работиш толкова по-малко шлайфаш.

Подхванах пилата с цел: оформяне на бафъл...
    DSC01267.jpg DSC01270.jpg
    Отнемал съм основно от ПДЧ- и съвсем малко от МДФ-а

... шурене, китване, грундиране... голяма играчка си е.

Виждал съм резултати от две ръце акрилен грунд и три ръце боя отгоре. Разбира се се шкурки след всяко нанасяне на слой.

Поздрави!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Преди време ми попаднаха едни ОТ с хубави говорители, но с пострадали кутии. Поисках да ги направя като кукли, китосвах, шлайфах, ама по едно време излезе нещо по-важно. За да не ги гледам на петна им дръпнах едно мебелно фолио отгоре и нов плат отпред. И да ти призная оттогава много рядко съм ги доближавал на повече от метър. Само като им бърша праха. Така че ако няма да им се любуваш отблизо има и по-бързи и евтини начини за финиш.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    36
    AY , как е положението, има ли напредък?

Взех си фотоапарт и сега съм замразил проекта до заплата.
    Свърших основните механични неща по подготовката, но се оказа, че кита, който имам е изсъхнал. (Пробил съм му опаковката неволно) беше Tikkurila colowood

Другата седмица ще напазарувам кит и надявам се и грунд да взема.
    Още не съм говорил и с бояджията...

"Жълти" кондензатори намерих във Викиват, но още не съм ги заявил.

Поздрави!

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Привет ,
    до къде докарахте букшелфчетата ?
    На всички , които се колебаят за тях мога да кажа - жертвайте се .
    Струват си всяко левче , особенно , ако сте ги взели на промо 1/2 като мен .
    Меко казано съм впечатлен .
    Други от които съм приятно изненадан са тези - https://picclick.de/Omnes-Audio-MW50...847127194.html , които също взех от любопитство от Базар-а. Просто от любопитство си накупих 5 чифта малки ЕВТИНИ мидбасчета да видя от първа ръка за какво иде реч.
    Ами само тези 2 надскочиха очакванията ми .
    Лошите и пърхащите няма да коментирам , да не обидя някой фен и търговец.
    Как е с нормална и човешка музика не знам , но с това което аз слушам за кеф - уверявам Ви /на база и немалкият ми опит с фабрични кутийки/ , че си струва да повторите делото на A.Y. и така ще се смеете после като видите обяви /и как ги прехвалват/ за малки дали сензор и ма бронзе , че не могат да Ви спрат .
    Без никаква представителност , директно след Еконт реших да врътна бързи клипчета с обикновен телефон .
    Директно връзване на говорителите с изключен високочестотен в колонката за теста.
    То си се и чува това в клиповете.
    Никаква меродавност не търся , но пак се чува кой от двата става за мидбас и кой само за бас .
    По-добре такива 2 ламерски клипета от нищо и ала-бала приказки само .
    Повтарям само тези говорителчета ме ококориха за размерите си с бързина на ответа и непърхане/буботене при по-високи нива .
    А SB15NRXC30 например издраска и застърга на нивата , на които HiVi не се напъваше . Карай на половин цена не е загуба . Едно на ум.
    Дано е полезен на някой колебаещ се да пробва постът ми ...

Не продавам драйверите - не търсете под вола теле в поста.

HiVi F5 -

omnes audio mw5.01 -
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    Как е с нормална и човешка музика не знам
    Пробвай ги на пиано , цигулка и сакс - супер са. Аз продължавам да им се радвам след няколко години .Това е моя хай енд. Много динамика и неутрален тембър, и баса за размера е супер.Струват и цялата цена , даже повече.

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    44
    Ами Хи-Ви-то няма никакъв бас.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    За реалните му 4 инча направо е супер . Избирам го пред дуфкане и замазано бумтене .
    По картинки не става . Само при директно , дори и "ей-така от въздуха" сравнение лъсват разликите .
    Преди време в Горна Баня от едни 4инча Eton Аркозия втора ръка мидбасчета ми увисна ченето и бях отнесен ,
    само гдето не бях разбрал , че човекът иска 350 лв за бройката , не за чифта и си останах с цъкленето .
    Ако някой има реален реализиран проект с такива - да отвори тема , ще ми е адски интересно.
    При него имаше и един брой АТЦ същият размер , купен за 120 евра от Ибей за подмяна на разкъсан от палаво дете в мониторите му и ...
    Етон-а го караше да звучи като евтиния широколентова сравнени един до друг ....

Нека A.Y. качи , като има време, клипче.
    Редактирано от hifiresearch74; 12 July 2018 в 11:36.
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Да , младежът ми посочи обаче в немски сайт цената да ме освести когато залитнах ... , защото първосигнално от телефона бях цъкнал недоскив друг модел ценово и понеже бях в София - звъннах и газ натам с ентусиазъм .
    Скъпи или не - докато ги проучвах тогава после и се почесвам - след 4-5 дена ги нямаше като обява , та затова питам - кой има опит с тях .
    Странно ще е да не е от форума човек, дал 700 лв за две "смешни" мидбасчета .
    Пусна ми ги в една пробна кутия с регулируем фазоинвертор около 40*40*40 см , направена от парчета кухненски ПДЧ плотове и наистина седнах .
    Продаваше ги защото високите , които поръчал покрай тях / пак някакви за такива пари/ за някакъв проект изведнъж се оказали аут ъф сток и опитите с други не му допаднали .
    Аз лично , с моят скромен опит , по-мощно и разтърсващо дълбоко свирещи мъници не съм срещал ... не казвам , че няма - да е ясно.
    Редактирано от hifiresearch74; 12 July 2018 в 14:35.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    С 61Hz резонансна честота трябва да се те разтърсвали под нея, а там явленията са неуправляеми. Това говорителче се отличава с голяма за размерите си мощност 50W и сериозен, пак спрямо размерите си, ход на мембраната +/-8.2 мм. Има възможност да направи добро налягане на ниски честоти, ама за бърз бас и къси преходни процеси не виждам предпоставки.

Вероятно е захранван от усилвател с висок ДФ и музиката е била отрязана за най-ниските честоти.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Стъпало оребрено Акуфейс със стрелки и пред .
    Моля те не питай за модел - не го помня ...
    СД - Marantz CD95

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения

Нека A.Y. качи , като има време, клипче.
    С удоволствие ще кача клип, но нека предвижа малко нещата.

В момента филтъра е на хвърчащ монтаж. Има ли смисъл да му правя платка или направо на някой 6мм или 10мм шперплат, хванати със свински опашки и топъл силикон?

F5 за размера си свири доста чисто и не ми звучи мътно.
    Баса определено е стряскащ. Както писах хола е около 25кв.м. и е с висок таван. Маничето определено се справя.
    Не може да се сравнява с някой 8-10 инчов говорител, но определе си пее.

Поздрави!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Има ли смисъл да му правя платка или направо на някой 6мм или 10мм шперплат, хванати със свински опашки и топъл силикон?
    И в двете има смисъл. Важното е елементите да са закрепени механично здраво.

Изследователю, кат си толкова оторен, вземи научи малко езици, че много смешно става покрай тебе

Това не ти е манастира Атон! Ийтън се произнася (доколкото е възможно с булгаришен буквен)

Аркозия-та за домашно

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    44
    Продължавайте , получава Ви се

Ето едно видео!
    Не знам как звучи. Не ме бива във видеото. (и фокуса е избягал) нямам и външен микрофон.

О.Т. има съвсем малко полиестерна вата, а музиката е във FLAC формат, без DAC.

Поздрави!
    Редактирано от A.Y.; 15 July 2018 в 12:14.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    36
    Музиката ти определено е убиец на „хи енд” колони...
    Все пак , какво то е мнението като цяло за колонките. Доволен ли си от избора.

Компютъра все по-рядко го вллючвам.
    Пускам плей листи от spotify.

Колонките определено си струват! Има доста работа потях. Гледам да напредвам колкото мога.

Без вата всякаш басите бяха повече, но сега е добре.

Много ми харесва кристалното звучене.

Пак ще се повторя, но F5 ме изненада доста.

Поздрави!
    Редактирано от A.Y.; 15 July 2018 в 12:52.

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от A.Y. Покажи мнения

Ето едно видео!
    Не знам как звучи. Не ме бива във видеото. (и фокуса е избягал) нямам и външен микрофон.

О.Т. има съвсем малко полиестерна вата, а музиката е във FLAC формат, без DAC.

Поздрави!
    Сега добави и една нискочестотна секция и нещата ще си дойдат на място

В краен случай - две!
    Симетрията е хубаво нещо!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени