Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 64 от 64

Тема: Доза за Revolver rebel

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    42
    Повечето заводски схеми са със 100 или 150 на входа, плюс малко от самата схема, плюс 100-150 от окабеляването и на практика сумата се получава близка до необходимото за повечето дози. С други думи - фабричните решения в общия случай не се нуждаят от нищо допълнително

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    кои числа?

Още някой неразбрал?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Да вмъкна, на усилвателите с превключване на капацитета числата са мноооо по-малки!
    Намерете 1-2 снимки, че ме мързи...
    Още някой неразбрал?
    според мен си мислиш(защото изрично не си го написал и можем само да гадаем какво е искал да изрази автора с това негово твърдение) за стойностите на товарните капацитети на входа - ако съм на прав път определено мога да ти препоръчам да си опресниш малко знанията!
    ето най-набързо намерени в нета няколко купешки и и едно DIY решения
    https://theaudiophileman.com/mp100/
    http://www.audioreference.co.nz/prod...be-phono-stage
    http://www.decdun.me.uk/duplex_phono_pre.html
    Screen-Shot-2017-11-23-at-11.41.07.jpg
    CFM_2sk369_Phono_preamp.png
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от apm; 6 June 2018 в 11:02.

Какво да опреснявам, когато пак се оказах прав?
    Откога и ти стана хейтър?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    не съм хейтър - засегна ме
    толкова време съм отделил на ресърч по моята RIAA и ти да ми кажеш че е неправилно - сравни стойностите и виж и аз какви съм ползвал

Да, наистина си бил написал 50, 100, 200, но аз говорех за огромния и 330-те на чехските плочи, все пак той е известен многознайко

Мога да добавя зрителен спомен за още по-малка стойност, но наистина немам нерви и време да търся! Може би Акуфейс...

Очевадно няма общо правило и всеки си прави опити.

Boris Ribov BoardMan's Avatar
    Членува от
    Sep 2009
    Възраст
    42
    Мога да добавя зрителен спомен за още по-малка стойност, но наистина немам нерви и време да търся! Може би Акуфейс...
    Това, което ще базирам в новия проект ще има и още по-малка начална стойност. 4 релета за общо 16 възможности за капацитет и 4 релета за 16 възможности за товарно съпротивление. При изключено състояние ще се разчита на капацитета на кабела (а той не е никак малък) + някаква базова от сорта на 20-22pF. Оказва се, че капацитета на един кост ефектив кабел като KHS-201A е около 75pF на метър. За повече дължина капацитета на кабела се увеличава (за 2 метра около 150-160pF). Като зачетох описанието на M95 се казва, че дозата може да работи добре и при 100к входен импеданс с капацитет 100pF. За товарен капацитет около 200-400pF резонанса ми слиза много надолу в чуваемата област. Със 100pF е около 20kHz. Предпочитам да я слушам наистина на 100к+100pF. За целта обаче за метър кабел се оказва, че входния кондензатор не трябва да е по-голям от 22-33pF.
    Редактирано от BoardMan; 6 June 2018 в 17:27.
    R2R: Otari MX5050, Tandberg 10XD, Akai GX-77, reVox А700/A/B77/, Nakamichi HighCom-II
    Tape: Nakamichi Dragon/BX300E/482/480, Alpage AL300M(9.5cm/s), Hitachi D550M/D3300M, Sony TC-KE500/TC-K80II, Technics RS-B965/B905, Akai GXC-709D
    AMP: Revox B750MK2
    Headphones: Beyerdynamic T1, AKG K701, AKG K518DJ
    ---------------------------------------------------------------
    Магнитен звукозапис -> www.facebook.com/lab2104/

Ето го батко беееее...:

https://www.manley.com/hifi/mshlr/

Възторжен потребител:
    Very nifty is the selectable-dial-able-in-able-from-the-faceplate-able capacitive loading for all three of the MM & MC inputs 0 to 1100 picofarads in 10 picofarad steps. Very cool! Equalize baby! TEN picofard steps! Wow! Now you can really dial this in for perfect cartridge matching with ZERO penalty. None of this switching detracts from the sound quality or adds any extra anything to the signal path...

Пък и цената не е висока

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    47
    такъв обхват на регулиране е по-скоро изключение, отколкото правило
    както писах по-горе за новата версия обмислям ползването на въздушен променлив кондензатор като най-звуково неутрален и прецизен за ползване
    но пак повтарям - със стирофлексните допълнителни кондензатори звука от трите ми притежавани дози не ми допада - без кондензатори е по-добре

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    42
    Буки, под "фабрично решение" визирах грамофон пъхнат в съответната дупка на усилвателя/рисивъра. Доста дози имат спад във високите среди и за да са по-линейни си искат голям капацитет. Други са доста нечувствителни. Въпрос на доза е.
    Всички шасита в оригинален вид, кабелите на които съм мерил имаха капацитет между 100 и 150пф. С изключение на едно древно хитачи с около 35. Явно е нещо като стандарт.

Ясно де, твоят случай пък може да иска по-голяма стойност, намери един с две секции по 470pF.

Извън въздушния променлив, съветвам близо до входа да има свързан и поне 10 пико постоянен. Някои предусилватели са доста склонни към самовъзбуждане и променливия свързан през 10см кабел води до силни пропуквания в предусилвателя при всеки електростатичен разряд около дозата.

Цитат Публикувано от Десислав Станев Покажи мнения
    Извинявам се на колегите,ако се натрапвам неуместно в темата.Получих игличката,за която споменах в горното мнение.С жълта премяна е,не е сива,както е показана в сайта.Свири добре,но височките доста липсват.Спомням си как,като купих Ortofon-ската игла беше сходна ситуацията.Разсвири се след около 20-30часа,сега е на 80-100 и свири разкошно.
    Shure-то буквално след всяка следваща страна на плочата качва по някой херц(или си внушавам?)Даже сега свири самичък в другата стая,без да го слуша никой....,да си се разсвирва
    Мисля,че е добре за 36-те лева,които струва.Дано се разсвири колкото Ортофона..
    Искам да поправя това си мнение за иглата за Shure M91.Направих едни 15-тина часа на иглата-ами денят си личи от сутринта,не иска да свирне.Високите са груби,без детайл и присъствие.
    Извлекох обаче някои ползи от новата игла(нали така се прави-търсят се дивиденти от несполучливите покупки,за да оправдаем цялата набутвация..)
    Старата ми игла за Шура е конична,старо немско производство,свири перфектно,но започна да ми прави мизерии:окачването стана много нестабилно и все я намествах,под страх да не падне,дори напоследък загуби единия канал и след наместване пак се появи.Освен това се счупи едното "крилце" на пластмаската на иглата,което не пречи,но ме дразни.Та,взех старата игла и я поставих на новата пластмаса с новото окачване.Не се получи,новото окачване не е подходящо за нея поради различната конструкция на магнитчето.Взех старото окачване(видимо безпроблемно) и със старата игла ги поставих на новата пластмаса.Получи се перфектно.Явно металния четвъртограм(как се нарича?) на новата е по плътен и окачването заспа,стана много стабилно и свири отлично.
    Та с една дума,новата игла не ми хареса.Става дума за тази:DN345/N91ED ДОЗА ЗА ГРАМОФОН
    От този сайт съм изключително доволен от следната игла за Ortofon-а ми:ДОЗА ЗА ГРАМОФОН
    След вече 80-100 часа свири многодобре,според моите скромни разбирания,дори отлично.
    Дано съм бил полезен!

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени