Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 40

Тема: Некоректен софийски наглец !

luky78's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41

Некоректен софийски наглец !

Внивамайте с лицето Иван Георгиев от София ползващ тел. 0882 547 714 . Поръча си стойки за тонколони , но отказва да ги вземе от Еконт . Същото лице нагло ми загуби първначално около 30-40 мин. , като му обясних размерите , забележките , измерих му дори шпайковете (височина и диаметър , че щял да ги подмени с други и дали щели да му паснат). След това си загубих около час отново за опаковане , всички пилони и плочите на стойките бяха опаковани в аеро фолио , шпайковете , които са от 2 части отвити и сложени и те в аеро фолио . Между тях допълнитетлно сложих стиропори , за да уплътня . Каза , че ще ги вземе ако не вчера , то днес непременно . А днес ми казва , че отивал в чужбина и нямало да ги вземе . Имайте едно наум с него , човека нагло лъже , не му се доверявате !
    Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от luky78 Покажи мнения
    Внивамайте с лицето Иван Георгиев от София ползващ тел. 0882 547 714 . Поръча си стойки за тонколони , но отказва да ги вземе от Еконт . Същото лице нагло ми загуби първначално около 30-40 мин. , като му обясних размерите , забележките , измерих му дори шпайковете (височина и диаметър , че щял да ги подмени с други и дали щели да му паснат). След това си загубих около час отново за опаковане , всички пилони и плочите на стойките бяха опаковани в аеро фолио , шпайковете , които са от 2 части отвити и сложени и те в аеро фолио . Между тях допълнитетлно сложих стиропори , за да уплътня . Каза , че ще ги вземе ако не вчера , то днес непременно . А днес ми казва , че отивал в чужбина и нямало да ги вземе . Имайте едно наум с него , човека нагло лъже , не му се доверявате !
    Какви пари са стойките и с една дума - какво представляват?
    Ако са ми по джоба и ми харесат, то ще ти взема и няма да си вътре с доставката!

luky78's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    41
    Здравей , исках да ти дам линк за стойките на лично съобщение , но не мога да ти пратя . Остави ми тел. да ти се обадя .
    Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Нещо личните не работят! Ето ти тел: 0888548736

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Мда, това че наглецът е софийски е много неприятно. Ако беше примерно каспичански, вероятно всичко щеше да е наред?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Ице, наглеците са навсякъде! Мен ме врътна един от Варна! Утре сигурно ще е от някъде другаде, ама друг път!!!

За съжаление тези теми са безсмислени, просто никой не си прави труда да запомни името и телефона на некоректния човек, та оплюем го едно хубаво и после той си прави каквото знае.

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Ами това са рисковете на сивата икономика. Работиш без регистрация, лицензи и пр., не плащаш данъци. Когато изпълняваш поръчки срещу пари е възможно някой да те преметне, ако е по-тарикат от тебе. Нямаш друга защита, освен да ревеш по форумите. Сам си калкулирал риска, че един от десет ще те преметне, но ползите да не водиш счетоводство и да не плащаш данъци са ти по-големи.

За да се избегнат подобни ситуации - отваряш ателие, човекът идва, поръчва, оставя капаро и т.н. Сега как да остави капаро на Интернет анонимник?

Човек mihaiil's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    28
    Според вашето мнение излиза, че всички в продавалник, базар и подобни сайтове са търговци... Утре този, който си е поръчал стойките от lucky78, ще си поръча нещо друго от мен или вас (хипотетично казано). И ние ли сме в сивата икономика?
    Редактирано от mihaiil; 28 April 2018 в 12:22.

Цитат Публикувано от Николай Милков Покажи мнения
    Ами това са рисковете на сивата икономика. Работиш без регистрация, лицензи и пр., не плащаш данъци. Когато изпълняваш поръчки срещу пари е възможно някой да те преметне, ако е по-тарикат от тебе. Нямаш друга защита, освен да ревеш по форумите. Сам си калкулирал риска, че един от десет ще те преметне, но ползите да не водиш счетоводство и да не плащаш данъци са ти по-големи.

За да се избегнат подобни ситуации - отваряш ателие, човекът идва, поръчва, оставя капаро и т.н. Сега как да остави капаро на Интернет анонимник?

Ти да не ди от НАП (бе)?

Това няма нищообщо с темата. Става въпрос за частна продажба на употребявани вещи.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50

Ники, тези от E-bay също ли влизат в тази графа?
    Между другото и там се подвизават мошеници! Преди време спечелих на търг един ресивър Sony (многоканален) от Англия и продавача отказа да ми го изпрати! Уведомих разбира се E-bay за това и учудващо за мен, нямаше никаква реакция! Махнах с ръка и просто забравих случката!!! Много важно - един ресивър!

В e-bay нещата стоят по коренно различен начин и няма база за сравнение с базар,олх,еконт и т.н.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Вики, не се уведомява, а се отваря в Resolution Centre "кейс" или каквото там беше и всичко си става както трябва. Само да си платил с карта или ПайПал (то е едно и също). Ако е по банков път....
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Вики, не се уведомява, а се отваря в Resolution Centre "кейс" или каквото там беше и всичко си става както трябва. Само да си платил с карта или ПайПал (то е едно и също). Ако е по банков път....
    С банков превод беше. Върнах си парите обратно, но таксите няма кой да ги върне.
    Карай..., не съм злопаметен!

Все пак да припомня, че и до днес най-големия
    Интернет анонимник
    си остава ледения!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Сравнението с иБей, ОЛХ и пр. е некоректно. И там и в аудиоклуб има хора, които продават лични вещи и хора, които праскат домашна манифактура по поръчка. Не се правете, че не разбирате. В случая става дума за поръчка. т.е. за търговска дейност, Най-вероятно в сивата зона. Там има известни рискове, включително и като този, някой от НАП да чете този сайт.
    Редактирано от Николай Милков; 28 April 2018 в 15:55.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Сравнението с иБей, ОЛХ и пр. е некоректно. И там и в аудиоклуб има хора, които продават лични вещи и хора, които праскат домашна манифактура по поръчка. Не се правете, че не разбирате. В случая става дума за поръчка. т.е. за търговска дейност, Най-вероятно в сивата зона. Там има известни рискове, включително и като този, някой от НАП да чете този сайт.
    ....
    Редактирано от Виктор Симов; 28 April 2018 в 16:03.

Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    Ники, на колко уискита си? Нещо говориш на английски с шотландски акцент!

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Все пак да припомня, че и до днес най-големия

си остава ледения!
    Както се вижда, аз съм един от малкото хора, които са с името си тук. Направи ми удоволствие, кажи ми твоето име.

Banned
    Членува от
    Aug 2014
    Възраст
    47
    Пак ли с името божие... Има го в търсачката, за тези които пожелаха да се спомене

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Малко информация, за да не стават подобни, неправилни тълкувания.
    Пусналият темата е търговец. Той не произвежда стойки, нито явно, нито скрито...придобити са по някакъв начин с покупка и са били предложени на вторичния пазар.
    В някакъв друг сайт (не е от обява тук), става далаверата, между страните, носеща всички рискове, на подобен род търговски взаимоотношения.
    Но понеже тук най-големият и посещавания Форум, с подобна, сегментирана аудитория, се ползва понякога и за трибуна и на подобни сделки с фатален край, когато някоя от страните, се чувства измамена. Така да се каже, да се изтипоса виновника, на стената на срама, с координатите и търсачката да индексира телефона, за да може в бъдеще, такива купувачи, да са "жигосани"
    Разбирам намеренията и яда на luky78, който изложи своята версия. Предполагам, и че в основната си част всичко е така.
    Въпросът, който мен ме вълнува е, защо се ползва този Форум за бухалка, когато не е изобщо, дори косвено, страна в казуса?
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    ++1
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Малко информация, за да не стават подобни, неправилни тълкувания.
    Пусналият темата е търговец. Той не произвежда стойки, нито явно, нито скрито...придобити са по някакъв начин с покупка и са били предложени на вторичния пазар.
    В някакъв друг сайт (не е от обява тук), става далаверата, между страните, носеща всички рискове, на подобен род търговски взаимоотношения.
    Но понеже тук най-големият и посещавания Форум, с подобна, сегментирана аудитория, се ползва понякога и за трибуна и на подобни сделки с фатален край, когато някоя от страните, се чувства измамена. Така да се каже, да се изтипоса виновника, на стената на срама, с координатите и търсачката да индексира телефона, за да може в бъдеще, такива купувачи, да са "жигосани"
    Разбирам намеренията и яда на luky78, който изложи своята версия. Предполагам, и че в основната си част всичко е така.
    Въпросът, който мен ме вълнува е, защо се ползва този Форум за бухалка, когато не е изобщо, дори косвено, страна в казуса?
    Благодаря за пояснението. Неразбирателството идва от израза "поръча си стойки за тонколони", с който оплакващият се започва описанието. Типичен израз за производител и неподходящ израз за човек, който продава своите стойки. Не е за пръв път във форума хора да не могат да опишат ситуация или да не могат да се изразят на български. Могат да си докарат някоя проверка така. И аз не разбирам защо продават по други сайтове, а се оплакват тук. Сигурно защото, за да продадат нещо трябва да го пуснат в друг сайт (тук много трудно се продава), а другите сайтове нямат рубрики за оплаквания.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Aми, лесно се продава. Клиентите са тук. Но ако се изживяваш като търговец трябва да си плащаш.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Тук средата е толерантна за всякакви оплаквания и въпроси. Освен това, не сме зависими от никой търговец, за да го "пазим". Много пъти е ставало дума, че това е основна доктрина тук!
    А и luky78, няма право (като търговец, както и други, които се знаят, че се занимават с това), да пуска регламентирани обяви.
    Но Търговският ни раздел се следи живо от много хора, които не са активно участващи или дори регистрирани...
    Освен "летвата", за публикуване на обяви тук (която изисква определени усилия и време и е бариера, срещу дребни далавераджии), средата, също предполага една по-висока гаранция, че отношенията между страните по сделката, ще са коректни.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени