Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Моля за помощ за разпознаване на тези драйвери.

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    51

Моля за помощ за разпознаване на тези драйвери.

Тази събота на софийският битак се сдобих с тези високоговорители. Знам със сигурност че са средночестотни, български, но не успях да открия нищо за тях в книгата на Попянев, и на първо четене в интернет пространството. Помогнете ми в разгадаването на тази загадка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

ВВК 131А8
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    51
    Благодаря. Може ли някакви параметри. Възможно ли е съчетаване с ВКН1231 от старата школа и ВЛД40-8?

Цитат Публикувано от dobri98 Покажи мнения
    Тази събота на софийският битак се сдобих с тези високоговорители. Знам със сигурност че са средночестотни, български, но не успях да открия нищо за тях в книгата на Попянев, и на първо четене в интернет пространството. Помогнете ми в разгадаването на тази загадка.
    Този говорител можеш да го приемеш че е 131 А8 или А4, но с отвореното шаси по скоро го смятат за широколентов и е с мощност само 8 вата. Той е с друга трептилка и гофра. Ако го закараш с завода в Благоевград, могат да ти го преработят,да сменят шасито със затворено, да сложат части за ВВК 131 А8 и ще стане 20 Вата.магнитната система му е АЛНИКО. когато мине тази преработка може спокойно да се комбинира с ВКН 1231 и ВЛД 40-8. Става сполучливо тяло.
    Редактирано от АудиоИдиот; 31 May 2018 в 22:24.

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    не ги пипай! ако не ти харесват ги продай и си вземи ВВК 131А8 но тези не ги разваляй!
    това че са с отворено шаси не е проблем - ползват се в отделен обем на колоната - виж на филипс средите как ги продават фабрично монтирани към малък демпфан с вата обем и свирят разкошно!!!

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    51
    И двата говорителя са за ремонт, защото единия задира а, и на двата гофрата не е най доброто което може да се желае. На задиращия освен това и мембраната не е в добро състояние, в основата си се разпадна от прегаряне, предполагам. Със сигурност ще измеря и пренамагнитя моторите. Но проблема с мембраната остава. Тази е малко по особена, с чувствителна грапавост и незнам в Благоевград дали имат от старото производство. Новите съвместими са друга бира. Засега предпочитам да ги оставя отворени заради "ламаринения" привкус на затворените, само ще сменя щасито с такова от по дебела ламарина.

И двата говорителя са за ремонт, защото единия задира а, и на двата гофрата не е най доброто което може да се желае. На задиращия освен това и мембраната не е в добро състояние, в основата си се разпадна от прегаряне, предполагам. Със сигурност ще измеря и пренамагнитя моторите. Но проблема с мембраната остава. Тази е малко по особена, с чувствителна грапавост и незнам в Благоевград дали имат от старото производство. Новите съвместими са друга бира. Засега предпочитам да ги оставя отворени заради "ламаринения" привкус на затворените, само ще сменя щасито с такова от по дебела ламарина.

Съмнявам се че може да имат части точно като тези от които са направени тези говорители.Това е много стар модел- правени са преди 1973 г. Помня че ги предлагаха в някакво тяло и имаха обхват от 80 -10000 Хц. Дали сега могат да ти предложат същото не съм убеден.Преди 6-7 години ми паднаха точно такива и още тогава казаха че не могат да ги въстановят както са били оригинално изработени ,но ми предложиха да ги преработят във вариант ВВК 131 А4 или А8 (затворено шаси,гофри,мембрани, трептилки и бобини). Питай Коста Рахнев ако той може да направи нещо.
    Аз ти завиждам че си се сдобил с тези говорители. Много ги харесвам ако са добре направени.
    Редактирано от АудиоИдиот; 1 June 2018 в 16:48.

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    53
    Засега предпочитам да ги оставя отворени заради "ламаринения" привкус на затворените, само ще сменя щасито с такова от по дебела ламарина.
    А защо не и лято шаси? Тези магнитни системи напълно го заслужават.
    Моят съвет е да се свържеш с Краси Неделчев - той разполага с лети шасита и гънки собствено производство. Вероятно ще предложи и подходящи мембрани.

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от rutcho Покажи мнения
    А защо не и лято шаси? Тези магнитни системи напълно го заслужават.
    Моят съвет е да се свържеш с Краси Неделчев - той разполага с лети шасита и гънки собствено производство. Вероятно ще предложи и подходящи мембрани.
    Благодаря за насоката, ходил съм при Краси с едни 12-ки, които той възстанови, и мисля те да са отдолу. Ще се консултирам за средночестотните с него.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени