Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 40 от 40

Тема: Некоректен софийски наглец !

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Мен по-скоро ме е яд на търгаши, дето пляскат едни върло високи цени и си мислят, че бързо и лесно ще забогатеят! Не искам да обидя никого, но не става така! Ето им един линк с нормални цени: https://picclick.com/2-JBL-Tweeters-...870990980.html

Съвсем друго е когато дадено частно лице си е закупило някога нещо си, и то вече вземе та му пречи или пък вече не е доволен от него, или пък просто иска да го смени за нещо друго. Тогава си пуска обява където може и както може. Ако отиде при прекупвач, то я вземе някакви жълти стотинки, я не!
    Тук сме малко хора, които могат да подаряват... Довечера ще пусна една обява и който си избере подходящото за него (закупи), то другото ще го подаря!
    ... Аааа, и повече подаръци на детски градини няма да правя! Последния път ме изврътка една директорка - а днес, а утре документ за дарение и накрая напуснала и ни документ, ни дека дето го подарих, ги видях...!!!

Доста се отклоних от темата и се извинявам, но исках да ги кажа тия неща.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Да не е луда? Ще трябва да го заприходи като ДМА и да и се води. И две касетки ябълки да и дариш ще трябва ги тегли и да пише протокол кога колко са изядени.

Аз друго не мога да разбера. Защо му е на някой да си губи времето с обаждане, питане, уточнения, обсъждане и т.н. както е описано в случая, да поръча нещата и накрая да се откаже!?! Няма никакъв смисъл... Защо да си губи времето с това... наистина не разбирам! Да не говорим, че рискува да го изпющят в някой форум с име и телефон или дори да си докара други “затруднения” свързани с физически дискомфорт и прочее...

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от S_Todorov Покажи мнения
    Аз друго не мога да разбера. Защо му е на някой да си губи времето с обаждане, питане, уточнения, обсъждане и т.н. както е описано в случая, да поръча нещата и накрая да се откаже!?! Няма никакъв смисъл... Защо да си губи времето с това... наистина не разбирам! Да не говорим, че рискува да го изпющят в някой форум с име и телефон или дори да си докара други “затруднения” свързани с физически дискомфорт и прочее...
    Има всякакви щури хора, дето не са съвсем наред с главата....

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от S_Todorov Покажи мнения
    Защо да си губи времето с това... наистина не разбирам!
    Хората са различни - затова не можеш да разбереш всеки и всички. Има, например, такива хора, които изживяват голямо удоволствие от търсенето, харесването, поръчването на дадена стока, а след това меракът им минава или се е насочил в друга посока. Такъв или купува стоката и не я разопакова, или пропуска да получи пратката. За него не е губене на времето, а изживяно удоволствие. Сигурно е някакво съвременно разтройство на психиката.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Освен това, животът е пълен с превратности. Случва се някаква случка, и покупката на дадено нещо става десетостепенна грижа.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Има и друг вид купувачи. Поръчват на домашен адрес тест и преглед. При мен така се получи, тестваха ми усилвателя и ми го върнаха понеже не пасвал на ОТ. А усилвателя за мен беше доста ценен и изобщо не ми се раскарваше по еконт ! Всякакви хора !

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Освен това, животът е пълен с превратности. Случва се някаква случка, и покупката на дадено нещо става десетостепенна грижа.
    Съгласен съм, че има и такива случаи! Тогава отиваш и плащаш разкарването и в двете посоки! Така е коректно...

Във всяка една правова държава, вкл и в нашата "полуправова", продажбата на лични вещи не се тртира като стопанска/търговска дейност

Милков казва, как не трябва да се пише! Аз го разбрах, но някои го тълкуват по друг начин!
    Лошото е, че се изразяваме грешно! Но не трябва да съдим хората!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Stavrogin Покажи мнения
    Във всяка една правова държава, вкл и в нашата "полуправова", продажбата на лични вещи не се тртира като стопанска/търговска дейност
    Като продадеш 10 лични вещи от един вид на година данъчните започват да гледат на теб като търговец. Което не е проблем ако си пуснеш данъчната декларация.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Като продадеш 10 лични вещи от един вид на година данъчните започват да гледат на теб като търговец. Което не е проблем ако си пуснеш данъчната декларация.
    Няма такова нещо, дали развиваш стопанска дейност или не, не се определя от броя на продадените вещи, аз имам 500 оригинални диска и 200 оригнални плочи, например, ако реша утре да ги продам не започвам да извършвам търговска дейност, просто защото не съм ги купил в рамките на месец с идеята да ги продам, примерно. Субективният елемент, т.е. идеята да ги продам, ерго да реализирам печалба, се доказва посредством обективни данни, каки от кого съм ги купил, на каква цена, кога и т.н..... Тъй изисква правото, естествено всичко зависи от спецификата на конкретния случай.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Този спор можеш да го продължиш с НАП, защото аз не съм страна по него. Съветът ми е във всяка товарителница да пишеш думата "употребяван".

Хахаха, благоразположен си!
    Съветът е добър.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Този спор можеш да го продължиш с НАП, защото аз не съм страна по него. Съветът ми е във всяка товарителница да пишеш думата "употребяван".
    aaa, продължил съм го, НАП губят обикновено , ако някой има проблем от подобно естество да се обажда , моят съвет не е да се пише "употребяван", защото употробяваната вещ не изключва търговския характер на сделката, а "вещ за лично ползване"

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени