Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5
Резултати 101 до 116 от 116

Тема: R. Elliott P3A - форумна платка

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    като потърпевш в тази ситуация напълно съм съгласен с ittso , че такава практика да има тема за форумно изделие, а да не могат да се възползват всички членове на форума е порочна и дискриминационна и обезмисля целта на форума!! МОЛЯ МОДЕРАТОРИТЕ ДА ВЗЕМАТ ОТНОШЕНИЕ ПО КАЗУСА И ДА НЕ СЕ ДОПУСКАТ ТАКИВА ПРОСТЪПКИ !!!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Груповите поръчки са частни взаимоотношения между участниците и форумът не е страна по тях. Можем да съблюдаваме за добрия тон и пресичане на евентуални измами. Тук и двете заплахи не са налице. Можем да изразим съжаление за липсата на комуникация между Simonov и apm.

Наско, ще има и други поръчки за подобен клас усилватели. Дано не ти е спешно.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Людмил е определил много точно казуса. Няма виновна страна. Но ситуацията предизвиква размисъл...
    Всеки е в правото си да не чете мненията на друг или направо да игнорира присъствието му. Свободата на избор на комуникация или на филтриран обзор до информация!
    В смисъл...може би трябва да (само)анализираме причините за подобна мярка!? С какво сме провокирали такова отношение... С мнения или поведение (не визирам само Наско в случая, а изобщо). Ясно е, че хората сме различни и имаме различна визия за живота и взаимоотношенията в него.
    В крайна сметка, не е станало нещо страшно или е умишлено дело. Изясни се, че е недоразумение.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    не е точно така - щом съм си направил труда да участвам в темата значи искам да участвам в проекта и съм го заявил публично няколко пъти! и случая с моето игнориране е много по-тежък прецедент отколкото някой, примерно бай Иван с 1 пост всичко на всичко не е бил включен в списъка с платките

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Как да стане така, че човек, който не желае да контактува с теб или дори да се интересува от мненията ти, че съществуват, да научи какво мислиш или искаш, след като САМ си е настроил така платформата?!
    Ето, откакто сме на новата платформа, ми е настроено да не виждам нищо от КАР раздела примерно (въпреки че съм администратор и мога да виждам всичко, навсякъде) и не знам какво става и дали става нещо там. Все едно не съществува и никога го е нямало. Не желая да знам нищо от там и то съвсем съзнателно. За пълна загуба на време и енергия го считам.
    Нито има технически начин да се осъществи софтуерно, определени неща да чета, нито има кой да направи нещо подобно... А не виждам никакъв вариант нещо да се промени.
    Варианта е само Симонов (или който и да е друг), да желае да получава информация за твоето участие. Но щом си в игноре листата му, не можем да го заставим да я промени. Той си знае само съображенията си, да те постави в нея. Никой няма и моралното право, да му търси сметка за това...
    Все едно, теб да те карат на сила, да четеш всички теми, които не те интересуват изобщо и са ти досадни.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Ако в училище не учите физика и химия, то целият ви живот ще бъде изпълнен с чудеса и вълшебства...

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    както написах по-горе това е прецедент и то мисля в най-лошия му вариант - как ще се процедира не е в моите правомощия да реша, но е факт и трябва да се пресекат за в бъдеще такива инциденти защото всички губят. ако това не стане нивото на форума ще падне още повече

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Не генерализирай с подобни, неверни изводи.
    И не губят всички...загубил си само ти, и то само една възможност, да се сдобиеш с платка от групова поръчка на частен проект. Това не е форумен проект, нека не се бърка! Симонов, сам си го направи и реши да го сподели тук, самоволно.
    Можеш и сам да си поръчаш на платкаджийница, твоя си поръчка, винаги когато пожелаеш...т.е., нищо страшно не се е случило.
    Няма как да заставим никой, на сила, да те чете... Замисли се, с какво в поведението си или мненията си, си провокирал подобно действие! Това са важните изводи от казуса!
    А и правото на свободен избор е много по-висша цел, от дребни частно-търговски интереси.

Здравейте, ето ги вече готовите ми платки. Според вас радиатора достатъчен ли е за този усилвател. Плочата е дебела 1,5см.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    36
    Добре е да монтираш и филтърните кондензатори. Изходните резистори за малко съмнителни. Добре е да се провери стабилността с такива. Защо маломощните транзистори са завъртени?
    Редактирано от Simonov; 20 June 2018 в 18:14.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    "Достатъчността" на радиатора се определя от режима, в който ще използваш схемата. Ти ще разбереш най-добре. От 50 градуса нагоре при 30 градуса околни става опасно.

Използвал съм 2н5551 са затова са така, иначе да монтирах и филтърните кондензатори и вече работи нормално

Любопитен Vankata_84's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Колко максимално напрежение на рамо може да понесе схемата?
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Колко максимално напрежение на рамо може да понесе схемата?
    За 4 ома, +/- 35V.
    Максимум 100W на 8 ома, със +/-42V от трансформатор 30V-0-30V AC. С голям радиатор!
    От +/-35V до +/-42V изходната мощност се покачва с едва 1,6db, а опасността изходните транзистори да изгорят става двойна.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    30
    Някой дали има свободни платки или евентуално ако има нова поръчка?

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от 4ESTO Покажи мнения
    Използвал съм 2н5551 са затова са така, иначе да монтирах и филтърните кондензатори и вече работи нормално

За подобряване на работата на диференциалната двойка, добре е двата входни транзистора да са залепени един към друг, а това става с плоските им части. Добре е да се подменят на по-късен етап.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Моля, мненията да продължат по съществото на темата!
    Частните търговско-правни отношения, нямат място в нея.

Страница 5 от 5 ПърваПърва 1 2 3 4 5

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени