Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 64

Тема: Доза за Revolver rebel

Доза за Revolver rebel

Смятам да си взема нова доза за грамофона, и се спрях на
    1. Rega Bias 2
    2. GRADO Prestige Green
    Aко някой е чул поне едната, моля да сподели мнение.
    S1-Revolver rebel,Parasound P/LD 1100,Parasound D/AC 1100,Nakamichi DR-2,Marantz SACD 7001 KI,Marantz ST4000,Onkyo EQ540,Akai AA 1040, PP EL34,Zaph|Audio SB12.3
    S2-Grundig PL-CD6,Yamaha KX 490,Akai AP 206,BASF D-6160 HI FI,Swans D2.1SE.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    Слушам рядко с Grado Gold - така (и все още) не можа да ми пасне. Ако се натовари със стандарните 47к e доста по-детайлна спрямо доста MM, обаче в сравнение с Shure M95DEM, която е натоварена с 100к съпротивление и 100pF входен капацитет дава значително по-трудна за слушане (и не естествена звукова картина за мен - това за Grado). Незнам каква е разликата между Grado Gold и Green, обаче за мен Gold си е една лол кост доза - доста по скапано екранирана и вкарваща брумове от съседни източници на магнитно поле.
    Редактирано от BoardMan; 17 April 2018 в 02:25.
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox А700/A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Благодаря за отговора. Регата съм я сложил на първо място. Жалко, че не намерих в БГ да се продава. Ще изчакам евентуално за още мнения.
    S1-Revolver rebel,Parasound P/LD 1100,Parasound D/AC 1100,Nakamichi DR-2,Marantz SACD 7001 KI,Marantz ST4000,Onkyo EQ540,Akai AA 1040, PP EL34,Zaph|Audio SB12.3

A как от примерно 10000 дози избра точно пък тези?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ще ти кажа за да знаеш, може и да ползваш метода ако решиш да си купиш нещо, някога.
    Много четене по всички форуми, които намерих, сортирах мненията и реших че е много вероятно да попадам в голямата група, предпочитащи тези две дози, с превес за Регата. А и Револвера е копие, макар и бледо на един модел Рега. И трето цена която може да си позволи човек.

Последното е едва ли не ней-важно
    Обаче другото...

Има 3-4 фирми за дози. Регата е все едно да си купиш кола от Хюго Бос или костюм от микрософт
    С което не казвам, че е боклук, ама...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Караш ме да се замисля. Струва ми се, че дозата е най-трудния за избор компонент, особено с тези нежни иглички. Ако искаш прати ми твоята грамофонна доза, естествено за моя сметка, да я чуя на моята система. Или пък подскажи твоя методика за избор.

около 500-600лв ортофон мс, ентри левъл и си спестяваш главоболия с тея екзотики!
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    36
    Дозите на Grado са смешка! Поради някаква причина "инженерите" там са решили да не вярват в магията на екранирането.

Ще се помотая още малко и ще поръчам на Еконт да ми доставят една Рега от Букурещ. Всички разноски по доставка са само 18 лв.
    Сигурен съм че Майкрософт ще избере най-добрия плат за костюм, да не говорим Хюго Бос какъв двигател ще сложи. Гледам че тази доза има output: 6.8 - 7.2mV. Не знам как се отразява това. Ако някой знае може да сподели, може и линк да си го прочета сам.

Стандартно изходно ниво е това за MM дози. Ще използваш стандартен предусилвател, така се отразява.

И по-точно, предимно диджейските дози са с такива високи нива. Нооо... при чичо Ганди всичко е възможно

Не мисля че 7 миливолта е чак високо. Болшинството са с 5 миливолта изход. Виж 10 миливолта вече си е високо наистина.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    42
    В същност ако дозата трябва да е ММ този грамофон си плаче за ортофон ОМ30. Или 20. 30-тицата ще му е един нюанс над нивото, но ще му лепне. А и ще остане при ъпгрейд на шасито.
    Редактирано от ogromnii; 23 April 2018 в 21:39.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    42
    https://www.amazon.de/Ortofon-Super-...s=om20+ortofon

30-тицата е по-дефицит и по-скъпа. Тази също е чудесна!

https://www.amazon.de/dp/B0017T92UW/..._t1_B001BRBOOC
    Редактирано от ogromnii; 23 April 2018 в 21:51.

Дозите на ортофон от ОМ серията са с еднакви характеристики Output voltage at 1000 Hz, 5cm/sec. - 4 mV без значение каво пише на тях!

DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    49
    Тия дози на Ortofon струват почти 300 евро с транспорта до България.
    За тези пари считам, че Benz micro Silver е по-добрата доза...
    Digital: Transport-ASUS G551JK+M2Tech HiFace Two, DAC - Wadia 521, Analog: Thorens TD318/ TP 21, Phono cartridge-Lyra Delos,
    Amplifier - Primaluna ProLouge Four ( KT88 ) , Speakers - WILSON AUDIO Sophia , Cable - Transparent MusicWave Super & Transparent MusicLink Super MM

Цитат Публикувано от bradata Покажи мнения
    Тия дози на Ortofon струват почти 300 евро с транспорта до България.
    За тези пари считам, че Benz micro Silver е по-добрата доза...
    Стига с тия дози, дозата е една намотка със съпротивление и няма никакво значение каква е и как се казва поне до бюджет от 2 хиляди лева... Другото е иглата, качеството и на изработка и начина и на обработка!

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от desso Покажи мнения
    Стига с тия дози, дозата е една намотка със съпротивление и няма никакво значение каква е и как се казва поне до бюджет от 2 хиляди лева... Другото е иглата, качеството и на изработка и начина и на обработка!
    Всъщност има - зависи колко намотки има на нея. Ако са повечко ще е по-високо изходното ниво, но за сметка на това и по-голяма нейната индуктивност със съпътстващите негативни ефекти около това. Ако са по-малко, което е и по-добре ще трябва по-силен магнит в края на иглата за да даде същото изходно ниво. Не е само въпрос на игла.
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox А700/A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Цитат Публикувано от BoardMan Покажи мнения
    Всъщност има - зависи колко намотки има на нея. Ако са повечко ще е по-високо изходното ниво, но за сметка на това и по-голяма нейната индуктивност със съпътстващите негативни ефекти около това. Ако са по-малко, което е и по-добре ще трябва по-силен магнит в края на иглата за да даде същото изходно ниво. Не е само въпрос на игла.
    Това съм го написал за феновете на дози, дето имат колекция от всички винтидж дози като Шур V15 и още куп легендарни дози дето свирят като умрели щото са им забили китайска игла менте за 20лв... Същото е и при новите, там класа е според иглата евтина, цял диамант, файнлайн заточване, шибата и така до 2 хиляди лева. После може да си говорим за дози и намотки,сребро и т.н.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    42
    OM30
    Frequency range - 20-29.000 Hz

Frequency response - 20-20.000 Hz + 2 / - 3 dB
    Tracking ability at 315Hz at recommended tracking force *) - 90 µm
    Compliance, dynamic, lateral - 25 µm/mN
    Stylus type - Nude Fine LIne
    Stylus tip radius - r/R 8/40 µm
    Equivalent stylus tip mass - 0,3 mg
    Tracking force range - 1.25-1.75 g (12.5-17.5 mN)
    Tracking force, recommended - 1.5 g (15 mN)

OM20
    Frequency range - 20-27.000 Hz
    Frequency response - 20-20.000 Hz + 2 / - 3 dB
    Tracking ability at 315Hz at recommended tracking force *) - 80 µm
    Compliance, dynamic, lateral - 25 µm/mN
    Stylus type - Nude Elliptical
    Stylus tip radius - r/R 8/18 µm
    Equivalent stylus tip mass - 0,4 mg
    Tracking force range - 1.25-1.75 g (12.5-17.5 mN)
    Tracking force, recommended - 1.5 g (15 mN)

И двете могат да се купят нови, а не с неизвестен пробег или менте игла.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    42
    https://www.amazon.de/Ortofon-Super-...s=ortofon+om40

https://www.amazon.de/dp/B0075KTXGA/...detail_2?psc=1

За цената на на Benz Silver може да се купи ОМ40. Макар недостатъците на ММ концепцията смея да вярвам че правилно натоварена 40-ката ще скрие шапката на нисък клас МС. На всякакъв терен. Иглата и е класове над тази на Benz-а. А това което извлича музиката от винила е иглата!

Мнението си е мое, не искам да го натрапвам на никого, правилното натоварване на ММ е изключително пипкава работа, но въпросните дози са с качествен камък, при правилна употреба на практика служат до живот, което оправдава "пипкането"
    Редактирано от ogromnii; 25 April 2018 в 06:00.

Някъде по нагоре бях написал,но явно съм пропуснал да публикувал. При около 50 плочи супер и около 100 основно руски с класика съм си определил бюджет до 200 лв. Обмисляйки написаното по-горе значи ли, че ако на евтина доза присадим супер игла ще получим подобрение в пъти. В момента съм с Shure M75MB type 2 MM. Днес ще разгледам върхът с микроскопа да видя как е.

Цитат Публикувано от lpt1960 Покажи мнения
    Някъде по нагоре бях написал,но явно съм пропуснал да публикувал. При около 50 плочи супер и около 100 основно руски с класика съм си определил бюджет до 200 лв. Обмисляйки написаното по-горе значи ли, че ако на евтина доза присадим супер игла ще получим подобрение в пъти. В момента съм с Shure M75MB type 2 MM. Днес ще разгледам върхът с микроскопа да видя как е.

Добре е, че поне един ме чува, лошото е, че за твоята доза няма нова игла оригинална нито може ъп да се направи, мисля че имаше някакви реплики прелични за шур попитай Руснака той ги знаеше.

Венцислав Симонов Simonov's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    36
    Цитат Публикувано от lpt1960 Покажи мнения

Ето ти едно сравнение на няколко дози в този ценови клас:

Общо взето това което казва човекът е вярно. До 200 лев не може да вземеш по-добра доза от MP-110

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени